Februāra sākumā prezentētie Samsung Galaxy S20 sērijas tālruņi ir pirmie, kurus ražotājs apgādājis ar telefonā esošu drošības čipu, sekojot gan Apple (Secure Enclave), gan Google (Titan-M), kuri jau kādu laiku aizsargā privāto informāciju tieši telefonā pateicoties šādam risinājumam.

Apmeklējot vietējo prezentāciju Latvijā, šī mikroshēma tika pieminēta, jo datu drošība mūsdienās ir jājamzirdziņš, bet kaut kā tikai tagad piefiksēju, ka Samsung gadījumā šis ir pirmais šāda veida risinājums, ko izmanto Samsung. Tātad liels notikums šim telefonu ražotājam un tā lietotājiem. Tas ir nosaukts pavisam vienkārši par drošības elementu (angliski secure element) un ar to ir aprīkoti visi 3 jaunie modeļi.

Jaunais drošības elements uzglabās PIN kodus, paroles, kā arī kriptovalūtas datus, taču nav precīzi paziņots, vai tas attieksies arī uz biometriskajiem datiem kā pirkstu nospiedums vai sejas attēls. Balstoties uz speciālo drošības novērtēšanas līmeni IT produktiem (evaluation assurance level), šis Samsung veikums saņēmis 5. līmeni no 7, kas ir ļoti augsta atzīme. Šāds čips ir drošāk pasargāts pret dažādiem vīrusiem, jaudas traucējumiem, kā arī lāzera uzbrukumiem. Samsung plāno pārdot drošības elementu arī citiem telefonu ražotājiem.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
4 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Bils

Tā tas ir, jau pirmajos soļos, telefons prasa piekrist konfidencialitātes noteikumiem, sakarā ar datu drošību.

Krotow

Ja telefonu izmanto kā elektronisko atslēgu, e-paraksta un maksājumu karti, iebūvēta dzelziskā šifrēšana un EMV karte ir loģisks papildinājums.

Guntis Kalns

Kas ir lāzera uzbrukums telefonam?

Reinis Rozitis

Iespējams tas domāts ar salīdzinošo nesen publiskoto “caurumu” (https://lightcommands.com/), kad gudrajiem asisstentiem (google home, alexa, siri u.c.) var ar lāzera staru attālināti var “kustināt” mikrofona membrānu, lai nosūtītu komandas. (kā praktisks piemērs bija, piemēram, atvērt garāžas durvis) Nezinu kā un vai konkrētais čips to maina (jo ievainojamības iemesls ir mikrofons) un pretēji “gudrās mājas” iekārtām, telefoniem parasti nav vienmēr ieslēgta balss komandu saņemšana (kā arī salidzinoši reti tie ir stacionārā stāvoklī).