Honkongā bāzētā kompānija Counterpoint veikusi apkopojumu par mūzikas straumēšanas servisu darbu 2019. gadā, kas atklājis, ka visiem servisiem kopā bijuši 358 miljonu abonentu, no kuriem vispopulārākais joprojām ir Spotify serviss, bet tam seko Apple Music.

Maksājošo mūzikas klausītāju skaits pieaudzis par 32% salīdzinot ar 2018. gadu, kas ir vairāk nekā 100 miljoni lietotāju, pierādot, ka šobrīd digitālā satura bizness balstās uz abonentiem, kuri vairs nav tik ļoti ieinteresēti pirkt atsevišķu dziesmu un albumu. Spotify 2019. gadā lietojuši 35% maksātāju, sastādot aptuveni 125 miljonus cilvēku, kam seko Apple Music ar 19%, attiecīgi 68 miljoni abonentu. Trešajā vietā ir Amazon Music ar 15% klientu, bet viens no jaunākajiem spēlētajiem tirgū Youtube Music aizņem 6%.

Avots: Counterpart

Naudas ziņā Spotify nosmeļ arī lielāko daļa krējuma ar 31%, bet Apple 24%. Spotify un Apple Music standarta lietotāja mēneša maksas ir identiski vienādas – 6,99 EUR. Apple mūzikas straumēšanas servisa maksājošo klientu skaits 2019. gadā audzis par 36%. Pētījuma veicēji norāda, ka 80% pakalpojumu peļņas nāk tieši no abonentmaksām, bet atlikušie 20% no reklāmām un sadarbības līgumiem.

Kā norāda Counterpart, tad dažos reģionos cilvēki uzticas tieši vietējiem servisiem. Piemēram, Indijā populārākā mūzikas straumēšanas platforma ir Gaana, bet Krievijā tā ir Yandex Music. Paredzēts, ka 2020. gadā tiks sasniegta 450 miljonu maksātāju robeža.

Kādi ir iecienītākie mūzikas straumēšani mūsu lasītāju vidū?

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
6 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Mārtiņš Vaickovskis

Spotify studentu variantā

RRD

Ābols studentu variantā

davfreim

3.49 Eur, ļoti ērti, ja lieto Apple ekosistēmas produktus kā Apple Watch + iPhone + Airpods, tad citus variantus nemaz nav vērts izskatīt.

Hey Siri, play un aiziet skan austiņās ko vēlējies dzirdēt.

Lietotājs

Apple Music.
Interfeiss patīkamāks un arī mūzikas playlisti un personalizētie playlisti labāki, kā Spotify. Apple Music, protams, jāpieradina, lai piedāvātu kvalitatīvus personalizētos playlistus.

Kad ieslēdzu Spotify, tad lielākajā daļā playlistu dziesmas atkārtojas tik bieži, ka besī – par ko tad maksāt – kad daži desmiti dziesmu izmētāti pa galvenajiem playlistiem un atkārtojas.

Oskars

Google Play Music