Ķīnas Intelektuālā īpašuma administrācijā iesniegts Huawei patents par viedtālruņa objektīvu, kas varētu sastāvēt no šķidruma. Ja Huawei tiešām izdosies izveidot šādu tehnoloģiju, tad to, visticamāk, redzēsim nākamā gada Huawei P50 sērijā.

Ko dod šķidrums objektīvā? To varētu mehāniski vai elektroniski ietekmēt, lai šķidrums mainītu formu, tādējādi nebūtu jāuzstāda neskaitāmas kameras, bet vienam labam kameras sensoram priekšā varētu pielikt objektīvu, kas būtu gan platleņķa, gan arī teleobjektīvs. Varbūt pat makro objektīvs.

Visticamāk, šķidruma objektīvs būtu arī daudz labāks, kad tā optiskās stabilizācijas spējas salīdzina ar ierasto stabilizācijas tehnoloģiju.

Šķidruma izmantošana objektīvā gan nav nekas jauns – to izmanto jau mikroskopos un profesionālās dronu kamerās.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
4 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Juris Špilka

Cerams ka līdz tam laikam būs sakārtots Google jautājums huawei ierīcēs, ja nē, tad pliks fotoaparāts vien būs, un personīgi man tā iegāde nesaistīs

Taal

Agrāk telefonus pirka lai sazinātos ar citiem nevis fočētu un spēlītes no giganta Googles lādētu. 😅 Bet nu katram savs iemesls lai telefonu pa štuku pirktu. 🤣🤣🤣

REAL90

Bankas, un smart ID. Es varētu atteikties no spēlītēm un citām lietotnem. Bet savu ikdienu nevaru iedomāties bez smart id un banku lietotnēm.

KMW

Ūdens nav nekas jauns. Jotubā var apskatīties, kā ūdens piliens uz kameras ārējās lēcas ļauj uzņemt makro tiem, kam nav paredzēts. Ūdens lauž starus – un ir lētāks par stiklu.