Reklāma

1000km brauciens ar Nissan e-NV200 elektroauto (video)

Jaunākie raksti

QNAP TS-253D-4G NAS iespēju apskats

QNAP mums laipni sarūpējis uz testu TS-253D NAS tipa tīkla atmiņu, lai mēs varētu iepazīties ar ierīces iespēju klāstu....

Saruna ar Mārtiņu Bērziņu par Citadeles pieredzi fintech risinājumu radīšanā

Bieži vien uzņēmumi, kā arī finanšu iestādes dažādu iemeslu dēļ izvēlas savus risinājumus radīt nevis paši no A līdz...

Riga TechGirls piedāvā bezmaksas dizaina programmēšanas darbnīcas skolniecēm

Lai veicinātu skolas laikā meiteņu lielāku interesi par iespējām tehnoloģiju jomā, Riga TechGirls, sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību Latvijā 7.,...

Pētījums: pārsteidzošs elektroauto lietotāju daudzums atgriežas pie iekšdedzes dzinējiem

Kalifornijā, kas ir viens no lielākajiem elektroauto tirgiem pasaulē, veiktais pētījums parādījis, ka nemaz tik skaisti viss nav šai...

Izsolē iespējams iegādāties vienu biļeti “Blue Origin” kosmosa kuģī; ceļojums notiks jau šovasar

Maija sākumā jau ziņojām, ka Džefa Bezosa vadītā kosmosa kompānija "Blue Origin" drīzumā uzsāks biļešu tirdzniecību ceļojumam kosmosa kuģī...

Mūsu astotajā elektroauto 1000km testā kārta pienākusi praktiskajam Nissan e-NV200 elektriskajam kravas auto (eksistē arī šī auto pasažieru versija). Nissan šo auto pasaulei atrādīja 2012. gadā un sākotnēji tas bija aprīkots ar 24 kWh akumulatoru un uzlādēts spēja mērot aptuveni 100km. 2018. gadā šis auto sagaidīja lielāku 40 kWh akumulatoru un tas palielināja potenciālo nobraukumu līdz aptuveni 200km, kas jau ir diezgan normāls rādītājs tipiskai izmantošanai pilsētā.

Auto ir aprīkots ar 6.6 kW lādētāju un nodrošina arī 50 kW ātro uzlādi. Ātrā uzlāde ļauj šo auto uzlādēt līdz 80% aptuveni 40-60 minūtēs, kamēr vidēji ātrā uzlāde pilnu šo auto uzlādēs 7h 30min. Pie visparastākās mājas rozetes šis auto pilnībā tiks uzlādēts 21h 30min.

Šis auto noteikti nav nekāda raķete – tas ir aprīkots ar 80 kW (109 Zs, 254 Nm) elektromotoru, kas nodrošina priekšpiedziņu. Līdz 100 km/h šis auto ieskriesies 14 sekundēs un maksimālais ātrums ir 123 km/h.

Interesanti, kas šis auto nav pārāk smags (elektroauto izpratnē, protams). Tā pašmasa bez kravas ir nepilni 1700kg un e-NV200 spēj vest aptuveni 600kg kravu, plus, vēl 100kg uz jumta. Auto var ievietot 2 eiropaletes.

Auto interjers ir ļoti vienkāršs, lai neteiktu prasts. Plastmasas ir cietas, skaņas izolācija nav tā labākā un auto nav arī nekādu dižo ekstru. OK, stūre un sēdekļi ir apsildāmi, mūziku uz auto skaļruņiem varam dabūt caur Bluetooth bezvadu savienojumu un kruīzkontrole, kaut ne adaptīvā, tomēr ir. Tāpat mēs te atradīsim šādas tādas detaļas no Nissan Leaf. Tomēr vislielākais pārmetums man ir par šī auto šofera sēdekli un stūri, kas nav regulējuma uz/no sevis. Rezultātā es tā arī nespēju atrast ērtu sēdpozīciju un visu laiku bija jāmokās. Un to es nesaprotu, jo šis taču ir komerctransports, kam būtu jābrauc no rīta līdz vakaram visas dienas nedēļā. Man nav vajadzīgas kaut kādas baigās ekstras, bet vadītāja komfortu es tomēr sagaidīju. Bet visādi citādi braukt ar šo auto ir viegli – spoguļi ir lieli un pārskatāmi, kā arī auto ļoti viegli vadās.

