Ar jaunāko WhatsApp atjauninājumu 2.20.30 visiem iPhone lietotājiem, kuriem ir pieejama iOS 13 versija, ir tā lieliskā iespēja baudīt acīm tīkamo lietotnes tumšo režīmu, par kuru jau esam rakstījuši iepriekš. Tāpat sākot ar Android 9 to iespējams oficiāli lietot ar šo operētājsistēmu aprīkotajās ierīcēs, neizmantojot Beta versiju.

Tumšais dizains ir samazinājis ekrāna spilgtumu, kāds rodas, lietojot jau ierastos zaļos lietotnes toņus. Šajā versijā ir izmantota speciāls tumši pelēks fona krāsojums, “biezāka” zaļā toņa fons, kā arī specializēta baltā krāsa, kas kopējā kombinācijā samazinās atšķirīgos kontrastus un ļaus ērtāk lasīt ziņas.

Avots: WhatsApp. Tumšais dizains Android
Avots: WhatsApp. Tumšais dizains iOS

WhatsApp kā viena pēdējām no Facebook grupas lietotnēm iesoļojusi šajā krāsu paletē, kura jau iepriekš bija pieejams gan Messenger, gan Instagram aplikācijām. Izskatās, ka reklāmas video filmējusies paša Marka Zakerberga sieva un reperis Drake.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
10 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
tumsas mode

Cik tad iphonu modeļu jau izmanto OLED ekrānu? Ar LCD tumšais režīms tik vien kā lidmašīnā iepriecinās blakussēdošos, putumsā nespīdot sejā tiem kas mēģina iemigt. Spekulācijas par labvēlīgu ietekmi uz pašu lietotāju, cik redzu, nav pamatotas ar pētījumiem. Gribi dziļu miegu – vakarā pastaigājies, nevis sēdi telefonā) Manuprāt, tas arī parāda mobilo sistēmu sadrumstalotību un slikto pārvaldību – tumšo režīmu varēja un vajadzēja realizēt sistēmas līmenī, nevis atstāt katra lietojuma izstrādātāju ziņā.

Agnis

Savukārt uz Andra, kuram patiešām ir OLED, šie ir uztaisījuši pelēko ne tumšo režīmu, pilnībā izslēdzot jebkādu jēgu no tā pasākuma.

Rihards Veters

OLED ekrāni ir šādiem iPhone modeļiem:
iPhone X;
iPhone XS/XS Max;
iPhone 11 Pro/Pro Max;

Jānis

“Manuprāt, tas arī parāda mobilo sistēmu sadrumstalotību un slikto pārvaldību – tumšo režīmu varēja un vajadzēja realizēt sistēmas līmenī, nevis atstāt katra lietojuma izstrādātāju ziņā.” Sanāk, ja es uztaisu aplikāciju, kur fons ir gaiši rozā krāsā, tagad sistēmai vajag automātiski salauzt manu aplikāciju un uzlikt melnu background’u? Izskatās, ka tu neko nesaproti “Gribi dziļu miegu – vakarā pastaigājies, nevis sēdi telefonā)” Par šo gan piekrītu, nekādi balti vai melni ekrāni miegu neietekmē, bet gan telefona nelietošana ietekmē.

tumsas mode

Pieejas ir dažādas, man tuvāka ir tā, kas ļauj lietotājam pašam sakonfigurēt krāsas, pat ja tā ir violeta uz oranžās. Salauzt aplikāciju – tas būtu par tās funkcionalitātes izmaiņām. Krāsu pielāgojumi ir viens no laba GUI principiem.

Tava pieeja, kas paredz izstrādātāja noteiktās krāsas, vairāk piederētos subsidētām iekārtām, kuras lietotāji saņem par baltu velti un atpelna tās, lietojot nepielāgojamu softu un skatoties neatslēdzamas reklāmas.

hmmm :)

Vai tas ir kāds programēšanas saniegums, ko whatsapp ir sanieguši pirmie?
Vai tad tas ir ļoti sarežģiti iestrādāt 100 un 1 dažādu krāsas izvēli ?

Mārtiņš

Vakara lietošanai varbūt tas der, bet ir divi BET: – tumsā ir jāguļ, nevis jālieto telefons – pēc tam, kad pamanīju sev negatīvus blakusefektus no tumšā režīma, pameklēju pētījumus par šo tēmu. Un diezgan loģiski – izrādās, ka tumšā tēma var radīt lielāku acu nogurumu nekā normālais režīms. Tāpēc, ka cilvēka acs ir evolucionējusi tā, lai skatītos apstākļos, kad apkārt ir gaišs un fokusa mērķi ir tumšāki uz pārējā fona, bet ne otrādi. Nezinu, kā citiem, bet man dienas laikā lietot tumšās tēmas ir praktiski neiespējami. Pāris minūtes palasot gaišu tekstu uz tumša fona, acīm rodas kaut kas līdzīgs bēdīgi… Read more »

hmmmm :)

Kaut kur ir lasīts, ka kinoteātros labāk, lai filmām titri būtu balti burti uz melna fona. Tā acis nogurstot mazāk. Melnbaltajām filmām, vairumām tā ari ir.
Bet es nesaku ka tā ir taisnība.

Eerks

Tas ir labi, bet kad beidzot feisbūks būs melns? Mesendžeris jau sen kā ir.

Eerks

Bet tā vispār labi, ka beidzot visi ir aizdomājušies. Pat kursoru iespējams padarīt tagad melnu caur chrome:flags.