ASUS par jaunumu nodēvējis 2015. gada videokarti, kas šobrīd aprīkota ar četrām 4K HDMI pieslēgvietām. ASUS NVIDIA GT 710 videokartei ir 192 CUDA kodoli, jau tālajā 2015. gadā tas norādīja uz sākuma līmeņa videokarti.

NVIDIA GT 710 videokartei ir 2 GB GDDR5 atmiņa un GK208 videoprocesors, kas neatbalstīja HDMI 2.0. ASUS uzsver, ka NVIDIA GT 710 videokarte nodrošina 4K video ar 60 kadriem sekundē, ja pieslēgts viens monitors, bet, ja pieslēgti vairāki monitori, NVIDIA GT 710 videokarte spēs nodrošināt tikai 4K ar 30 kadriem sekundē.

Protams, jāsaprot, ka NVIDIA GT 710 videokartes pamatā paredzētas, lai tās ievietoti visās datora PCIe pieslēgvietās, nodrošinot vienlaicīgu 12, 16 un vairāk ekrānu darbību.

Tiek lēsts, ka NVIDIA GT 710 videokartes cena būs ap 50 eiro.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
12 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Krotow

Ak tad Asus arī būs atraduši veidu kā tikt vaļā no kādreiz vairumā iepirktajiem iepriekšējo paaudžu grafiskajiem čipiem :) No otras puses – normāls nišas produkts darbstacijām, kur nepieciešams vairāku lielas izšķirtspējas monitoru atbalsts. Par 50 EUR ir OK.
Tiem, kuri nesaprata – šī karte nav domāta CS:GO un Fortnite dzenāšanai.

digitalk

šī karte nepilda pat savas pamatfunkcijas — multimonitoru variants ar 30 fps Hz tecinās ārā acis pat lidostas uzgaidāmajā zālē.

Dzejnieks

Tad man ir jautajums – tev filmas skatoties acis nav tecejušas??? Jo 30 kadri ir zemakais limenis. Un piemeram info grafikiem, lielajam reklamām vai videonoverošanais bus tieši laika.

digitalk

liekas jūs abi ar Krotow’u nepārzināt displeju tehnoloģiju vēsturi. ir pamatīga atšķirība starp gaismu atstarojošiem ekrāniem (kā kino) un gaismu izstarojošiem ekrāniem. ne velti, kad industrija pārgāja no CRT (kur 75 Hz bija minimums, ko var paciest) uz LED, zemākā frekvence pat lētajiem LEDiem palika 60 Hz.

Krotow

Kur tad ir problēma parādīt statisku tekstu 4K ekrānā? Vēl jo vairāk ka ārpus zīmuļu birojiem 4K ekrānus šādām vajadzībām nelieto. Lielajiem reklāmu un pasākumu ekrāniem lieto LED paneļu blokus ar atsevišķām RGB gaismas diodēm kā pikseļiem, kur kopējā izšķirtspēja blokam iznāk līdz 1080p. Un ar šādām kartēm šādus lielā ekrāna “gabalus” var jauki saslēgt kopā.

digitalk

ja statisks teksts mirgos ar 30 Hz frekvenci tu nebūsi ļoti pārlaimīgs. protams, 20 sekundes skatīties uz tablo neko ļaunu nenodarīs, par lidostu tā bija pārspīlēta ironija. lidostā arī metrāža neļauj pieslēgt monitorus ar HDMI.

tā kā karte ir spraužama parastā PCIex slotā, tad es pieņēmu, ka biežākā izmantošana būs permanents setaps ar lielo kārbu stūrī — iekštelpas ar lieliem ekrāniem un svarīgu info monitorēšanai.

melts

30hz un 30fps parasti nav viens un tas pats, jo nevienmēr kadru nomaiņas brīdis sakrīt ar ekrāna atsvaidzināšanu. Ir mēģināts lietot 4k monitoru uz 30fps. Bija briesmīgi pat webu browsēt. Ja vajag daudz full-hd monitorus, kurus pavelk ar 60hz, tad nav stresa – šī karte derēs tīri labi.

digitalk

@melts jā, es kļūdaini noformulēju domu, tūlīt izlabošu, tnx. karte nepavelk 60 Hz monitorus, jo dos ārā 30 Hz un monitors pieskaņosies frekvencei.

Krotow

Ekrāniem lidostas uzgaidāmajā zālē jārāda statiska bilde, nevis jādemonstrē rotējoši ieliktnīši un veļas pulveru paciņas.

Arturs Calmanis

Kā ar milzīgajiem reklāmu ekrāniem, tos nevar kaut kā sadalīt četros taisnstūros un laist kā vienu?

Krotow

Daudzi lielie pasākumu un reklāmu ekrāni patiesībā ari tiek salikti no vairākiem mazākas izšķirtspējas ekrāniem vai LED paneļiem.

KKTK

Kā viņu pievienot raspberijam? :D