Nissan e-NV200 maksā sākot no aptuveni 41 000 eiro, bet labāk aprīkots var sasniegt arī 47 000 eiro cenu. No vienas puses tā varētu šķist diezgan augsta cena, bet no otras – vismaz Latvijā šim auto īsti nav tiešu konkurentu. Kravas versiju var izmantot uzņēmumi piegādēm pa pilsētu, bet pasažieru versija ar 7 sēdvietām patiks ģimeniskiem cilvēkiem, jo ir ļoti maz elektroauto, kuros var pārvadāt daudz pasažierus.

Šajā 1000km testā devos bez lielām ilūzijām, jo no auto negaidīju nekādu rekordista cienīgu sniegumu. Akumulators nav pārlieku liels un tā kā tas ir Nissan elektroauto, tad man bija bažas par tā uzlādi, īpaši pie lielāka nobraukuma un karstāka akumulatora. Tomēr rezultāts mani pārsteidza. Noskaties video un sapratīsi par ko runāju.

Galvenās atziņas pēc 1000km brauciena ar Nissan e-NV200

  • 1000km brauciena gaitā auto es lādēju 7 reizes, kopā tam veltīju 7 stundas un 8 minūtes. Šajā laikā auto ielādēju 166.5 kWh enerģijas. Kopā ātrajās uzlādēs man tas izmaksāja 64.20 eiro, jo E-mobi tīklā tarifs ir 0.15 EUR par katru uzlādes minūti. Mājās man šāds elektrības apjoms izmaksātu 18.32 eiro.
  • Rezultāts ir tāds, ka šis auto zaudēja pat mazajam pilsētas Volkswagen e-up! Kur tad bija problēma? Nissan e-NV200 nav pārāk liels akumulators un auto ārpus pilsētas var nobraukt tikai aptuveni 150-170km un siltā dienā nobraucot jau dažus simtus kilometru, uzlādes jauda būs vien ~20kW.
  • Auto pamatīgi melo nobraukuma aprēķins un šajā ziņā e-NV200 ir līdzīgs Leaf e+ ar ko braucu pirms dažām nedēļām. Tas liek domāt, ka Nissan elektroauto principā nav pārlieku precīzi šajā ziņā un vienmēr būs jāierēķina papildus 50km, ja vēlamies aizbraukt līdz galamērķim, kas atrodas >100km attālumā.
  • Var just, ka aktīvā akumulatora dzesēšanas sistēma darbojas, jo brīžiem spēja atdzesēt akumulatoru no 47 grādiem uz 43-44 grādiem, bet ar to ir par maz un pie šādas temperatūras akumulatoru varēsim uzlādēt tikai ar ~20 kW jaudu. Tādējādi pie E-mobi tīkla ātrā lādētāja pavadīsim daudz laika un samaksāsim kaudzi naudas.
  • Ja neskaita neērto sēdpozīciju, kopumā šis ir ļoti prātīgs elektroauto praktiskākiem cilvēkiem. Pasažieru versija varēs ērti apkārt pārvadāt palielākas ģimenes, bet kravas versija būs noderīga dažādiem meistariem, kas savus pakalpojumus piedāvā pilsētas ietvaros. Uz šosejas šim auto zūd efektivitāte, bet pilsētā tas ir ļoti lādzīgs sabiedrotais.
Auto Brauciena laiks Vidējais patēriņš Uzlādēts pa ceļam Samaksāts Uzlādes laiks
VW e-up! (2020) 22h 14.6 kWh/100km 143.6 kWh 57 EUR 6h 20min
Hyundai Kona electric (64 kWh) 17h 15 kWh/100km 102.4 kWh 21.60 EUR 2h 24min
Mini Cooper SE 18h 15.6 kWh/100km 147.2 kWh 34.50 EUR 3h 50min
Hyundai Ioniq Electric (38 kWh) 18h 14.8 kWh/100km 128 kWh 30.60 EUR 3h 24min
Nissan Leaf e+ (62 kWh) 18h 16.6 kWh/100km 132.9 kWh 36.45 EUR 4h 3min
Audi e-tron (95 kWEh) 18h 24.5 kWh/100km 190.4 kWh 39 EUR 4h 20min
Tesla Model 3 LR (75 kWh) 17h 15.5 kWh/100km 113.9 kWh 26.10 EUR 2h 54min
Nissan e-NV200 22h 16.9 kWh/100km 166.5 kWh 64.20 EUR 7h 8min

Priecīgus svētkus!

