Lai arī salīdzināt Nvidia un Intel nav īsti korekti, jo šie divi uzņēmumi nebūtu dēvējami par tiešiem konkurentiem, tomēr fakts paliek, ka Nvidia vērtība ir īsu brīdi bijusi virs Intel vērtības. Šī gan ir stipri ēteriska vērtība, ko sauc par tirgus kapitalizāciju jeb kopējo akciju skaitu pareizina ar to cenu konkrētā momentā, iegūstot šo maģisko uzņēmuma vērtību. Omīte sacītu, ka par šo sarēķināto naudu tāpat sērkociņus un sāli nenopirksi.

Nvidia kopējā akciju cena vienā momentā bija 248 miljardi dolāru, kamēr Intel tobrīd bija 246 miljardi dolāru.

Lai arī šie skaitļi tiešā veidā vairāk arī neko nevēsta, tomēr jānorāda, ka Nvidia pēdējo gados darbojas ļoti veiksmīgi. Vienīgais vērā ņemamais klupšanas akmens bija kriptovalūtas rakšanas buma beigās, kad bija saražotas neskaitāmas videokartes, bet to pieprasījums nogāzās vienā vakarā. AMD ar savām videokartēm mēģina tikt līdzi Nvidia, bet AMD tikai emulē CUDA kodolus, nepiedāvā reāla laika ray-tracing un AMD videokaršu draiveri nav tie paši uzticamākie.

Avots: Reuters

Intel vēl arvien turpina sēdēt uz saviem 14 nm procesoriem un stagnēt. Jā, sāk parādīties arī 10 nm tehnoloģijas Intel procesori, bet tie ir drīzāk izņēmumi uz kopējo 14 nm radīto masu.

Kopš vīrusa pandēmijas sākuma Nvidia akciju cena augusi par 68%, kamēr Intel noslīdējusi par 3%.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments