Reklāma

Wi-Fi 6E saņēmis atļauju darboties 6 GHz

Jaunākie raksti

Latviešu 3D fotonikas un optisko risinājumu uzņēmums “Lightspace Technologies” piesaistījis 800 000 eiro

Latviešu uzņēmumi jau daudzkārt pierādījuši, ka, ja ir vēlme, pacietība un labvēlīgi apstākļi, iespējams izlolot patiesi veiksmīgus uzņēmumus, arī...

Apple iPhone 13 apskats – nekas īsti jau nav mainījies, bet tomēr…

Vēl viens gads riņķī, un Apple atkal ir izlaidis atjauninātu un uzlabotu uzņēmuma galveno produktu - iPhone viedtālruni. Apple...

“Tele2” pieslēgumu skaits pārsniedzis 1 miljonu

Mobilo sakaru operatora “Tele2” apgrozījums šī gada deviņos mēnešos palielinājies par 8,7%, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo laika periodu,...

Kopējais Tet grupas apgrozījums šogad audzis par 7%, eksports – par 37%

Šī gada deviņos mēnešos Tet grupas kopējais apgrozījums sasniedzis 174,6 miljonus eiro, augot par 7%, salīdzinot ar attiecīgo periodu...

Luminor uzņēmumiem turpmāk atvērs norēķinu kontus attālināti

Turpinot bankas pakalpojumu digitalizāciju un pielāgošanos ārkārtējās situācijas apstākļiem, sākot ar šī gada oktobri uzņēmēji varēs atvērt Luminor jaunu...

ASV Federālā sakaru komisija atļāvusi Wi-Fi 6E vajadzībām izmantot 6 GHz frekvences, attiecīgi varam uzskatīt, ka Wi-Fi 6E pilntiesīgi uzsācis savu dzīvi. Federālā sakaru komisija nodevusi 6 GHz (5925 – 7125 GHz) izmantošanai bez licences nepieciešamības.

Ko tad īsti dos Wi-Fi 6E, kad to salīdzina ar Wi-Fi 6? Wi-Fi 6E nodrošinās papildu 14 kanālus ar platumu 80 MHz un 7 kanālus ar platumu 160 MHz. Tādējādi tiks atrisināts kanālu trūkums, lai nodrošina bezvadu ierīču neatkarīgu darbību.

Līdz ar Wi-Fi 6E atnākšanu tiek solīti dažādi labumi, kuru skaitā ir arī datu pārraides ātrumu vēl tālāka kāpšana bezvadu tīklā. Te gan uzreiz tiek atgādināts, ka 6 GHz izplatās vēl švakāk par 5 GHz, kas ir šodienas Wi-Fi 5 jeb Wi-Fi ac standarta pamatā. Tīmeklī atrodama informācija, ka Wi-Fi 6E ar saviem 6 GHz, visticamāk, lietojams būs tikai tiešā redzamībā.

Wi-Fi 6 vēl šobrīd nav ienācis mūsu dzīvēs, lai arī Samsung jau gadu piedāvā savos Galaxy S sērijas modeļos šo bezvadu savienojumu. Šogad visi redzētie flagmaņi no Huawei un OnePlus arī saņem Wi-Fi 6, bet problēma ir tā, ka Wi-Fi 6 maršrutētāju cenas ir kosmiskas. Ja nemaldos, lētākais pie mums nopērkamais maršrutētājs ir ASUS RT-AX56U par aptuveni 150 eiro, kam seko NETGEAR Nighthawk AX4, kas maksā zem 200 eiro tīmekļa veikalos.

