Gadu pirms “Tesla Model Y” oficiāli būtu jānonāk Eiropas tirgū, “Volvo” pamanījies importēt mašīnu Zviedrijā un to piereģistrēt. Visticamāk, zviedru autoražotājs to darījis ar mērķi iepazīties ar “Tesla” veikumu un aizgūt idejas saviem elektroauto.

Šī nav pirmā reize, kad “Volvo” interesējas par “Tesla” tehnoloģijām un paveikto darbu. Ražotājs jau iepriekš veicis līdzīgu ceļu, Eiropā priekšlaicīgi importējot “Model 3”. Iepriekš “Volvo” slavējuši savu konkurentu paveikto, atzīstot, ka “Tesla” efektivitātes ziņā ir tālu priekšā visiem.

Reklāma

Parasti, kad “Tesla” prezentē jaunu mašīnu, ražošana sākas Fremontas rūpnīcā, savukārt mašīnas vispirms tiek piegādātas klientiem Kalifornijas štatā, kas ir lielākais elektroauto tirgus ASV. Dažu mēnešu laikā kompānija jau spēj apgādāt visu ASV, kā arī Kanādu, bet aptuveni gadu pēc oficiālās prezentācijas mašīnas parasti nonāk Vecajā kontinentā.

Ņemot vērā, ka “Tesla” būvē rūpnīcas Ķīnā un Eiropā, paredzams, ka nākotnē šī prakse mainīsies, proti, auto tiks ražoti krietni tuvāk savam noieta tirgum, turklāt, būs pieejami uzreiz pēc to laišanas tirgū.

Tiek prognozēts, ka Eiropā “Model Y” varētu būt nopērkams, sākot ar nākamā gada jūliju, jo tieši šajā laikā plānots uzsākt ražošanu Berlīnes rūpnīcā.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
1 Comment
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Tasesmues

Tā kā volvo ir iesaistīts polestar. Tad tas baigo izbrīnu neizraisa.
Ja viņi spētu izveidot pašbraucošu auto, tad tesla drusku dabūtu pa biksēm.
Polestar 2 saņem ļoti labas atsauksmes