Web Analytics
More
  Reklāma

  Izstrādāts jauns bezmaksas e-rēķinu pašapkalpošanās rīks maziem un vidējiem uzņēmumiem

  Jaunākie raksti

  Finanšu tehnoloģiju uzņēmums Fitek ir izstrādājis jaunu e-rēķinu pašapkalpošanās rīku maziem un vidējiem uzņēmumiem portālā rekini.lv, kas turpmāk ļaus ērti un bez maksas sagatavot, nosūtīt un saņemt e-rēķinus (mašīnlasāms un XML datu formātā sagatavots dokuments) jebkuram adresātam. Platformas ietvaros iespējams nosūtīt e-rēķinus gan uz vietējo e-rēķinu tīklu valsts mērogā, gan starptautiskā mērogā uz dažādām Eiropas Savienības valstīm un PEPPOL tīklu (Eiropā plaši izmantota platforma starptautisko elektronisko dokumentu apmaiņai).

  Edgars Strazds, Fitek AS vadītājs: “Igaunijā nepilna gada laikā pakalpojuma izmantošanai ir reģistrējušies vairāk nekā 13 tūkst. lietotāju – gan uzņēmumi, gan valsts iestādes. Šie lietotāji ir apstrādājuši un nosūtījuši gandrīz 100 tūkst. rēķinu – 87% no tiem bijuši e-rēķini. Ceru, ka arī Latvijas uzņēmumi sāks aktīvāk izmantot digitalizācijas sniegtās priekšrocības, automatizējot finanšu piegādes ķēdi – sagatavot, saņemt un izsūtīt e-rēķinus ir kļuvis tik ērti, ātri un izdevīgi kā nekad. Uzņēmumi var ietaupīt ne tikai laiku, kas tiek patērēts apstrādājot rēķinus, bet arī finansiālos resursus – pārejot uz rēķinu saņemšanu e-rēķinu formātā, uzņēmums izmaksas var samazināt līdz pat 60-80%. Katrs uzņēmums varētu sākt ar to, ka pieprasītu no saviem piegādātājiem rēķinus e-rēķina formātā, savukārt, rēķinu izrakstītājiem ir iespēja bez maksas šo rēķinus sagatavot un nosūtīt.”

  Pašapkalpošanās portāla rekini.lv lietotājiem būs pieejamas arī citas funkcionalitātes – ne tikai e-rēķinu un PEPPOL e-rēķinu, bet arī PDF un papīra formāta rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, e-rēķinu saņemšana un uzglabāšana, rēķinu arhīvs u.tml. Rēķinus būs iespējams nosūtīt saņēmējam uz e-pastu, e-adresi, PEPPOL tīklu, tieši uz saņēmēja grāmatvedības sistēmu, uz piegādātāju rēķinu apstrādes sistēmu FitekIN, kā arī citiem saņēmējiem portālā rekini.lv. Galvenā priekšrocība – sūtītājam nav jāzina saņēmēja vēlamais rēķina formāts un saņemšanas kanāls. Nepieciešams tikai izveidot rēķinu, jāizvēlas adresāts un platforma pati piedāvās formātu un kanālu atkarībā no saņēmēja iespējām. Portāls rekini.lv ir tiešsaistē balstīts risinājums un tā lietotājiem nav nepieciešams lejupielādēt atsevišķu programma, lai to izmantotu.

  Portāla lietotājiem būs pieejami trīs pakalpojumu abonēšanas plāni. Lietotāji Starta komplektu var izmantot bez maksas un tas piedāvā neierobežoti nosūtīt  e-rēķinus un ierobežotā skaitā PDF un PEPPOL e-rēķinus. Maksas pakalpojumu plāni būs pieejami drīzumā. Plāni un cenrādis.

  Eiropas e-rēķinu portāla projekta Invoicegate.com ietvaros pirmais e-rēķinu portāls arved.ee tika atklāts Igaunijā 2019. gada jūnijā. Gada laikā atklāti vietējie portāli Latvijā (rekini.lv) un Lietuvā. Paplašināšanās paredzēta arī Centrālajā Eiropā, ieviešot e-rēķinu portālu kopumā 10 valstīs.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  2 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  edza
  18.06.2020 09:01

  It kā jauns, bet poga pieteikties iet uz veco lapu https://www.rekini.lv/r/ :)

  digitalk
  18.06.2020 11:14
  Reply to  edza

  tā ir poga “saņemt un apmaksāt”, jaunā funkcija ir “sagatavot un sūtīt”.

  Reklāma