Kosmosa zinātniece un inženiere no ASV radījusi pārnēsajamo mobilo telefonu, ar kuru iespējams tikai piezvanīt, kā arī to ir iespējams izdarīt ļoti īpatnējā veidā – ar jau pagātnē iepalikušo apļveida uzgriežamo ciparnīcu (angliski rotary cell phone), jeb ripu.

Jā, ceru, ka jūs vēl atceraties, ka bija tādi mājas telefoni, kurus tautā saucām par “parastajiem telefoniem”, un numuru bija iespējams ievadīt ar speciālu apļveida uzgriežamo ierīci, kurā bija visi cipari no 0 līdz 9. Savos 26 gados es šādu telefonu personīgi atceros un zinātu, ko ar to darīt.

Džastīne Haupta (Justine Haupt) ir persona, kurai vienkārši nepatīk gara sarakstīšanās, izmantojot dažādas aplikācijas un sociālos tīklus, kas, iespējams, dažiem ir vienkārši dzīvības un nāves jautājums, tāpēc viņa izdomājusi izveidot mobilo tālruni, ar kuru to vienkārši nav iespējams darīt. Tīri teorētiski to tomēr varētu izdarīt, taču ar šādu ciparnīcu un sistēmu tas aizņemtu visai ilgu laiku, tāpēc tagad viņai ir iespēja atbildēt citiem, ka zinātniecei nemaz nav iespēju teksta ziņai.

Avots: Justine Haupt

Tā kā interese par šo hipsterīgo ierīci bijusi ļoti liela, tad Džastīne izveidojusi speciālu mājaslapu un dalījusies ar rasējumiem un slēgumiem, lai katram pašam būtu iespējams izveidot telefonu. Tur viņa dalījusies ar nelielu ierīces attīstības procesu, jo tā bijusi aprīkota arī ar 2G signālu, taču tā atbalsts jau ir ļoti niecīgs un sāk izzust, tāpēc tas bija jāmaina. Tāpat inženiere norādīja, ka dažādu ikdienas darbu darīšanai, informācijas meklēšanai vienkārši tiek izmantots dators, tiesa īpašais telefons ir aprīkots ar mazu e-ink displeju, kurš attēlos informāciju par neatbildētu zvanu.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
3 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Tasesmues

Neliela kļūda tekstā – inzēniere

wils

Opis mobile 60s laikam bij pa masīvu :) , nācās “kompakto” versiju izstrādāt.