Web Analytics
More
  Reklāma

  Astrobotic nogādās NASA ūdens meklēšanas robotu uz Mēness

  Jaunākie raksti

  NASA papildina savu sarakstu ar vēl vienu privāto uzņēmumu, kurš palīdzēs jaunajā Mēness izpētes ciklā. Tas ir uzņēmums Astrobotic, kurš nogādās speciālo VIPER robotu, lai pētītu pieejamo ūdens daudzumu uz Mēness.

  Speciālajam roverim VIPER (angliski Volatiles Investigating Polar Exploration Rover) uz Mēness jādodas pirms cilvēku ierašanās Artemis misijas ietvaros, lai noteiktu, cik daudz ledus ir uz Mēness, lai izvērtētu iespēju astronautus apgādāt ar ūdeni. Noslēgtā 199,5 miljonu USD līguma ietvaros kompānija Astrobotic nogādās VIPER no Zemes līdz Mēnesim ar speciālo Griffin nolaišanās sistēmu.

  Papildus Astrobotic nogādās nepieciešamo aprīkojumu dzīvošanai uz Mēness, jo tāds arī ir kompānijas mērķis, būt par pieejamu kosmosa piegādes servisu. Kā vēsta vēstures ieraksti, tad šai misijai bija jānotiek jau 2013. gadā, bet tā patiesībā notiks tikai šogad. Tātad 7 gadus pēc plānotā laika, taču iepriekšējā reizē vēl nebija izstrādāts pat Griffin modulis. Uzņēmumam vēl ir jānosūta arī 14 kravas uz Mēness līdz 2021. gada jūlijam.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  6 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  digitalk
  14.06.2020 19:24

  Astrobotic ir saņēmis līgumu uz 14 kravu piegādi, lai arī Peregrine landeris ne reizi nav lidojis, un kā nesējraķete izvēlēta vēl ne reizi nelidojusi ULA Vulcan. abi piepūtīs vaigus un mēģinās startēt 2021. gada jūlijā ;)

  Eggy Mega
  14.06.2020 23:16

  Kas riskē pamatoti, dzer šampanieti, kas nepamatoti, par to dzer šņabi! 😉

  Sesks
  15.06.2020 18:46

  Ūdens uz mākslīga pavadoņa ? Protams ka ir, ataisi krānu un lūdzu ! Tur nevajag nekādus robotus ! Tikai neviens pie tā krāna zemes iedzīvotājus nelaidīs !

  Reklāma