web analytics

Mākslīgais intelekts redzi pārbauda par 74% efektīvāk nekā acu ārsts

Jaunākie raksti

“Telegram” – nozīmīgs spēlētājs saziņas servisu tirgū. Ko tas piedāvā un kādi riski?

"WhatsApp" nesenais paziņojums par to, ka lietotājiem savi dati jānodod "Facebook" vai arī par šo saziņas servisu var aizmirst,...

Pirmoreiz gūts ieskats, kā izskatās “Tesla” jaunā bateriju pakas struktūra

Medijam Electrek izdevies iegūt pirmo ieskatu jaunajā "Tesla" bateriju pakas dizainā, kas darbinās uzņēmuma nākotnes mašīnas. Pagājušā gada rudenī "Tesla" prezentēja...

Netflix testē telpisko skaņas atbalstu Apple AirPods Pro un AirPods Max

Beidzot gaidāma kāda jēga no Apple AirPods Pro un AirPods Max dārgo austiņu telpisko skaņas (spatial audio) atbalsta -...

“Porsche” publicē attēlus, kas liecina par papildinājumu “Taycan” modeļu saimē

Vācu autoražotājs "Porsche" publicējis tumšu attēlu, tādā veidā liekot noprast, ka tas gatavojas jauna "Taycan" modeļa prezentācijai. Šobrīd gan...

Android 12 varētu ieviest Hibernation iespēju reti izmantoto lietotņu “saspiešanai”

Android Open Source Project komanda strādājot pie jaunas Hibernation iespējas, kas ļaus samazināt lietotņu aizņemto vietu viedierīces atmiņā. Pagaidām...Klasiskā redzes pārbaude, kādu to esam pazinuši visu mūžu, beidzot kļūs nedaudz modernāka. Pētnieki ir izstrādājuši tiešsaistes redzes testu, kuru darbina mākslīgais intelekts. Līdz šim jau veikti labi daudz pārbaužu, pierādot, ka ar šīs tehnoloģijas palīdzību iespējams nonākt pie krietni precīzākām prognozēm nekā, izmantojot lielo burtu lapu, kas bijusi teju katras redzes pārbaudes neatņemama sastāvdaļa jau kopš tālā 19. gadsimta.

Pētnieki mākslīgā intelekta prasmes optometrijā novērtējuši, radot tā saukto “Stenforda asuma testu” jeb “Stanford acuity test” (StAT). Izmantojot 1000 datorsimulācijas, kas imitēja reālus pacientus, tika izpētīts, ka mākslīgais intelekts spēj noteikt patieso diagnozi par 74% precīzāk nekā acu ārsts. Šajā redzes pārbaudē tiek izmantoti dažāda veida testi, kas ar atšķirīgiem paņēmieniem palīdz nonākt līdz precīzam rezultātam.

Šobrīd redzes pārbaudes risinājums atrodams demo versijā un tiek pilnveidots. Ikviens, kurš vēlas, to šobrīd var izmēģināt, taču iegūtie rezultāti vēl nekalpos kā drošticams medicīniskais atzinums. Tomēr pētnieki cer, ka jau pavisam drīz redzes pārbaudi 21. gadsimta stilā varēs veikt ikviens, neizejot no mājas.

5 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
5 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
digitalk

un tālāk parastais scenārijs — datus nopludinās, sāks nākt uzmācīgas reklāmas par brillēm, redzes lāzerkorekciju vai ārstēšanu, specdienesti varēs apmierināti aizpildīt vēl vienu ailīti tavā profilā ;)

Kristaps Skutelis

Plus, šos datus noteikti gribēs iešņaukt nāsīs arī apdrošinātāji, kas pēc tam attiecīgi pielāgos savu pakalpojumu cenas.

Krotow

Kāreiz tas var nepatīkami atspoguļoties iespējā pagarināt medicīnisko atļauju auto/moto tiesībām, pārveļoties pāri 40. Tiesa, ir vairāki citi medicīniskie parametri, kuri apdrošinātājus var ļoti interesēt un ne jau par labu pacientam. Tas pats asinsspiediens. Šai sakarā interesanti cik godprātīgi būs kaut vai paši viedpulksteņu ražotāji.

Kristaps Skutelis

Jā, es pavisam nopietni uzskatu, ka šī jau pēc gadiem 5-10 būs diezgan jūtama problēma. Nu vismaz problēma raugoties no šī brīža izpratnes pozīcijas.

Eggy Mega

Bet ja tā nax subjektīvi uz to skatās, viss jau ir pareizi. Protams, ka katram indivīdam negribētos atzīt, ka ar vienu aci vairs lāgā neredz un turpināt izlikties par ērgli, lai nezaudētu moto vadītāja apliecību. Kā arī nebūtu ļoti forši, ka dzīvības apdrošinātāji pārāk ātri uzzinātu par nevēlamām sirdsklauvēm vai tml likstām.
Jā, arī šajā jomā gaidāmas lielas pārmaiņas, kurām “veči”, ieskaitot mani, nespēs mutēt līdz.

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: