Pērnā gada novembrī mūzikas straumēšanas platforma “Spotify” nāca klajā ar ziņu, ka atsevišķos tirgos sācis testēt reāllaika dziesmu tekstu sniegšanas iespējas. Pēc vairāk nekā pusgada kompānija paziņojusi, ka sākot ar 30. jūniju piedāvās reāllaika dziesmu vārdus 26 pasaules tirgos DA Āzijā, Indijā un Latīņamerikā. 22 no šīm valstīm pie šāda veida funkcijas tiks pirmo reizi.

Piekļuvi reāllaika dziesmu tekstiem nodrošina kompānija “Musixmatch”, kuras pavadībā notikusi arī funkcijas testēšana. Zināms, ka Spotify piedāvās reāllaika dziesmu tekstus tādā valodā, kādā dziesmas skan. Lietotāji šai iespējai varēs piekļūt, nospiežot pogu “Lyrics”, kas atrodama ekrāna “Now Playing” apakšā, un tādējādi sekot līdzi tajā brīdī skanošo dziesmu vārdiem.

Sākot ar 30. jūniju reāllaika dziesmu tekstu funkcija tiek sniegta Spotify lietotājiem Argentīnā, Brazīlijā, Kolumbijā, Čīlē, Meksikā, Peru, Bolīvijā, Kostarikā, Dominikānas Republikā, Ekvadorā, Gvatemalā, Hondurasā, Indijā, Nikaragvā, Panamā, Paragvajā, Salvadorā, Urugvajā, Vjetnamā, Filipīnās, Indonēzijā, Malaizijā, Taizemē, Taivānā, Singapūrā un Honkongā.

Spotify mēnešiem ilgā kavēšanās ar reāllaika dziesmu tekstu funkciju saistāma ar dziesmu tekstu un licencēšanas sarežģītību. Tā rezultātā daudziem uzņēmumiem, ne tikai Spotify, bijušas grūtības nodrošināt lietotājiem piekļuvi likumīgi licencētiem dziesmu tekstiem straumēšanas pakalpojumos.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
1 Comment
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Aldisb

Tulkošana vai algoritms sasiet tekstu ar skaņu? Hmm. Man jau noderētu, ja metālmūzikas liriku atrādītu. Savadāk pašam šad tad jāserfo pakaļ. Hmm. :D

Last edited 1 month ago by Aldis Butlers