Vācijas autoražotājs “Mercedes-Benz” paziņojis par sadarbības uzsākšanu ar kompāniju “Nvidia”. Sadarbības mērķis ir izveidot jaunu, vienkāršāku, uz programmatūru centrētu datorsistēmu, kas mazinās automašīnu elektronisko sarežģītību, vienlaikus uzlabojot to sniegumu un autonomās braukšanas iespējas.

Jaunā sistēma tiks veidota uz esošās “Nvidia Drive AGX Orin” system-on-a-chip bāzes. Šī sistēma vienā mikroshēmā ietver visas nepieciešamās komponentes, kas nodrošina tās darbību. Abu kompāniju jaunizveidotā sistēma nebūs izmēģinājuma variants un tā tiks izmantota “Mercedes” jaunās paaudzes automašīnās un paredzēts, ka šo mašīnu ražošana varētu sākties ap 2024.gada beigām.

Koncerna vadītājs Ola Kallenius paziņojumā pauda, ka tas ir solis pretī mūsdienīgākām mašīnām, jo daļa sabiedrības automašīnas uzskata par sava veida viedtālruni uz riteņiem. Kompānija grasās piedāvāt over-the-air programmatūras atjauninājumu iespējas, kas nodrošinās braukšanas asistentu un citu sistēmu uzlabojumus. Tāpat vismaz teorētiski pastāv iespēja, ka mašīnās būs pieejamas “trešās puses” izstrādātas lietotnes, kas nodrošinās papildus funkcionalitāti un lietotājs pats varēs izvēlēties, ko viņš vēlas savā automašīnā.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
6 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Tasesmues

Tagad jāliek iekšā arī pilnīgi viss oriģinālais raksts?

Kristaps Skutelis

Kas tev atkal nepatīk?

Astro

Vienk jautājums…

Tasesmues

Šis? Mercedes-Benz, einer der größten Hersteller von Premium-Fahrzeugen, und NVIDIA, der weltweit führende Anbieter von „accelerated-computing“, beabsichtigen bei der Entwicklung eines fahrzeuginternen Computersystems sowie einer KI-Computing-Infrastruktur zu kooperieren. Ab 2024 soll die neue Technologie über alle Mercedes-Benz Baureihen eingeführt werden, um Fahrzeuge der nächsten Generation mit upgrade-fähigen, automatisierten Fahrfunktionen auszustatten. Ziel der geplanten Zusammenarbeit ist es, eine der intelligentesten und fortschrittlichsten Rechnerarchitekturen für alle Mercedes-Benz Baureihen zu entwickeln. Die neue software-definierte Architektur basiert auf NVIDIA DRIVETM und wird in allen künftigen Mercedes-Benz Fahrzeugen zum Standard gehören, um moderne automatisierte Fahrfunktionen zu ermöglichen. // Mercedes-Benz, one of the largest manufacturers of… Read more »

Tasesmues

Mobilajā versijā ir arī vācu un angļu valodās. Tieši zem bildes. Atvainojos, ka uz to norādīju…

Kristaps Skutelis

Āha, tagad sapratu. Paldies, salabots.