Reklāma

Boston Dynamics robotsuns lieliski parāda savas aitu gana spējas (video)

Jaunākie raksti

QNAP TS-253D-4G NAS iespēju apskats

QNAP mums laipni sarūpējis uz testu TS-253D NAS tipa tīkla atmiņu, lai mēs varētu iepazīties ar ierīces iespēju klāstu....

Saruna ar Mārtiņu Bērziņu par Citadeles pieredzi fintech risinājumu radīšanā

Bieži vien uzņēmumi, kā arī finanšu iestādes dažādu iemeslu dēļ izvēlas savus risinājumus radīt nevis paši no A līdz...

Riga TechGirls piedāvā bezmaksas dizaina programmēšanas darbnīcas skolniecēm

Lai veicinātu skolas laikā meiteņu lielāku interesi par iespējām tehnoloģiju jomā, Riga TechGirls, sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību Latvijā 7.,...

Pētījums: pārsteidzošs elektroauto lietotāju daudzums atgriežas pie iekšdedzes dzinējiem

Kalifornijā, kas ir viens no lielākajiem elektroauto tirgiem pasaulē, veiktais pētījums parādījis, ka nemaz tik skaisti viss nav šai...

Izsolē iespējams iegādāties vienu biļeti “Blue Origin” kosmosa kuģī; ceļojums notiks jau šovasar

Maija sākumā jau ziņojām, ka Džefa Bezosa vadītā kosmosa kompānija "Blue Origin" drīzumā uzsāks biļešu tirdzniecību ceļojumam kosmosa kuģī...

Robotikas kompānija “Rocos” izrādījusi sava partnera “Boston Dynamics” veikumu, kas nākotnē varētu būt noderīgs palīgs lauksaimniecības darbos. Kurš gan nevēlētos savā lauku sētā nenogurdināmu un ļoti, ļoti izpalīdzīgu četrkājainu robotu?

Jaunzēlandē bāzētā robotikas kompānija “Rocos” dalījusies ar video, kur darbībā redzams Boston Dynamics radītais robotsuns Spots. Tas sevi centies parādīt no labākās puses, palīdzot ganīt pļavā esošās aitas. Rocos nākotnē plāno izveidot sistēmu, kas spētu attālināti kontrolēt Spot robotu darbības. Citiem vārdiem sakot, lietotāji, iespējams, varēs ganīt aitas Jaunzēlandē no jebkuras vietas pasaulē.

Papildus aitu ganīšanai Spotam līdzīgie roboti var arī nākt talkā novākt ražu, regulāri pārbaudīt augšanas apstākļus, ziņot par nevēlamiem kaitēkļiem un citādi palīdzēt lauku darbos. Visas šīs iespējas Spot roboti spēj sniegt jau tagad, pateicoties savai izveicībai, mobilitātei un klāt pievienotajām infrasarkanajām un LiDAR kamerām.

Robotsuns Spots arī patstāvīgi apgūst jaunus trikus. Nesen Boston Dynamics apmācīja četrkājaino robotu palīdzēt COVID-19 pacientu aprūpē. Arī visādā citādā ziņā Spot roboti ir lieliski palīgi, un lai arī jūtu tiem nav, palīdzēs, kur vien spēs.

Reklāma

6 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
6 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Agris

Varētu vēl gliemežus no dārza nolasīt 😄

digitalk

video redzamas tās pašas standarta fīčas, kas atrādītas jau desmitiem reižu. vēl operators pablēņojies ar tālvadības pulti. klāt nākuši tikai kadri, kā aitas baidās no ejošā Spota, par ganīšanu pat nav runas — jebkura aita apskries divreiz ap Spotu, kamēr tas pārbridīs pāri pļaviņai. tukšs reklāmas video.

Atis

Video nebija redzama aitu ganīša. Viena brīdī robots drusku staigāja aitu tuvumā.

azad

Tiek ieguldīta milzu nauda, lai izveidotu to, kas jau ir – suns:D Un šitādam saiet kaut kas uz īso vai kāds sensors noķīlē un meklē savu robotu pa teritoriju, kamēr sunim uzsvilp un Reksis ir klāt. Neesmu pret tehnoloģijām un attīstību, bet šī nav īsti attīstība manuprāt. Rūpnieciskie roboti, kas var darīt cilvēkam grūti izdarāmu darbu vai kaitīgu tas ir kruti, bet šī ir spēļmantiņa, kas maksā gan jau ka padārgi.

digitalk

nevajadzētu jaukt kopā Boston Dynamics autonomo robotu, kas ir autonomās robotikas priekšgalā, ar rakstā atreferēto kaut kādu tur kompāniju Rocos, kas uz testiem izsniegtajam Spotam īsti nespēj atrast pielietojumu.

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: