Reklāma

Google atrašanās vietas dati padara velosipēdistu par aizdomās turamo

Jaunākie raksti

Kā pasargāt sevi finanšu satricinājumu gadījumā? (video)

Brīžos, kad notiek finanšu tirgus satricinājumi, ir svarīgi padomāt par savu finansiālo drošību, lai gadījumā, ja ģimeni piemeklē nelaime...

Star FM “Zoopastas” tehnoloģiju rubrika #481 (06.10.2022)

6. oktobra radio Star FM rīta programmas Zoopasta tehnoloģiju rubrikas ieraksts. Kā klausīties Star FM tehnoloģiju ziņas? Katru ceturtdienu...

Logitech G502 X Plus peles un G PowerPlay peles paliktņa apskats

Logitech G502 X Plus pele ir viena no trim nesen izziņotām G502 X sērijas spēlēm paredzētām pelītēm. Sērijā ietilpst G502...

“Instagram” parādīsies vairāk reklāmas

Jūlijā jau ziņojām par "Meta" sliktajiem otrā ceturkšņa finanšu rezultātiem, kad pirmo reizi uzņēmuma pastāvēšanas vēsturē tā ieņēmumi bija...

Xiaomi piedāvā budžeta klases Redmi Pad planšetdatoru

Xiaomi izziņojis budžeta klases planšetdatoru Redmi Pad, kas ir aprīkots ar 90 Hz ekrānu un maksās ap 279 eiro....

Kāds vīrs Floridā iekūlies neapskaužamā situācijā – Google atrašanās vietas dati viņu mēģina padarīt par noziedznieku vai vismaz līdzzinātāju. Google atrašanās vietas izsekošana norādījusi uz to, ka viņš trīs reizes atradies apzagtas mājas tuvumā īsā laika sprīdī.

Policija, izmeklējot mājas apzagšanu, no Google pieprasīja atrašanās vietas datus, un izrādījās, ka kāds ir trīs reizes pabijis mājas tuvumā, kas, protams, izsauca policistos aizdomas. Google gan viņu pabrīdinājusi, ka policijai tiks nodoti vīra pārvietošanās un citi dati, ja vien tiesa tuvāko dienu neliegs šos datus nodot policijai.

Tiesa bloķējusi personas datu nodošanu policijai, tomēr pēkšņi kļūt par galveno un varbūt pat vienīgo aizdomās turamo nav diez ko patīkami.

Google savā Transparency Report norāda, ka policijas pieprasījumi par datiem kļūst par ierastu praksi. Tāpat zināmi vairāki gadījumi, kad atrašanās vietas dati noved pie nevainīgu cilvēku arestiem.

2 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
2 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
temīdijs
10.03.2020 09:22

Jau sensenos laikos, simtiem gadus pirms interneta, nevainīgi cilvēki tika apsūdzēti un arī sodīti par neizdarītiem noziegumiem. Vai jūs gribat teikt, ka ir noticis kas tiešām jauns? Mainījies ir tikai mehānisms, kā līdz tam nonāk. Un tepat var pieminēt arī to, kā tehnoloģijas maina arī aizstāvību – piem. ja vellists izmanto goprveidīgu kameru, kā blakusprodukts būtu video, kas apgāž apsūdzību. Atgādinu, ka izvirzīt apsūdzību var ikvienam, ar vai bez interneta – tāda nu ir tā sistēma. Cita lieta, kā apsūdzētais aizstāvas un jā, reizēm sistēma aprij nevainīgi apsūdzētos.

ggggg
12.03.2020 03:19
Reply to  temīdijs

Nākošais solis varētu būt SmartTV ieraksts nodots policijai, kas apstiprinātu vai noliegtu noziegumu. Vai digitālā asistenta glabātie ieraksti mākonī. Vai nesankcionēta piekļuve tavām atmiņām smadzenēs.
Tauta pamazām pierod pie tā, ka valsts var redzēt cilvēka ikdienu, Orvels tagad kapā rotē. Lai iegūtu drošību, cilvēks būs pamazām atdevis visu.

Reklāma