Jau iepriekš tika runāts, ka Apple varētu atteikties no lādētāja ievietošanas viedtālruņa kastītē, lai daļēji sargātu dabu, bet pārsvarā lai liktu pircējam maksāt vēlreiz par jauna tipa vai lielākas jaudas uzlādes ierīci. Xiaomi un Samsung jau piekopj tādu kā daļēju mēru, ievietojot viedtālruņu iepakojumos lēnākus lādētājus par to, ko viedtālrunis spētu paņemt pretī. Ātro lādētāju nākas pirkt atsevišķi.

Jā, cilvēkiem jau ir lādētāji mājās, jā, iespējams, kādas pāris tonnas ar plastmasu un elektroniku netiks lieki saražotas. Bet vienmēr jāpatur prātā, ka tehnoloģiju uzņēmumi pamatā neizvēlas domāt par skaistu saulrietu tīras jūras krastā, bet par naudu, peļņu, akciju cenu.

Pagaidām šīs ir baumas, arī par Apple lādētājiem un to neiekļaušanu ir tikai baumas. Apple baumas ir visai precīzas – uzņēmums atteiksies no 5 W un arī 18 W lādētājiem, to vietā nāks 20 W lādētāji, bet tos nāksies piepirkt klāt atsevišķi.

Tiek arī runāts, ka lādētāja neiekļaušana varētu ietekmēt viedtālruņu cenu. Jā, protams! Ja tavs viedtālrunis maksās nevis 1300 eiro, bet 1285 eiro, tas jau būs super ieguvums. Nepiemirsti sagrabināt vēl 79 eiro ātrajam lādētājam.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
13 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Dāvids Speriskas

Lielie uzņēmumi jau sapratuši, ka mabilas tiek mainītas kā zeķes, visu sāks griezt nost

pastebin

Bet vispār milzu atškirība Apple tagad un pirms 10~15 gadiem…

1042

Var pat neiekļaut arī trubu, vienalga pēc pāris mēnešiem iznāks jauns modelis un ko tad piegādāt veco, to laiku izstaigās ar to kas ir, bet kaifs no pirkuma vienalga ir))

Kaspars Baradach

bet vadiņu taču iedos, koa? :D

bet paši lādētāji tik tiešām mētājas katrā stūrī. un vai tas ir 10w vai 20w, nekāda diža starpība nav. pa nakti salādē jebkurš.

Aigars

autoražotāji jaunos modeļus pārdos bez riepām, tv ražotāji bez pultīm un trimmeri pārdos bez motora.
Idiotisms!!!

Eins

Līdzīgs sviests kā ar printeriem, ka USB jāpērk atsevišķi. Kāda tam ir loģika nesaprotu. Uzdāvināju senčiem uz zsw printeri, izpakoju un USB nav. Nice.

Kristaps Skutelis

Loģika tāda, ka man ir pilns plaukts ar USB kabeļiem, kas krājas nopērkot kādu jaunu printeri. Tāpat arī citā plauktā man mētājas telefonu austiņas, jo es izmantoju manas ierastās nevis tās, kas telefonam nāk līdzi kastītē. Manuprāt, ļoti laba pieeja, ja vien ražotājs pēc tam ar labu atlaidi piedāvās atsevišķi nopirkt šos aksesuārus tiem cilvēkiem, kam tie tomēr ir nepieciešami.

Čiekurs

Pilnīgi piekrītu. Pareizā pieeja būtu ļaut izvēlēties pirms pirkuma ko vēlies saņemt komplektācijā- ausis, rozetē spraužamo, usb vadu, kkādas bezvadu ausis utt, vai vispār pliku ierīci un viss. Man arī ģimenē tās ausis un vadi krājas čupām kaudzē, bet, ja vajag ko klāt piepirkt, tad čāpo uz veikalu. Biš jau vēmiens nāk no tās liekās drazas un iepakojumiem un čīkstētājiem, kas negrib redzēt kopbildi. Viens te pamanījās pat iepīt auto riepu tēmu. Oi, ja esi pircis jaunu auto ziemā, kam no salona līdzi nāk vasaras riepas un ziemenes meklē pats, tad tā arī beigās sanāk, ka auto pērc bez riepām.… Read more »

Kristaps Skutelis

Nē, iespēja izvēlēties tādus sīkumus būtu pagrūti apstrādājama no ražošanas/pakošanas puses un varētu apgrūtināt ātru tikšanu pie jauniem produktiem. Tas noteikti nav risinājums.

Krotow

Pietiktu arī ar skaidri norādītu informāciju par kabeļu un lādētāju neesamību preces aprakstā un uz iepakojuma.

Martins

Kopš kura laika Apple piedāvās ar labu atlaidi piedāvās aksesuārus;D?

digitalk

pēc tavas loģikas — man ir pilna kaste ar barošanas kabeļiem, jo vecā tehnika tiek mesta ārā un jauno var pieslēgt ar veco kabeli, tāpēc ražotājam jāpārstāj dot līdzi elektrības vads datoriem, printeriem u.c.?

Krotow

Jā, un kā lielākā cūcība ir USB kabeļa neesamības printera komplektā nepieminēšana. Vai arī šī fakta uzrakstīšana ar vismazākajiem burtiņiem vistālākajā printera kastes stūrī. Pagājušogad līdzīgi uzrāvos, pērkot HP lāzerprinteri klientam. Nācās pa galvu kaklu un pārkāpjot CSN nesties uz tuvāk esošo Akropoli, lai paspētu nopirkt pareizo USB kabeli ar B spraudni pirms 22:00. Par USB kabeļa neesamību pārdevējs iepriekš nebrīdināja un uz kastes par to arī nekas nebija minēts. Labi vismaz ka elektrības vads bija iedots līdz. Piekrītu ka nav jēgas piesārņot pasauli, ražojot vadus un lādētājus, ko pircējs nekad nelietos. Taču par vadu un lādētāju neesamību pircēji jābrīdina… Read more »