Reklāma

Konkurences padome atļauj BITEI iegādāties telekomunikāciju uzņēmumu “Baltcom”

Jaunākie raksti

Aicina skolēnus piedalīties video konkursā “Atklāj, kas Tavam telefonam vēderā!”

Latvijas skolēni vecumā no 14 līdz 18 gadiem aicināti piedalīties «EIT RawMaterials Baltic Hub» rīkotā video konkursā sadarbībā ar...

Star FM “Zoopastas” tehnoloģiju rubrika #465 (26.05.2022)

26. maija radio Star FM rīta programmas Zoopasta tehnoloģiju rubrikas ieraksts. Kā klausīties Star FM tehnoloģiju ziņas? Katru ceturtdienu uzreiz...

Microsoft Surface Laptop Studio hibrīda klēpjdatora apskats

Pirms aptuveni gada mēs aizsākām Microsoft Surface ierīču apskatu veidošanas maratonu un gada laikā esam izgājuši cauri veselam lērumam...

Jaunpienācējs Latvijas tirgū: Ko piedāvā un ar ko unikāls ir auto abonēšanas pakalpojums “Renti plus”?

Globālās tendences liecina, ka auto nomas servisi kļūst iecienītāki. Šajā ziņā arvien lielāku ievērību gūst tāds pakalpojums kā jaunu...

Volkswagen ID.4 GTX uzstāda Ginesa rekordu – sasniegts lielākais augstums virs jūras līmeņa ar elektroauto

Izmantojot Volkswagen ID.4 GTX elektroauto, sasniegts jauns Ginesa rekords - Rainers Cietlovs kopā ar komandu sasniedza lielāko augstumu virs...

Konkurences padome ir pieņēmusi lēmumu atļaut mobilo sakaru operatora BITE un telekomunikāciju uzņēmuma “Baltcom” apvienošanos.

Lēmums par atļauju apvienoties ir pieņemts 20. februārī. Savukārt 28. februārī BITE ir noslēdzis “Baltcom” iegādes darījumu, un turpmāk uzņēmums darbosies “BITES grupā”. Tajā pašā dienā Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā tika iesniegts pieteikums par izmaiņām “Baltcom” īpašnieku sastāvā, valdē un padomē. Reģistrācija vēl nav pabeigta.

“Baltcom” iegādes darījums ir solis tuvāk kompānijas ilgtermiņa attīstības mērķim – stiprināt “BITES grupas” uzņēmumu pozīcijas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) tirgū, klientiem piedāvājot arvien plašāku pakalpojumu portfeli.

“Abu uzņēmumu apvienošanās ir nozīmīgs solis “BITES grupas” konkurētspējas stiprināšanā. Darījuma rezultātā galvenie ieguvēji būs mūsu klienti, un mēs varēsim piedāvāt ne tikai mobilo sakaru pakalpojumus un IKT risinājumus biznesa klientiem, bet arī mājas internetu un daudzveidīgu televīzijas kanālu klāstu fiziskām personām. Telekomunikāciju tirgū šobrīd ir izteikta tendence izvēlēties integrētus pakalpojumus. Tādēļ prognozēju, ka klienti tuvākajā nākotnē aizvien vairāk izmantos iespēju saņemt daudzveidīgu pakalpojumu klāstu pie viena pakalpojumu sniedzēja,” uzsver Kaspars Buls, BITES vadītājs Latvijā.

Viņš papildina, ka konsolidācijas rezultātā ne BITES, ne “Baltcom” klientiem tūlītējas izmaiņas nav gaidāmas. Tāpat netiek plānota cilvēkresursu optimizācija.

“Mums ir patiess prieks, ka lielais darbs, ko pēdējos gados esam ieguldījuši, nepārtraukti uzlabojot “Baltcom” pakalpojumus un nostiprinot mūsu pozīcijas Latvijas tirgū, ir novērtēts un spējis piesaistīt tādu investoru kā BITE. Manuprāt, BITE ir ideāls partneris, ar kuru kopā iesoļot nākamajā desmitgadē – neapturamā tehnoloģiju konverģence jau sen norādīja, ka abu kompāniju nākotnes vīzijas krustosies un “Baltcom” apvienošanās ar mobilo sakaru operatoru ir loģisks nākamais solis. Abām kompānijām ir savas stiprās puses un resursi, kurus apvienojot galvenie ieguvēji būs mūsu klienti, kas varēs baudīt vēl kvalitatīvāku un plašāku pakalpojumu klāstu. Mēs esam gatavi jaunajiem izaicinājumiem un esam pārliecināti, ka kopējā nākotne būs aizraujoša gan mums, gan mūsu klientiem,“ saka “Baltcom” izpilddirektors Dmitrijs Ņikitins.

Darījuma vadošais finanšu konsultants pārdevējam bija “Superia Corporate Finance”. Darījuma juridiskās konsultācijas pārdevējam sniedza advokātu birojs “Sorainen” un pircēju konsultēja advokātu birojs “FORT”.

Pirkuma līgumu par 100% telekomunikāciju uzņēmuma “Baltcom” iegādi BITE parakstīja 2019. gada septembrī, taču darījuma noslēgšanai bija nepieciešama Konkurences padomes atļauja. Darījuma summa ir konfidenciāla.

10 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
10 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Oskars
02.03.2020 15:47

Nu ko,viena zh#du kompaanija mazaak, bet nedomaju, ka bite mainis zh#du strukturu. Slinkums lasit to palagu, bet ja nosaukums nemainas, tad jega nekada no apvienoshanas, vai to ka nopirka. Tik lielaks klientu skaits un tirgus dalja. Viens no lidzigi diviem uznjemumiem apvienojoties tika radits EE, kas tiesham iekustinaja ari parejos telekomunikaciju uznjemumus mainit un investet attiistiibaa.

Skābene
02.03.2020 16:08
Reply to  Oskars

LMT ir mājas TV, Tele2 strādā ar Go3, bet Bitei vajadzēja savu mājas TV, un nopirka Baltcomu. Vispār juau bite 2017.gadā paziņoja, ka viņi piedāvās savu televīziju. Nepagāja ne 5 gadi, kad nopirka savu Televīziju! :D

Kursors.lv
02.03.2020 16:30
Reply to  Skābene

Nu sāksim ar to, ka Bites īpašniekiem pieder arī All Media Baltics, kas veido Tevis pieminēto Go3.

digitalk
02.03.2020 19:14

neesmu iedziļinājies viņu hierarhijā, tad sanāk, ka ‘Bites īpašniekiem’ pieder arī Viasat?

T2l
02.03.2020 19:37
Reply to  digitalk

Jā, viss pieder Bitei

Atkal
03.03.2020 08:39
Reply to  digitalk

Tieši tā!

Skābene
03.03.2020 08:20

Es runāju par periodu līdz 2017.gadam, kad bite bija iedzinēja lomā! ;)
Tas, kas notiek tagad, ir faktiskā stāvokļa legalizācija!

Atkal
03.03.2020 08:37
Reply to  Skābene

Tev jāiedziļinās mazliet vairāk! Go3 arī pieder Bitei ;)

Vecais Nīgrais
03.03.2020 09:12
Reply to  Atkal

Vispār jau Go3 un Bite ir māsas kompānijas, kas pieder amerikāņiem – Providence Equity Partners. Tāpēc nav korekti apgalvot, ka Bitei pieder Go3, jo tā nav.

Janziii
02.03.2020 17:06

Godīgi sakot nesaprotu pārsteigumu visos. Šis darījums reāli notika jau pirms 4-5 gadiem kad Bite “aizdeva” naudu Baltcom. Visiem nozarē jau tad bija skaidrs, ka tas pēc būtības ir Baltcom nopirkšana, jo atmaksāt viņiem reāli nebija variantu.

Reklāma