Kādā auto pakaļdzīšanās gadījumā Austrālijā, kurā divi zagļi bēga no policijas, tika izmantota Apple lietotne “Find My” nozagtajā iPad, lai identificētu ar kādu auto pārvietojas un kur dodas zagļi.

Viss incidents sākās ar mājas apzagšanu, pēc kuras tās īpašnieks, izmantojot lietotnes iespējas pats devās pakaļ zagļiem, kuri brauca ar tam piederošo Mitsubishi automašīnu. Pēcāk iesaistījās policija, kura lūdza mājas īpašniekam apturēt savu pakaļdzīšanos, pārņemot darbu savās rokās. Tika izmantota palīdzība no gaisa, kā arī atkal ieslēgta meklēšanas iespēja iPad, jo zagļi bija pamanījušies nomainīt automašīnas, un ceļā devās ar Toyota markas auto.

Policija varēja izmantot “Find My” lietotnes iespējas, jo tajā ērti iespējams nomainīt Apple ID datus, pēc kuriem tad attiecīgi var izsekot īpašniekam piederošās ierīces.

Pakaļdzīšanās turpinājās 2 stundas līdz beidzās ar letālu iznākumu, kurā zagļi ar aptuveni 100 km/h lielu ātrumu ietriecās smagajā automašīnā un notikumu vietā mira. Kaut arī beigas ir nepatīkamas, šis ir vēl viens piemērs kā šāds meklēšanas serviss un kaut kur tuvumā esoša elektroniskā ierīce spēj palīdzēt noziegumu atklāšanā.

Lietotne Find My parādījās jaunākajā iOS 13 Apple iPhone operētājsistēmā, nomainot iepriekš labi zināmot Find My iPhone. Jaunā versija piedāvā plašākas un ērtākas iespējas izsekot līdz visām savām Apple ierīcēm, kā arī dalīties ar savu lokāciju.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
6 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
digitalk

tad bija zagšana vai laupīšana, Henrij? zog nemanot, aplaupa pielietojot spēku un/vai ieroci.

zādzība būtu traģiska, ja būtu gājis bojā kāds no mājas iemītniekiem vai cits nevainīgs cilvēks. a tā, divi zagļi nolēma nosisties ietriecoties smagajā.

digitalk

krimināllikums ir augstāks par tēzauru tiesas zālē :) raksta doma bija skaidra, bet šādi sīkumi krīt acīs.

Skābene

Pilnīgi piekrtītu! Tik pat tracinoši, kā lasīt ziņas par uzbudinātu krimināllietu! :D

Oto

Nav jau ikdienā jālieto juristu termini. Pietiek jau ar tika izņemts ierocis un sagūstītā sievasmāte.

Muah

Beigas nepatīkamas, jo ipadu sasita?