Īstenojot projekta otro kārtu ir pabeigta elektromobiļu ātrās uzlādes staciju uzstādīšanas vietu un to darbības nodrošināšanai nepieciešamo elektropieslēgumu būvprojektu izstrāde. Šobrīd ir noslēgušās iepirkuma procedūras, kas saistītas ar uzlādes staciju uzstādīšanas vietu izbūvi un iepirkuma procedūra par elektromobiļu ātrās uzlādes staciju piegādi un uzstādīšanu.

Atbilstoši faktiskai projekta īstenošanas gaitai līdz 2020. gada beigām tiks izbūvētas 40 elektromobiļu uzlādes staciju uzstādīšanas vietas un to darbības nodrošināšanai nepieciešamie elektropieslēgumi, kā arī uzstādītas “CIRCONTROL Raption 50” uzlādes stacijas.

Ir uzsākta ERAF projekta trešās kārtas īstenošana veicot iepirkumu par 29 elektromobiļu ātrās uzlādes staciju uzstādīšanas vietu izbūves būvprojektu izstrādi un autoruzraudzību.

CSDD turpina nodrošināt ERAF projekta ietvaros jau uzstādīto 70 elektromobiļu ātrās uzlādes staciju tīkla darbību uz valsts galvenajiem autoceļiem (TEN-T ceļiem) vai tiešā to tuvumā un lielākajās apdzīvotās vietās, lai gan vietējiem, gan ārvalstīs reģistrētiem vai pastāvīgi dzīvojošiem elektromobiļu lietotājiem tiktu nodrošināti augstas kvalitātes mobilitātes pakalpojumi, kas dod iespēju pārvietoties lielā daļā Latvijas teritorijas.

2020. gada pirmajā ceturksnī elektromobiļu skaits palielinājās par 12%, sasniedzot 753 elektromobiļus.

Kopumā ERAF līdzfinansēto projektu paredzēts īstenot līdz 2021.gada beigām, projekta ietvaros izbūvējot vienmērīgu elektromobiļu ātrās uzlādes staciju tīklu visā Latvijas teritorijā ar 139 elektromobiļu ātrās uzlādes stacijām.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
17 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
piter

 
Redzot degvielas cenu kritumu, elektro auto sāk palikt neizdevīgi. Ja vēl pieliek klāt to iegādes izmaksu, kas ieverojami pārsniedz benzīna “kumeļu” izmaksas, tad kļūst skaidrs, ka bez Valsts subsīdijām tas ir neizdevīgi.
Jā, pats braucu ar dīzeli, ar visiem katalizatoriem, un 6 vislabāko atgāzu normu.

Last edited 1 month ago by piter
Kristaps Skutelis

Elektroauto ekspluatācijā ir krietni lētāki, ja tos uzlādē mājās pa lēno un lēto. Uzlāde ātrās uzlādes stacijās ir un būs dārga, bet tā nav normālā pieeja.

Uldis

Būtu interesanti kāds apskats, informācija par iespējām ierīkot mājās/garāžā uzlādes staciju, t.i. kaut ko jaudīgāku par parasto rozeti. Kādas iespējas piedāvā sadales tīkls, kādi lādētāju veidi, cenas, piedāvājums.

Kāds

https://www.slo.lv/lv/veikals/produkts/?id=17014
Var pa lēto pielikt šādu pie sienas. Laiž cauri 11kW.

KKTK

Tā taču tikai plika rozete :D Man tādas pāris vietās mētājas, ja nu kas priekš trīs fāzēm pieslēdzams…

Kāds

Vai tad plikā rozetē strāva neplūst? Var jau uzlikt kaut kādu tur kasti par 500-xxx naudiņām un kas no tā mainīsies? Autiņiem ir iebūvēti lādētāji parasti 7 vai 11 kw (ļoti retos gadījumos 22 kw). Viss ko vajag piespraust strāvas kabeli. Tās kastes pie sienas nav lādētāji. Lādētājs ir iekšā pašā auto. 7kw priekš privātām vajadzībām ir ar atliektiem galiem. Pa nakti mierīgi pielādēsi pilnu.

Kristaps Skutelis

Laba doma, lieku aiz auss.

uzladets.lv

Šeit ir labākie piedāvājumi
https://veikals.uzladets.lv/

piter

NU UN KĀ AR ŠO! Elektro transportlīdzekļu uzlādes vietu izveidei paredzētus 461 154 eiro no Eiropas Savienības (ES) fondu finansējuma novirzīs Rīgas un Pierīgas pasažieru pārvadājumu nodrošināšanai nepieciešamo elektrovilcienu iegādes projekta īstenošanai, šodien nolēma valdība.
 

Kristaps Skutelis

Pakaļā!

euro6

Degvielas cenu kritums, kas jau pāriet kāpumā.

Krotow

Jau vismaz 2 nedēļas degvielas cenas kāpj. Varu gan piekrist ka bateriju cenas ir parastā mirstīgā ienākumiem krietni par augstu.

Arčiņš

Bateriju cenas strauji krītas līdz ar ķīniešu litija dzelzs fosfāta bateriju ienākšanu tirgū. Ķīniešu BYD Han jau būs ar šīm baterijām, kā arī Ķīnas Tesla m3 kas lietos Catl ražojumus.

Henrijs Avotiņš

Jā, gribas piekrist jau teiktajam, ka nu degvielas cena kā tāda noteikti nav stabilākais rādītājs. Un jau tagad situācija sāk normalizēties, un cena kāpt.

Janis Murnieks

lai arī pats pagaidām skeptiski skatos uz elektromobīļiem un pats pārvietojos ar “smirdīgo dīzeli” uzskatu , ka šī ir laba ziņa . Infrastruktūras attīstīšana vienmēr ir labs ieguldījums .