Nākamnedēļ atpūšos, bet jau jūlija pirmajā nedēļā 1000km testā došos ar jauno Renault ZOE elektroauto. Šis mazais pilsētas auto ir aprīkots ar diezgan lielu 52 kWh akumulatoru un nodrošina līdz 395 km nobraukumu. Tādējādi paredzu, ka visu tālu ceļo ar šo auto varēšu mēģināt paveikt 18 stundās. Tāpat pēc svētkiem sākšu pie dīleriem medīt uz testiem vēl atlikušos nenotestētos elektroauto.

Reklāma

28 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
28 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Jānis Rišis

50 000 euro

Anonymous

Nez, kam ir jānotiek, lai ātrā uzlāde nemaksātu 3.5x vairāk kā mājās? OK, 2x lielāks tarifs stimulē lādēties mājās, teju 4x jau nogalina elektroauto izdevīgumu.

Vārds*

Secinājums – braucot ar šī pašā modeļa dīzeli to pašu attālumu var veikt:

  1. tik pat izmaksā degvielā
  2. 2X ātrāk
  3. dīzeļmašīna būs 2 X lētāka

Bravo tam ģēnijam @ csdd, kurš izdomāja elektrību tirgot minūtēs nevis kw. Varētu vēl pamēģināt to konvertēt papagaiļos. Šāda cenu politika tiešām ļoti motivē attīstīt elektrotransportu

Un bez sarkasma – malači Nisanisti. 8 gadus ražot un vēl jo projām piedāvāt šādu, pilnīgi out-dated brīnumu. Tas ir drosmīgi

DBLr

Pasaulē ir ļoti dažādas tarifu prakses, ir arī kombinētās versijas, ka maksa gan par laiku, gan par kw. Minūtes izmanto, lai regulētu uzlādes ilgumu, lai bezjēgā nenoslogotu uzlādes infrastruktūru.

Visvaldis

Ir elektromobīļi,kas ar mazas ietilpības akumulatoru .vienkārši nespēj ātri uzlādēties.Mans 2016.gada Nissan e-NV200 ar 24kW bateriju,ar atlikušo 30km nobraukumu “Elektrolukss” ātrajā uzlādē ņēma pretī tikai 25 kiloWatus stundā,pēc pusstundas sasniedzot ap 70% uzlādes ātrums kritās.Dīleru Servisā,tehniskās apkopes laikā baterijas testi tika izieti.

DāvisB

Manuprāt, tirgošana minūtēs ir ok. Auto uzlādēs tik cik vajag, lai tiktu līdz mājām. Vai arī nopirks vāģi, kurš spēj appēst lielāku uzlādes jaudu, tādā veidā samazinot rindas pie uzlādes stacijām.

Skābene

Ja maksā par minūtēm, tad uzlādei jānotiek ar MAX jaudu, nevis kā caur aizsērējušu kokteiļa salmiņu!

Visvaldis

Nopirku elektroauto kad varēja to uzlādēt par velti.Tad pēc dažiem mēnešiem valdība uztaisīja elektroauto lietotājiem kārtīgu “klizmu” – uzlādes tarifus,kas pārsniedz analoģiska fosīlā auto degvielas cenu,tiem,kas grib būt mobīli ar elektroauto un brīvi pārvarēt tos pašus attālumus dabai draudzīgā veidā!
Par uzlādēšanu mājās – Uzlādē elektroauto dzīvojot deviņstāvenes augšstāvos!Vai vispār ir sajēga par sprieguma kritumu garos vados? Vai zināt kādas ir izmaksas vismaz 32A rozetes ierīkošanai pie deviņstāvenes?

Reinis Rozitis

Jāgaida ja/kad ķīnieši tiks uz Eiropu ar Xpeng P7 ~700km distanci.
https://www.youtube.com/watch?v=xOXU3oXeY0U

Agris

Tas ir pēc NEDC – reālo iegūsi dalot ar 2 apmēram, bet tā jau smuks.
Par Nissan testu vienā vārdā – skumji.

Haralds Jekabsons

Kāpēc tik skeptisks? Pat ja runājam pa elektroauto, tad piemēram BYD E6 pa Eiropas ceļiem brauc vismaz kopš 2014.gada…

Agris

Manuprāt, elektroauto vispār nevajadzētu būt problēmām ar sertifikāciju – tur jau nav nekādu atgāzu normu un citas figņas.

0933

Auto – tās nav tikai atgāzes. Sadursmes gadījumā auto ir jādeformējas paredzamā veidā gan tajā braucošo labā, gan lai neizbrauktu cauri otrajam auto. E-auto gadījumā ir elektriskā daļa, kam ir jābūt drošai gan uzlādes, gan braukšanas un dziļas izlādes laikā. Nerunājot par tādiem sīkumiem, kā stūre un bremzes un piekares regulējumi, kas +- nosaka to ka auto ne tikai paātrinās, bet saglabā prognozējamu trajektoriju un ir arī pietiekoši ātri apstādināms (nezaudējot kursa stabilitāti).

Agris

Tas tik gadījumā, ja oficiāli tirgot un tā, bet ievest ķīnieti, kuram nav EU analoga nevajadzētu būt problēmām, manuprāt.

Agris

Kāpēc nevar reģistrēt, Tavuprāt?
Ja auto kategorija atbilst mūsu pieņemtajām kategorijām, analoga Eiropas modeļa nav – tātad pat lukturus šķiet var nepārveidot, drošības testi – tad ko, katru Nissan skyline ievesto no Ķīnas sūta uz crash testu vai ar to notriec gājēju, lai pārbaudītu vai gājējiem drošs? 😄
Un domā visi šitie mazie smieklīgie Ķīnas elektroauto kā sertificēti, pat esesā bija kaut kādi brīnumi.

Reinis Rozitis

Nav teikts. Cik lasīju konkrēti šis ir saņēmis atļauju testiem ASV, tā kā varētu nonākt līdz mums (ES).
Otrs, pa lielam jau auto ir salikts daļēji no eiropiešu detaļām – Brembo bremzes, vāciešu piekare (tāpat ganjau kaut kas no Volvo un Teslas (CATL baterijas)).

Reinis Mežulis

Gan jau varētu sertificēt, ja baigi gribētu. Tās tehnoloģijas gan jau nav nemaz tik štruntīgas, turklāt nav jau tā, ka visos citos tirgos, kuros ķīnieši nāk iekšā, nav vispār nekādu prasību. Cita lieta – gan jau sertifikācija ES tirgum ir nejēgā dārga un pagaidām šiem vienkārši nav izdevīgi iet šajā virzienā, ja tajā pašā laikā var tirgoties tuvākos un brīvākos tirgos. Turklāt vēl ir tāda nianse, ka nosertificēt auto ir viens, bet ar to nekas nebeidzas, mūsdienās cilvēks grib garantiju, servisu, nopērkamas rezerves daļas, visu pārējo. Gan jau arī to uzturēt civilizētajā pasaules daļā šiem nav pārāk interesanti. Auto tomēr… Read more »

Skābene

Kaut kad skatījos raidījumu, kur čalis Lielbritānijā reģistrēja motorizētu gultu, lai varētu ar to piedalīties ceļu satiksmē! Ja var reģistrēt gultu, noteikti arī ķīnas brīnumus var! Latvija kā reiz ir šādiem brīnumiem nedraudzīga un vieglāk kaut ko reģistrēt sākumā Vācijā un tad jau vilkt ar visu Vācu reģistrāciju uz LV. Kaut gan bieži vien LT reģistrētus amerikāņus CSDD nereģistrē.

Krotow

Ja tā gulta spēj uz ceļa turēt 110+ kmh neizjūkot, varbūt ir OK. Tiesa diez kā būs ar bedrēm uz ceļa.

Visvaldis

Gribu par šo tēmu padalīties draugiem.lv saitā,mani tur var atrast(Visvaldis Plūcis),lūdzu izskatīt iespējas,jo svešzemju it produktus cenšos nelietot.

Niks

Vēlreiz pārliecinos kur mēs dzīvojam . Spoguļattēls Lietuva , kur ātram Uzlades starts bija 2014 g tāpat kaa lv un tur vel jo projām ir par velti 🤩🤷🏻‍♂️

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: