Reklāma

Konkurences padome atļauj BITEI iegādāties telekomunikāciju uzņēmumu “Baltcom”

Jaunākie raksti

Capital uzņēmumiem dod iespēju gudri pārvaldīt savas Apple ierīces ar Apple Business Manager

Uzņēmums Capital, kas ir Apple oficiālais pārstāvis, piedāvā ne tikai iegādāties ierīces, bet arī sniedz dažāda veida pakalpojumus. Pēdējo...

“Audi” pēc 2026. gada vairs neradīs jaunus modeļus ar iekšdedzes dzinējiem

Kā vēsta ziņu aģentūra Reuters, vācu autoražotājs jau no 2026. gada vairs neradīs jaunus modeļus ar iekšdedzes dzinējiem, tiesa, "Audi"...

ASUS izziņojis pieejamas cenas ExpertBook B1 un L1

ASUS izziņojis jaunos ExpertBook B1 un L1 klēpjdatorus, kas ir ne tikai pietiekami viegli un jaudīgi, bet tie arī...

Kļūda iOS operētājsistēmā pārtrauc Wi-Fi pieslēgumu, ja tam ir dīvains nosaukums

Interesantu kļūdu iOS 14 operētājsistēmā atradis drošības pētnieks Karls Šū (Carl Shou), apgalvojot, ka iPhone pieslēdzoties pie bezvadu interneta...

RTU zinātnieki attīsta risinājumu, kas ļaus ēkām pielāgotiess temperatūras maiņām

Aizgūstot idejas no dabas, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta (VASSI) zinātnieki attīsta viedu un...

Konkurences padome ir pieņēmusi lēmumu atļaut mobilo sakaru operatora BITE un telekomunikāciju uzņēmuma “Baltcom” apvienošanos.

Lēmums par atļauju apvienoties ir pieņemts 20. februārī. Savukārt 28. februārī BITE ir noslēdzis “Baltcom” iegādes darījumu, un turpmāk uzņēmums darbosies “BITES grupā”. Tajā pašā dienā Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā tika iesniegts pieteikums par izmaiņām “Baltcom” īpašnieku sastāvā, valdē un padomē. Reģistrācija vēl nav pabeigta.

“Baltcom” iegādes darījums ir solis tuvāk kompānijas ilgtermiņa attīstības mērķim – stiprināt “BITES grupas” uzņēmumu pozīcijas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) tirgū, klientiem piedāvājot arvien plašāku pakalpojumu portfeli.

“Abu uzņēmumu apvienošanās ir nozīmīgs solis “BITES grupas” konkurētspējas stiprināšanā. Darījuma rezultātā galvenie ieguvēji būs mūsu klienti, un mēs varēsim piedāvāt ne tikai mobilo sakaru pakalpojumus un IKT risinājumus biznesa klientiem, bet arī mājas internetu un daudzveidīgu televīzijas kanālu klāstu fiziskām personām. Telekomunikāciju tirgū šobrīd ir izteikta tendence izvēlēties integrētus pakalpojumus. Tādēļ prognozēju, ka klienti tuvākajā nākotnē aizvien vairāk izmantos iespēju saņemt daudzveidīgu pakalpojumu klāstu pie viena pakalpojumu sniedzēja,” uzsver Kaspars Buls, BITES vadītājs Latvijā.

Viņš papildina, ka konsolidācijas rezultātā ne BITES, ne “Baltcom” klientiem tūlītējas izmaiņas nav gaidāmas. Tāpat netiek plānota cilvēkresursu optimizācija.

“Mums ir patiess prieks, ka lielais darbs, ko pēdējos gados esam ieguldījuši, nepārtraukti uzlabojot “Baltcom” pakalpojumus un nostiprinot mūsu pozīcijas Latvijas tirgū, ir novērtēts un spējis piesaistīt tādu investoru kā BITE. Manuprāt, BITE ir ideāls partneris, ar kuru kopā iesoļot nākamajā desmitgadē – neapturamā tehnoloģiju konverģence jau sen norādīja, ka abu kompāniju nākotnes vīzijas krustosies un “Baltcom” apvienošanās ar mobilo sakaru operatoru ir loģisks nākamais solis. Abām kompānijām ir savas stiprās puses un resursi, kurus apvienojot galvenie ieguvēji būs mūsu klienti, kas varēs baudīt vēl kvalitatīvāku un plašāku pakalpojumu klāstu. Mēs esam gatavi jaunajiem izaicinājumiem un esam pārliecināti, ka kopējā nākotne būs aizraujoša gan mums, gan mūsu klientiem,“ saka “Baltcom” izpilddirektors Dmitrijs Ņikitins.

Darījuma vadošais finanšu konsultants pārdevējam bija “Superia Corporate Finance”. Darījuma juridiskās konsultācijas pārdevējam sniedza advokātu birojs “Sorainen” un pircēju konsultēja advokātu birojs “FORT”.

Pirkuma līgumu par 100% telekomunikāciju uzņēmuma “Baltcom” iegādi BITE parakstīja 2019. gada septembrī, taču darījuma noslēgšanai bija nepieciešama Konkurences padomes atļauja. Darījuma summa ir konfidenciāla.

Reklāma

10 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
10 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments

Nu ko,viena zh#du kompaanija mazaak, bet nedomaju, ka bite mainis zh#du strukturu. Slinkums lasit to palagu, bet ja nosaukums nemainas, tad jega nekada no apvienoshanas, vai to ka nopirka. Tik lielaks klientu skaits un tirgus dalja. Viens no lidzigi diviem uznjemumiem apvienojoties tika radits EE, kas tiesham iekustinaja ari parejos telekomunikaciju uznjemumus mainit un investet attiistiibaa.

LMT ir mājas TV, Tele2 strādā ar Go3, bet Bitei vajadzēja savu mājas TV, un nopirka Baltcomu. Vispār juau bite 2017.gadā paziņoja, ka viņi piedāvās savu televīziju. Nepagāja ne 5 gadi, kad nopirka savu Televīziju! :D

Nu sāksim ar to, ka Bites īpašniekiem pieder arī All Media Baltics, kas veido Tevis pieminēto Go3.

neesmu iedziļinājies viņu hierarhijā, tad sanāk, ka ‘Bites īpašniekiem’ pieder arī Viasat?

Jā, viss pieder Bitei

Tieši tā!

Es runāju par periodu līdz 2017.gadam, kad bite bija iedzinēja lomā! ;)
Tas, kas notiek tagad, ir faktiskā stāvokļa legalizācija!

Tev jāiedziļinās mazliet vairāk! Go3 arī pieder Bitei ;)

Vispār jau Go3 un Bite ir māsas kompānijas, kas pieder amerikāņiem – Providence Equity Partners. Tāpēc nav korekti apgalvot, ka Bitei pieder Go3, jo tā nav.

Godīgi sakot nesaprotu pārsteigumu visos. Šis darījums reāli notika jau pirms 4-5 gadiem kad Bite “aizdeva” naudu Baltcom. Visiem nozarē jau tad bija skaidrs, ka tas pēc būtības ir Baltcom nopirkšana, jo atmaksāt viņiem reāli nebija variantu.

Reklāma
Reklāma