Nākamā Mac datoru operētājsistēma macOS 11 un iOS 14 kopā ar Safari interneta pārlūkprogrammu piedāvās iespēju pieteikties dažādās mājaslapās izmantojot sejas atpazīšanu telefonu gadījumā vai pirkstu nospiedumu, izmantojot Apple portatīvos datorus.

Jaunā iespēja tika prezentēta WWDC20 konferences ietvaros saistībā ar tīmekļa autentifikācijas iespējām, kur Apple piedāvātā iespēja Safari lietošanā varētu spert platāku soli tieši biometrisko datu izmantošanā drošības nolūkos. Ikdienas lietošanā tas izpaudīsies tā, ka atverot kādu interneta lapu, nevajadzēs ievadīt lietotājvārdu un paroli, bet pietiks tikai ar savas sejas parādīšanu vai pirkstu nospieduma nolasīšanu. Līdzīgi jau tas ir pieejams dažādās lietotnēs, bet šis darbosies tieši interneta pārlūkā.

Avots: Apple

Šādas iespējas jau ir pieejamas gan Chrome, gan Safari un Microsoft Edge pārlūkos, bet Apple risinājums varētu būt tas, kas šai jomai liks spert platākus soļus uz priekšu, jo izstrādātāju komūna ir ieinteresēta izmantot kompānijas jaunās iespējas.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
6 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
tptp

Raksts neprecīzs.
Šāda iespēja jau labu laiku pieejama iOS ierīcēs, izmantojot Keychain.
Konkrētais jauninājums ieviesīs lielāku drošību, nevis jaunu funkcionalitāti kā tādu.

Rūdolfs Rancāns

Es ceru, ka kaut kad drīz varēs smartID ievadīt uz apple watch. Liekas tik loģiski.

Ceļu strādnieks

Tas atkarīgs ir no paša SmartID.

Kristaps Skutelis

Oi, šo es arī gaidu.