Avotskitguru
Reklāma

13 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
13 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments

Nav vēl visu cilvēci iznīcinājuši ar 5g (a la Corona), tagad būs 6Ghz, kas kā zināms ir vēl sliktāks par 5g, jo tam ir lielāks cipars un vairāk burtu… cilvēkiem ir beigas. Sačipos un nosešgāzēs

Pārdodu amuletus, svētītus krustiņus un speciālas uzlīmes, kas pasargā no visa veida starojumiem – mobīlie sākot no GSM līdz 5G, no mikroviļņiem (ja iekļūsiet krāsniņā), no wifi, no infrasarkanā un ultravioltā starojuma, pat no rentgena stariem – varēsiet sēņot Černobiļas reaktora tuvumā bez aizsargtērpa un bez jebkādām sekām. Ir sertifikāti, daudzu klientu atsauksmes un Tālā kosmosa izpētes institūta slēdziens par efektivitāti.

vai tie mirdz, kad mobilais saņem zvanu, lai parādītu, ka aizsardzība strādā? mana vecā un uzticamā uzlīme uz pogufoņa joprojām uzplaiksnī un sargā mani no ļaunā GSM starojuma.

Nuja, folijgalvas (lapsa, es to ne par tevi) jau neaizdomājas salīdzināt 1990-o un mūsdienu telefonu raidītāju jaudas un izdarīt secinājumus.

Kadas tad bija jaudas? WiFi 90to beigas varbut tik saka paradities.

Kādas tad ir tās jaudas? P.S. Es vienkārši gribu izdarīt secinājumus, neko citu.

5ghz velk sliktāk par 2,4ghz. 6ghz sliktāk par 5 ghz. 7ghz vispār 2m rādiusā ap rūteri vilks. Veco, labo kabeli stabilitātes ziņā vēl nekas ne pārspēj!

Interesanti būtu uzklausīt Pļaviņa kunga viedokli.

Veco, labo kabeli stabilitātes ziņā vēl nekas ne pārspēj!

pfff… [izvelk cirvi] nepārspēj saki?..

> Ja nemaldos, lētākais pie mums nopērkamais .. par aptuveni 150 eiro

TP-link AX1500/Archer AX10 ap 70-80 ..

Neatbalstu 6ghz wi-fi ieviešanu. Protams, kārtējais biznesa projekts. Visiem ražotājiem būs iemesls izlaist jaunus rūterus u.c. Skaidrs, ka nekādi pētījumi cik tas ir droši/nedroši no veselības viedokļa veikti netiks. Vai arī tiks viltoti.

[pastaigājas garām ar pārnēsājamo leti]
folijas cepurītes! homeopātiskie zirnīši! atmiņas ūdens! pērciet, nenožēlosiet! konspirāciju teorijas divos sējumos! plakanzemes debesu kartes! bībele, korāns un Nāves jūras vīstokļi komplektā ar indulgenci no visiem nepagānu dieviem! nāciet un apskatiet! zaķa ķepiņa un tamburīns IT rituāliem! ārstnieciskā marihuāna! sakrālā VHS kasete ar Bīvisu un Bathedu! hehe, hehe… he-khe-khe-khe… viss par puscenu, ja ņemat divas!

Ja jau Jums ir attiecīga izglītība un pieredze telekomunikāciju jomā (konkrēti RF apakšnozarē) un esat spējīgs/-a lasīt zinātniskus pētījumus par šo tēmu un papildus zināšanas bioloģijā/fizikā/ķīmijā, jo tādi pētījumi tiek pieprasīti, tad jau noteikti spēsiet nodefinēt konkrētas lietas, ko gribat tajos pētījumos atrast. Es labprāt uzklausītu šīs prasības, varbūt varu palīdzēt ar meklējumiem, jo parastajos search engine (Google, Yahoo!, Bing utt.) tādas lietas neatrast. Bet, manuprāt, gadījums ir tāds, kā zināšanas Jums ir labi ja vidusskolas (un arī uz 4), bet vēlme rakstīt anonīmus murgus internetā – milzīga. P.S. Ceru, ka kļūdos un kopīgi varēsim Jūsu samilzušo problēmu atrisināt (ja… Read more »

Reklāma
Reklāma
Reklāma