Arvien plašāks valstu valdību skaits sācis pieprasīt no mobilo sakaru operatoriem datus, kas saistāmi ar atrašanās vietu. Jau zināms, ka astoņi lielie Eiropas mobilo sakaru operatori nodos Eiropas Komisijai ziņas par ierīču atrašanās vietām, to skaitā ir Deutsche Telekom (T-Mobile), Orange un Vodafone.

Protams, šāds solis izsaucis visai loģisku satraukumu par privātumu, jo anonīmi dati var sniegt tikai aptuvenu nojausmu par iedzīvotāju pārvietošanos, bet šādi dati zinātniekiem var nebūt derīgi. Eiropas Komisija sola, ka visi dati pēc pandēmijas beigām tiks dzēsti.

Eiropas Datu aizsardzības uzraudzītājs jau pieprasījis Komisijai nekavējoties izskaidrot, kādus tieši datus tā grasās pieprasīt, un kādi dati būs pieejami zinātniekiem un pētniekiem. Tāpat arī ir skaidri jānosaka, kas tieši būs tas rādītājs vai paziņojums, kad datu pieprasīšana un tālāk nodošana jāpārtrauc, un dati jādzēš.

Reklāma

4
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
pajolisdigitalkKaspars Baradach Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Kaspars Baradach
Viesis
Kaspars Baradach

izklausās nelāgi. pa lielam jau vienalga, ja nesirgst ar paranoju, bet tomēr nepatīkami ka vari nokļūt zem lupas jebkura brīdī))))

pajolis
Viesis
pajolis

Tu nevienam tāpat neinteresē

digitalk
Member
digitalk

privātums vs valsts patvaļa ir tas gadījums, kad skaļi jābļauj pirms iestājušies sūdi.

pajolis
Viesis
pajolis

ja mani izsekos, tad VINJIEM liksies, ka sistema nestrada, jo es visu laiku esmu majas itka mana dzive butu karantina