Situācija ar COVID-19 slimību ir tik draudīga, ka Latvijā ir izsludināta ārkārtējā situācija un pirmo reizi visi Latvijas iedzīvotāji par to tiek apziņoti digitālā formā. No sākuma informāciju e-pastu formā izsūtīja CSDD, pēc tam VID un šovakar iedzīvotāji tiek apziņoti ar īsziņu (SMS) palīdzību.

Vislielākais pārsteigums vismaz man ir par to, ka tiek organizēta īsziņu nosūtīšana. Vismaz vairākus gadus ik pa laikam varam lasīt diskusijas par to, ka citās valstīs par dažādām svarīgām situācijām (pazudušiem bērniem, dabas katastrofām u.c.) cilvēkiem tiek nosūtīti paziņojumi uz mobilajiem telefoniem. Piemēram, Lietuvā ir palaista publiskās brīdināšanas sistēma, kas visā Eiropas Savienībā būs obligāta no 2022. gada 21. jūnija. Tā darbojas izmantojot šūnas apraides (cell broadcast) tehnoloģiju kopumu, kas ļauj paziņojumus mērķēti nosūtīt telefoniem noteiktu mobilo sakaru bāzes staciju tuvumā.

Latvijā šobrīd notiek kaut kāds darbs šīs sistēmas ieviešanas virzienā, tomēr uz šodienu tas nav pabeigts un tāpēc ir nācies izsūtīt paziņojumus izmantojot klasisko īsziņu (SMS) apziņošanas sistēmu. Interesanti, ka dažādi operatori izmanto dažādi noformētu paziņojuma tekstu un pagaidām arī izskatās, ka ne visi vienlaicīgi ir saņēmuši šādas īsziņas.

Neskatoties uz to, ka visa šī digitālā komunikācija dažādos kanālos izskatās ne līdz galam pārdomāta un precīzi nostrādāta, pats fakts, ka tā tiek realizēta, ir vairāk kā apsveicams. Paldies visiem iesaistītajiem, kas nodrošināja informācijas apziņošanu. Arī es aicinu visus Kursora lasītājus pavisam nopietni uztvert valsts brīdinājumus un sekot informācijai oficiālajos speciālistu kanālos (SPKC).

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
27 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Joozis

Nezinu, kā ar citiem, bet man un sievai nekādas SMS nav bijušas..

Joozis

Atsaucamies, ir bijušas tādas kādam?

Igors

Nevienam ģimenē, 5 cilveki, nav bijis

Silvija Jakševica

Saņēmu. Bites pieslēgums

ggg97

No VUGD, nav manā kontaktu sarakstā. 15:16, Bites pieslēgums.

hmmm :)

Nav bijis !

Einšteins

Saņēmu 13.03 bišku pāri 20:00, sūtītājs rādās kā Apziņošana, pieslēgums LMT

Skaks

Atnāca SMS no lmt 20:34

Paliecmajas

LMT, Rīgas centrs. SMS vēl nav mani sasniedzis.

SS...

SMS par laimi vēl nav bijušas. E-pasti gan saņemti no csdd un nestes.

Oskars

Kapec Tele2 norada linku uz anglu valoda, ja sakums iszinai ir latviski, tad ari adresei ar info janorada latviski, tas attiecas ari uz krievu valodu.

Remarx

Nekādu sms, toties uz ēpastu ziņa no e-adreses, bet tā avukāart pārved uz VID. Tele2 mēms kā zivs. gan modēmā esošā sim karte gan pašā telefonā.

autoplacis

Tanī pašā momentā visa Rīgas nodaļa pilna ar vecākiem ar bērniem un klepojošiem klientiem, kur loģika? Par darbiniekiem nav jārūpējas? Gribētos dzirdēt CSDD komentāru.

magī

saņemu šodien no LMT

freelifelv

saņemta 14.03 plkst. 13:59, LMT pieslēgums.
Ģimenes otrs LMT numurs saņēma 13.03.
Saņemts no – APZINOSANA

Alert

Mums te sūta SMS kamēr Lietuvā pat saistībā ar spēcīgu vēju ceturdien tika uz telefoniem atsūtīts emergency alert.

Vilis Lauskis

Atsūtīja visi kam nebija slinkums, RAKUS, Swedbank, CSDD, VID, pažarnieki, Bite, Electrum, Rīgas Namsaimnieks un vēl daži.

Usinss

Man tikai VID un CSDD atsūtīja. Pārējie mēmi. Ā, un mana banka atsūtīja, lai daru visu attālināti pēc iespējas.

Krotow

Gan jau atkarīgs arī no iestādēm un uzņēmumiem, kur e-pasts reģistrēts. Pašam pirmā ziņa atnāca no CSDD, tad no VID un LMT. Pēc tam uzzīmējās Neste, K-Circle, Tallink un RIMI. Beidzās ar vēl vienu ziņu no CSDD.

Tomass

Saņēmu vakr no LMT, adresāts Apziņošana.
Teksts: Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, Latvijā ir izsludināta ārkārtējā situācija. Sekojiet līdzi oficiālajai informācijai sabiedriskajā TV, radio, https://ej.uz/parCOVID19 un https://ej.uz/hwn3 Veselības ministrija

Joozis

Šovakar 21:56 Tele2 atsūtīja

Neteikšu

BTW. Zviedri apziņošanas sistēmu uzbūvēja 4. gadus pēc Ļaunuma Impērijas iebrukuma Ukrainā. Tā kā daļu iepirka no Norvēģiem, tad laikam Norvēģiem tāda sistēma bija uzbūvēta ātrāk. Tajā karstajā 2018 vasarā kad tur bija lielie mežu ugunsgrēki, tad pirmo reizi reāli varēja arī notestēt. Mūsu gadījumā, kad ziņas jāsūta visiem, tie ir mega lieli sms apjomi, tāpēc normāli, ka tie notiek ar aizturi, jo dzelži tak nevelk to.

yuris

Nevis CSDD vai VID, bet gan VUGD atsūtīja SMS! Lūk tā!
Pat vienam paziņam, kas Norvēģijā strādā, esot tāda ziņa pienākusi.

Kristaps

Es nesaprotu, kā to spamu var atslēgt?!?? Cik ĻOTI kaitina tie bezjēdzīgie e-pasti nāk ik dienu….

P.S. Ir atnācis no ‘VUGD’ 15.03 Bites pieslēgums. Draudzenei LMT un viņai atnāca 14.03 ‘Apziņošana’

SMS es vēl saprotu, bet tas spams….. NO VID, CSDD, NESTE e-pasti… Visi sūta vienādi bezjēdzīgu copy-paste tekstu…Nesaprotu.. KAM?!?? tas ir vajadzīgs???