Ķīna, kas ir viens no lielākajiem viedtālruņu noieta tirgiem, februārī uzrādījusi milzīgu viedtālruņu pieprasījuma kritumu. Protams, tas saistāms ar jauno vīrusu, kas liek izpirkt griķus un tualetes papīru, bet jauns viedtālrunis šajā laikā nav prātā gandrīz nevienam.

Lielākais zaudētājs Ķīnā ir Apple, tiek lēsts, ka iPhone pārdošana nogāzusies par 60%, kad to salīdzina ar 2019. gada šo pašu periodu, bet cieš arī Huawei, Xiaomi un citi ražotāji. Apple gadījumā gan sitiens ir ļoti sāpīgs, jo iPhone pārdošana 2019. gada beigās tikai auga, attiecīgi salīdzinājumā pret iepriekšējiem mēnešiem kritiens ir vēl graujošāks.

Apple februārī Ķīnā pārdeva aptuveni 500 000 iPhone, kamēr pirms Austrumu jeb Ķīniešu Jaunā gada (šogad tas bija 25. janvārī) tika pārdoti 2 miljoni iPhone. Apple uz pāris nedēļām slēdza savus veikalus Ķīnā, tas arī nenāca par labu pārdošanai.

IDC un Canalys tirgus analītiķi lēš, ka 2020. gada pirmajos trīs mēnešos viedtālruņu pārdošana būs kopumā sarukusi par aptuveni 40%, kad to salīdzina ar 2019. gadu. Šobrīd arī ir visai grūti lēst, kas notiks tālāk.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
1 Comment
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Podziņtelefons

Gan jau nebankrotēs nabadziņi.