Reklāma

Izmantojot enerģijas pārpalikumu, spēkstacija Ņujorkā “rok” bitkoinus

Jaunākie raksti

Izmantojot dabasgāzes enerģiju, to ne vienmēr ir iespējams izmantot par visiem 100%, tāpēc to mēdz vienkārši izdedzināt vai aizpūst prom, kas nozīmē izniekotu enerģiju. Iespējams, ka tieši tāpēc Inčukalna pazemes gāzes krātuvē var redzēt degošu liesmu. Taču enerģijas ražotne “Greenidge Generation LLC” Ņujorkā izdomājusi efektīvu veidu, kā ar šo pāri palikušo dabasgāzi darbināt datorus, lai tie tālāk ģenerētu bitkoinus.

Lai veiktu šīs manipulācijas ar blokķēdēm un iegūtu bitkoinus, ir vajadzīga ļoti liela enerģija, kas šīs spēkstacijas gadījumā ļauj izmantot lēto dabasgāzi, jo daļa no tās var tikt izmantota lokālās elektrības ražošanā, tāpēc ir atrasts papildu ienākumu avots. Ar šo papildus resursu iespējams darbināt 7000 “rakšanas” sistēmu, kuras, balstoties uz 9. marta datiem, spētu uzģenrēt 5,5 bitkoinus, kuru vērtība sasniegtu 45 000 USD. Patērētā jauda šīm procesam ir 14MW, taču to iespējams palielināt pat līdz 106MW, un kompānija norāda, ka ir atvērta sadarbībai ar investoriem.

Avots: Bitcoin

Šo 7000 mašīnu uzstādīšanu, kā arī citus saistītos darbus finansējis uzņēmums “Atlas Holding”. Investīciju apmērs ir 65 miljoni dolāru. Šāda enerģijas izmantošana nosacītā ziņā ir atzīstama un pozitīva, taču tā darbojas tieši ar šādiem fosilajiem resursiem kā dabasgāze, jo atjaunojamos resursus mēs esam ieinteresēti noglabāt nepieciešamajai izmantošanas reizei. Tāpat nav izslēgta varbūtība, ka ražot bitkoinus tieši šobrīd ir izdevīgi, taču spēkstacijas noslogojums ar laiku var palielināties, kas nozīmē mazāk iespēju novirzīt pārpalikumus vai dārgākas ražošanas izmaksas. Arī pašas kriptovalūtas iegūšana paliek arvien sarežģītāka, kā arī tas ir pietiekami nestabils finansiāls ieguldījums.

Avots: Bitcoin

Tiek paredzēts, ka šis veiksmīgais produkts veicinās arī citu dabasgāzu staciju iesaisti līdzīgos simbiozes projektos, jo šis ir labs piemērs, kā iegūt papildus ienākumus ar šādu resursu.

AvotsBitcoin
Reklāma

2 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
2 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments

Nez ko par to saka Rīgas domnieki…

Latvijā būtu tīrākie mīnusi, jo pašiem taču sev būtu jāpaprasa OIK :)

Reklāma
Reklāma
Reklāma