Šī gada septembrī Ķīnas zinātnieki uzsāks meklēt ārpuszemes civilizācijas ar šobrīd pasaulē lielāko radioteleskopu, kura diametrs ir 500 metru.

Iespaidīgā teleskopa būvniecība tika uzsākta 2011. gadā un tika pabeigta 2018. gadā, taču oficiālu darbību tas uzsāka 2020. gada janvārī, lai saņemtu vēl papildus tehniskos uzlabojumus. Iespaidīgā izmēra teleskops tiek saukts par FAST (angliski Five-hundred-meter Aperture Spherical Telescope). Tā galvenais uzdevums būs meklēt un mēģināt uztvert signālus, kuri varētu nākt no citām civilizācijām, kā arī pulsārus – rotējošas neitronu zvaigznes.

Kaut arī FAST diametrs ir 500 metru, tad realitātē būs iespējams izmantot vien 300 metru atvērumu. Šis milzīgais teleskops ticis uzbūvēts dabīgā zemes ieliekumā Guidžou provincē. Galvenais zinātnieks Zhang Tongjie norādījis, ka kopumā netiek gaidīts kaut kas revolucionārs saistībā ar citu civilizāciju atrašanu, taču teleskops varētu nest kādus citus atklājumus, jo tas 5 gadu garumā skenēs visu kosmosu, un pēc tam 10 gadu garumā tiks apstrādāti dati. Bet ja tomēr citplanētieši salīdzinoši tuvā distancē raida kādus radiosignālus, tad FAST to uztveršanai kalpos lieliski.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
8 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Rūdolfs Putniņš

Sveiciens no trisolāriešiem!

digitalk

ķīniešus vai lielizmēra teleskopus?

Karl

Neironu zvaigne :D Izlabojiet.

Edgars K

Izmanto ctrl+enter iespēju. Tā ir precīzāka metode norādei uz kļūdām.

YIKES

Pilnīgi meli. Pārbaudiet savus faktus. Pabeidza jau 2016. gadā. https://ej.uz/telescope

digitalk

viena drukas kļūda nav pilnīgi meli, citi rakstā esošie fakti atbilst.

YIKES

tu vispār izlasīji komentāru, analfabēt?