Stenfordas universitātes zinātnieki ir uzsākuši pētījumu, kuru ietvaros ievāks cilvēku datus no viedpulksteņiem, lai pēc tam mēģinātu pārbaudīt, vai ar to palīdzību iespējams noteikt cilvēka saslimšanu ar koronavīrusu.

Lietotājiem, kuri būs piekrituši piedalīties eksperimentā ar saviem datiem, viedpulkstenis būs jānēsā visu laiku. Tiks ievākta tāda informācija kā pulss, ķermeņa temperatūra un skābekļa saturs asinīs. Pēdējos divus rādītājus nemaz nepiedāvā visas ierīces, īpaši, ja uzsvars tiek likts uz Apple Watch viedpulksteņiem. Piemēram, daļai Fitbit lietotāju ir iespēja noteikt šo skābekļa daudzumu.

Būs nepieciešams lejupielādēt speciālu aplikāciju, kurā tad būs jāievada nepieciešamā informācija katru dienu. Pētījuma laiks paredzēts 2 gadu garumā, tāpēc tas noteikti nebūs ātrs risinājums, kā arī nav drošības par iznākumu, kurš parādītu kādas sakarības. Šobrīd pētījumā var pieteikties tie, kuri ir slimojuši ar COVID-19 vai saskārušies ar slimības simptomiem.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
3 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Andis

Kad kaķim nav ko darīt tas laiza pautus! Vai šis ir kaut kas līdzīgs?

digitalk

tā kā raksts ir pārtulkots no makistu resursa, kurš īsi atstāstīja Gizmodo palagu, tad pa ceļam ir pazaudēta pētījuma priekšvēsture un Apple Watch nozīme ir pārspīlēti izcelta.

Krotow

Prasās pēc funkcijas, kas pēc pēkšņas īpašnieka nāves arī nosūta ziņu attiecīgajiem dienestiem. Jo nebūs smuki, ja kādu atradīs tikai pēc mēneša.