Latvijas tipiskā lietainā rudens mēnesī mēs devāmies uz saulaino Sardīniju, lai lūkotos “acīs” jaunākajam Renault elektromobilim – trešās paaudzes Zoe. Renault Zoe ir populārākais EV Eiropā un līdz šī augusta beigām pārdoti kopā ir 166 tūkstoši šo automašīnu.

Kaut vizuālās aprises strikti neatšķiras un izmanto to pašu platformu, jaunā Zoe ir praktiski uzbūvēta no jauna. Jauna 52 kWh baterija, jauns 100 kW (135 Zs, 245 Nm) elektromotors nodrošina līdz pat 395 km nobraukumu ar vienu uzlādi pēc WLTP.

Interjers ir pilnībā jauns un tagad izmanto ļoti daudz pārstrādātu materiālu, lai vēl vairāk dzēstu oglekļa dioksīda pēdas globālajā ekosistēmā. Kaut kas izklausās gandrīz kā pēc Grētas – tiešām ļoti daudz salonā redzamo materiālu ir veidoti no pārstrādāta polipropilēna. Kopā 22.5 kg materiāli ir 100% pārstrādāti.

Zoe ir ieguvi visus aktuālo vadītāja asistentus, LED gaismas jau standarta aprīkojumā un arī jauno Renault 9.3 collu Easy Connect info-izklaides sistēmu ar iebūvētu eSIM, kas nodrošina visus tiešsaistes servisus, navigāciju, satiksmes informāciju un atjaunojas automātiski. Zoe jau standarta komplektācijā iegūst 10 collu digitālo vadītāja informācijas ekrānu.

Viena no lielākajām iepriekšējās paaudzes Zoe “problēmām” bija uzlādes pieejamība, jo auto izmantoja tikai Type 2 uzlādes rozeti. Jaunā paaudze jau izmanto pie mums atpazīstamo CCS2, tāpēc var paņemt no “lēnās” AC uzlādes termināla līdz 22 kW un DC termināla līdz 50 kW, kas pie mums arī tiek nodrošināts. Ja runā par uzlādes ātrumu, tad no mājas 7 kW “wallbox” Zoe pilnībā var uzlādēt 9 ar pusi stundās, kas nozīmē, ka nakts laikā tas arī notiks.

Pie 22 kW uzlādes punkta Zoe stundas laikā tiks pie 125 km nobraukuma, bet pie 50 kW uzlādes punkta 150 km pusstundas laikā.

Zoe daudzās Eiropas valstīs ir pieejama baterijas noma, bet vairāk detaļas par to video.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
17 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Niksons

Cik ta šis brīnums maksajet ?

Kristaps Skutelis

30 – 36 tūkstoši eiro, ja bateriju pērk nevis īrē.

https://www.electrive.com/2019/07/01/new-battery-old-price-updated-renault-zoe-in-germany/

Asaris

Bet pie mums taču nopirkt nevarēs

Krotow

Ja arī varēs, tad nevarēsi to atļauties pat līzingā.

Asaris

Jā, būtu viņš jaunā Up cenā, tad nebūtu daudz jādomā

Kristaps Skutelis

Runā, ka varēs. Citādāk jau nesūtītu Latvijas žurnālistus uz šo mediju pasākumu.

Metriņš

Njā drīz tuvākajā desmitgadē V8 audi quatro 4,2l nesadeguša benzīna un riepu smarzša, kura izraisa “cietu”, būs tikai bagāto eksotika un dažiem jaunības atmiņās.. sēdēsim pet pudeļu makvīnā ar kartona stūri un duracel baterijām..

Reinis Rozitis

Varbūt saulainajā Itālijā ir ok, bet pie mums tas lādēšanas ports priekšā ir baigi nepraktisks risinājums – ziemā kā lidos visa sļura (sāls un smiltis) var beigties ar ķēpu ..

Kristaps Skutelis

Kāreiz tā ir vienīgā jēdzīgā vieta, kur elektroauto izvietot uzlādes portu. Cik ir braukts ar citādi novietotām pieslēgvietām, vienmēr bijis lielāks vai mazāks čakars uzlādēties.

Reinis Rozitis

Aizmugurējā spārnā ir čakars? Nez mums pie darba Teslas lādējas bez problēmām.

Kristaps Skutelis

Manuprāt, vieglāk piebraukt lādēties ar purnu nevis visu laiku grozīties un pie lādētāja piebraukt atmuguriski.

Reinis Rozitis

Nu tās tā kā ir standarta iemaņas/prasības autovadītājam (ja grūtības, tad jāņem auto, kas pats māk noparkoties) :)

Bet nu piemēramcomment image šeit var manuprāt piebraukt kā vien gribi.

Kristaps Skutelis

Mana pieredze ar Latvijā uzbūvētajiem ātrās uzlādes punktiem ir tāda, ka pie tiem ir ērtāk lādēties, ja uzlādes pieslēgvieta ir auto priekšpusē. Īpaši liels besis bija par VW e-Crafter, kam uzlādes pieslēgvieta ir aiz vadītāja durvīm (kā parastam dīzeļbusam) un lādēties var aizņemot pilnīgi visu vietu pie uzlādes stacijas. Golfu VW inženieri arī nav gribējuši pārtaisīt, lai ir kā pie citiem normāliem elektroauto.

Ivars Dzerve

Fragments no WESS group padomes priekšsēdētāja intervijas DB vakar: “Singapūra pirms dažiem gadiem izrēķināja, ka elektroauto pilnā cikla izmeši būs 220 mg / km, kas ir teju divas reizes vairāk nekā modernam benzīna dzinējam. Protams, izraujot no kopējās ainas vienu daļu – ekspluatāciju, ir redzams būtisks ekoloģiskais ieguvumus, taču tiek ignorēti nosacītā produkta dzimšanas un utilizācijas (arī elektrības, ar ko lādēt šos auto, ražošanai patērētie) sadaļu ģenerētie CO2 izmeši.” Tā arī visa skaudrā patiesība par elektro auto. Ne zaļāks, ne ekoloģiskāks. Un vēl atceros ziņu par Tesla dzēšanu pēc avārijas – to nevar nodzēst! Jāliek speciālā konteinerā un jātur trīs… Read more »

Edgars Alberts

Ko gan citu Jūs cerējāt dzirdēt no Oskina kunga, kura piedāvātajā auto klāstā ir tikai iekšdedzes dzinēju un ūdeņraža, bet neviena elektro auto!? :D