Reklāma

“J.D. Power” kvalitātes pētījumā “Tesla” uzrāda sliktāko rezultātu

Jaunākie raksti

Volkswagen pašbaucošo auto iespējas var nākties abonēt

Mobilo sakaru, televīzijas un mūzikas abonēšana nav nekas jauns, bet arvien biežāk izskan ziņas, ka arī autoražotāji vēlas no...

“Twitter” jaunā funkcija liks tev padomāt divreiz, pirms publicēt aizskarošus un rupjus ierakstus

Šķiet, kas gan būtu "Twitter" ikdienas komunikācija, ja kāds savu slikto garastāvokli vai negatīvo attieksmi nepamanītos ietērpt aizskarošu un...

OnePlus viedtālruņi kopā ar Android 12 iegūs vizuālo tēmu veikalu

OnePlus apsolījis vienlaikus ar Android 12 un operētājsistēmu pavadošo OxygenOS piedāvāt arī vizuālo tēmu veikalu OnePlus viedtālruņiem. OnePlus īpašnieki...

Microsoft apstiprina, ka Xbox konsoļu pārdošana tai nenes peļņu

Pēdējās nedēļās notiekošās sarunas starp spēļu veidotāju Epic un Apple, saistībā par ieņēmumu sadalījumu, gaismā izcēlušas Microsoft Xbox pārdošanas...

Ķīniešu elektroauto ražotājs “Nio” savu starptautisko paplašināšanos sāk Norvēģijā

Viens no lielākajiem Ķīnas elektroauto ražotājiem "Nio" šovasar oficiāli uzsāks savu darbību Eiropā, par pirmo mītnes vietu kļūstot elektroauto...

“J.D. Power” veiktajā sākotnējās kvalitātes pētījumā “Initial Quality Study” elektroauto ražotājs “Tesla” uzrādījis sliktāko rezultātu, ierindojoties kvalitātes reitinga pašā apakšā. Šī ir pirmā reize, kad “Tesla” iekļauta šajā kvalitātes pētījumā. “J.D. Power” veiktais kvalitātes pētījums tiek uzskatīts par atskaites punktu jaunu automašīnu kvalitātes un izturības noteikšanai.

Galvenā vienība šajā pētījumā ir “problēmas uz 100 auto” (PP100). Zemāks skaitlis norāda uz mazāk problēmām, līdz ar to uz augstāku kvalitāti. “Tesla” pētījumā saņēma 250 PP, proti, 250 problēmas uz 100 automašīnām. “Tesla” kvalitātes problēmas galvenokārt saistītas ar dažādām kosmētiskām nepilnībām, piemēram, krāsojuma problēmām, kārtīgi nepiestiprinātiem salona apdares paneļiem un citiem kaitinošiem sīkumiem. Savukārt svarīgākās sistēmas, piemēram, elektrisko motoru un baterijas problēmas skārušas mazāk. Lai nu kā, iegādājoties jaunu auto, neviens nevēlas cīnīties ar krāsas problēmām vai grabošu salonu.

“Tesla” sniegums gan netiek salīdzināts pret citiem ražotājiem, turklāt, ražotājs nav ļāvis veikt īpašnieku aptaujas 15 ASV štatos. Piemēram, Kalifornijas štats, kas ir lielākais elektroauto tirgus ASV, pētījumā netika iekļauts. Par spīti visam, “J.D. Power” spēja savākt gana lielu aptauju skaitu, lai no tā varētu aprēķināt rezultātu. Rezultāta aprēķināšanai izmantotas aptuveni 1250 automašīnas, lielākā daļa no tām “Model 3”.

Visā pētījumā kopumā aptaujāti 87 282 cilvēki, kuri iegādājušies 2020.gada modeļa automašīnas, auto viņu īpašumā esot vismaz 90 dienas. Šajā testā ne pārāk labi veicies vairākiem Eiropas autoražotājiem, piemēram, “Mercedes”, “Volvo” un “Land Rover”.

Reklāma

9 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
9 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
0935

Izrādās, ka ar lielu planšeti nepietiek.

Puteklis

Esmu pārsteigts par zemo Audi, Mercedes un Land Rover atrašanos. Tas tomēr nav lētākās mašīnas.

Kristaps Skutelis

Kas tev liek domāt, ka dārgāka automašīna uzreiz ir labāka. Piemēram, tu vari par 100k nopirkt Range Rover un tas servisā dzīvosies biežāk nekā ar to brauksi. Plus, jo dārgāks auto, jo tas ir sarežģītāks un tādējādi lielāks potenciāls plīst visam, kas tur sabūvēts.

CeleronS1

Ar Rendžiju tur vispār sāpe, Indija ar miljardiem mēģināja pacelt – nesanāca! Tagad ķīnieši ceļ…
Tāpēc jāpriecājas ka elektro autiņi ir tehniski vienkāršāki, lielie legit ražotāji (Hyundai/VW Grupa/GM) var viņus uzbūvēt arī diezgan labus.

Arčiņš

Tesla vēl joprojām ir jauns auto ražotājs. Lai arī ražošanas proces ir lielā mērā automatizēts, tā pat ir nepieciešami kvalificēti darbinieki, bet kur tādus ņemt nekurienes vidū jaunā rūpnīcā. Arī roboti ir jākalibrē. Secinājums ir viens, ar Teslas pirkšanu nevajag steigties. Norvēģijā līdz pagājušjam gadam Teslas īpašnieki bija viss apmierinātākie ar savu auto līdz M3 ienākšanai tirgū. 16 tūkstoši M3 tika piegādāti 9 mēnešos un ar visām bērnu problēmām, kas uzkāra visus Teslas servisus.Bija milzu problēmas ar rezerves daļu pieejamību uz kurām nācās gaidīt pat mēnešiem. Rezultātā īpašnieku apmierinātiība ar Teslu noslīdēja uz vienu no pēdējām vietām. Šogad pēc visu… Read more »

Kartupelis3

Tie, kas nopērk KIA, jau pēc būtības jūtas dzīvē zaudējuši, un attiecīgi kaut kādas krāsu pleķīšu problēmas nemaz nepamana, nemaz nerunājot par grabošu salonu standartā, ko vēl pieklusina motora dūkoņa. Savukārt Teslas pircējiem ir lielas ekspetācijas, lien pa auto katru stūrīti un fočē. turklāt zin, ka ASV ir lielisks Teslas serviss, līdz ar to pa katru nieciņu arī sūdzas. Nedomāju, ka tas pilnībā izskaidro tezultātus, bet tendence redzama – dāregākiem/labākiem auto arī vairāk piesienas un tur ir vairāk kam saplīst.. Vienā BMW ielien 2 kia.. rādītājs būtu jānormalizē pret svaru un detaļu skaitu, un varbūt pret cenu – sūdzības pret… Read more »

0949

te viens dzīvē zaudējušais atzīstas, kā ir degradējis līdz KIA
https://www.youtube.com/watch?v=dKKCmgic8Fg&t=914s

Kartupelis3

nav jau KIA ne vaina, mans teksts absolūtu pārspīlēts ilustratīviem nolūkiem.

0949

Daudzi elektroauto pircēji vēl maldīgi vērtē to kvalitāti pēc cenas, neņemot vērā ka lauvas tiesu cenas veido jaunā daļa – baterija, motori un softs, nu protams, arī inženierijas izdevumi kas ir lielāki, kā iekšdedzes dzinējiem. Tāpēc 50K eauto nebūs 2x kvalitatīvāk nostrādāts par 25K kompaktu ar iekšdedzes dzinēju. Vismaz ne pagaidām.

Atceramies laikus, kad podziņtelefonu laikā parādījās Siemens ar tikpat mazu kā pārējiem, bet jau krāsainu ekrānu un cik tas maksāja?

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: