Tiek lēsts, ka PlayStation 5 nometnē šī gada nogalē prieki varēt būt ierobežoti, jo sākotnēji pieejamo PlayStation 5 konsoļu skaits būs ierobežots. Sagaidāms, ka sākotnēji Sony spēs saražot vien aptuveni 5 līdz 6 miljonus PlayStation 5 konsoļu.

Līdz 2021. gada martam Sony grasās piedāvāt tikai minētos 5 līdz 6 miljonus konsoļu, jo PlayStation 5 cena varētu būt gana augsta un potenciālie pircēji varētu vēl kādu laiku palikt uzticīgi PlayStation 4. Tiek uzskatīts, ka PlayStation 5 maksās kaut kur starp 499 un 549 dolāriem, jo Sony izmanto ātrus NVMe SSD un jaunākās paaudzes AMD RDNA 2 ar ray-tracing kodoliem.

Reklāma

PlayStation 5 cenu noteikti ietekmēs Microsoft lēmumi par Xbox Series X cenu. Vienas PlayStation 5 konsoles uzbūve Sony izmaksā ap 450 dolāriem, tā arī varētu būt zemākā iespējamā PlayStation 5 cena, ja vien Sony negrasās ieslīgt nelielos mīnusos pirms sāk nākt nauda no spēļu iegādes.

PlayStation gandrīz divas desmitgades nācās iztikt ar mikroskopiskām izmaiņām kontrolieros, bet DualSense kontroles pultis ne tikai izskatīsies citādāk, tās arī saņems dažādas uzlabotas iespējas. DualSense kontrolierī iekļauta jauna vibrāciju funkciju (haptic) un adaptīvās pogas, kas ļaus spēlētājam izjust dažādu veidu vibrācijas spēlēšanas laikā, piemēram, braucot ar mašīnu pa dubļainajiem ceļiem vai sausiem, asfaltētiem ceļiem.

L2 un R2 pogas būs apveltītas ar mainīgu pretestību, kur brīžiem būs vieglāk vai grūtāk tās nospiest, piemēram, kad spēles varonis šaus ar loku.

Jaunajām DualSense kontroles pultīm nebūs jāpievieno atsevišķi mikrofonu, lai runātu ar citiem spēlētājiem tiešsaistē, jo DualSense kontrolierī jau ir iebūvēts mikrofons, kas ļaus runāt ar saviem draugiem bez papildu austiņām.

Share pogu ir aizstājusi Create poga, kas nodrošinās spēlētājam plašākas iespējas satura radīšanā, lai ar to varētu dalīties ar citiem. Plašāk par Create pogu Sony pagaidām neko nav bildis.

PlayStation 5 būs astoņu kodolu Zen 2 procesors ar 3.5 GHz takts frekvenci un 10.28 TFLOP RDNA 2 videokarte ar 36 Compute Units un 2.23 GHz takts frekvenci. PlayStation 5 saņems arī 16 GB GDDR6 RAM.

Microsoft savā gaidāmajā Xbox konsolē izmantos SSD ar 2.5 GB/s datu pārraides ātrumu, kamēr Sony sola PlayStation 5 uzstādīt 5.5 GB/s NVMe SSD. PlayStation 5 varēs arī uzstādīt ietilpīgākas M.2 SSD atmiņas, bet tām būs jābūt gana ātrām, lai atbalstītu jaunāko spēļu prasības. PlayStation 5 arī būs 3D Audio, ko darbina Tempest Engine. Tempest Engine nodrošinās augstas kvalitātes skaņu.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
2 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Piņs

Tie paši 500eur vien ir ja nav žēl nauda priekš labas kvalitātes tad i ļoti laba cena manuprāt.

JonisLV

500eur sīka vienība es būtu gatavs maksāt vairāk