Covid-19 pandēmija ietekmējusi vairākas jomas, tajā skaitā arī to, kā pavadām savu brīvo laiku. Saskaņā ar nesenu mobilo datu un analītikas platformas “App Annie” ziņojumu – aplikāciju lietojums tieši Android īpašniekiem šī gada 2. ceturksnī, salīdzinot ar to pašu laiku 2019. gadā, palielinājies par veseliem 40%. Bez šaubām, galvenais iemesls tam ir Covid-19 radītās sekas.

Pētījumā plašāk apskatīti dati konkrēti par Android lietotājiem, secinot, ka aprīlī šie cilvēki aplikācijas izmantojuši kopumā 200 miljardus stundu. Būtiski, ka viss šis laiks netika atvēlēts vien mobilajām spēlītēm. Ievērojama daļa laika veltīta lietotnēm, kas paredzētas tieši darbam vai mācībām, kā arī aplikācijām tādās kategorijās kā uzņēmējdarbība, veselība, fitness, izglītība. Tieši šo aplikāciju grupās 2020. gada 2. ceturksnī vērojams būtisks izmantojamības pieaugums salīdzinājumā ar 1. ceturksni, aktīvi lietojot tādas aplikācijas kā Zoom, Google Meet un Google Classroom.

Lielākie rekordi lietotņu izmantojumā pieder Indijai, Brazīlijai un Indonēzijai. Piemēram, Indijā Google Play esošās aplikācijas 2020. gada 2. ceturksnī lietotas par 30% vairāk, salīdzinot ar 2019. gada 4. ceturksni. Tikmēr ASV tie bijuši +15%.

Patērētais laiks, (miljardi stundu) lietojot Google Play esošās mobilās aplikācijas, izņemot spēles. Pieaugums skatāms, salīdzinot 2019. gada 4. ceturksni un 2020. gada 2. ceturksni.

Avots: App Annie Intelligence

Ziņojumā norādīts, ka kopējie lietotāju tēriņi Google Play veikalos šī gada 2. ceturksnī sasnieguši 12 miljardus ASV dolāru. Šo summu galvenokārt sastādīja aplikācijas spēļu un izklaides kategorijās, lielākos ieņēmumus gūstot tādām lietotnēm kā Disney+, Twitch un TikTok. Tikmēr noskaidrots, ka App Store lietotāju kopējie tēriņi šajā pašā laikā sasnieguši 23 miljardus ASV dolāru.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments