Pēdējā laikā visas savas neizdarības un slinkumu var nogrūst uz vienu vainīgo – koronavīrusu. Nevar saražot jēdzīgus lokanos ekrānus? Koronavīruss! Nespēj laikā piegādāt solītos Android atjauninājumu? Koronavīruss! Paredzu, ka vēl turpmākos pāris gadus (pie nosacījuma, ja izkulsimies dzīvi no jaunā vīrusa ķetnām) šī būs lieliska atruna vājiem finanšu rādītājiem.

Jau MWC 2020 izstāde tika atcelta, it kā problēmas esot Apple ar dažu ierīču ražošanu. Un tagad arī Xiaomi izdomājis, ka savu neizdarību būtu ērti paslaucīt zem šī paša tepiķa. Ar vienu aci esmu pasekojis Xiaomi centieniem piegādāt Android 10 atjauninājumu saviem Xiaomi Mi A2 un Mi A3 modeļiem, kas it kā ir Android One programmā. Android One speciāli veidots, lai būtu iespējams ātrāk un vienkāršāk piegādāt atjauninājumus, bet Xiaomi izdevies šo pasākumu izstiept apbrīnojami garu.

Arī citi malači, kuri iepriekš izvilka tīklus zem rūpnīcu logiem, lai pārgurušie un dzīves nomocītie darbinieki ar savām smadzenēm nenotašķa ietves, pamanījuši, ka tomēr atlikušie biedri nevēlas pēdējās dzīves dienas vergot. Foxconn uzsākuši piedāvāt dažādus bonusus, bezmaksas maltītes, transportu un izklaides, lai tik kāds atnāktu pastrādāt. Tiek pat ziņots, ka Foxconn lielākajā iPhone rūpnīcā darbā parādījušies vien 10% darbinieku.

Nekā jauna. Pie mums Latvijā arī nākas nosprāgt, lai kāds sāktu tevi un tavu pienesumu novērtēt.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
37 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
KasparsB

nu kas tas par sviestainu rakstu??? Kaut kā pēdējā laikā Ābola kunga raksti ir zem kritikas.. varbūt nepieciešams atvaļinājums?

digitalk

lielisks raksts, īsas un sausas ziņas vietā pēdējās divas rindkopas ciniski, ar pamatīgu devu melnā humora apraksta mūsdienu darba tirgus realitāti darbiniekam vulgaris. lika pasmaidīt līdz ausīm :D

Visuris

Vai kāds zina: kas ar Xiaomi veikalu Tērbatas ielā? Jau kādu laiku lapiņa vēsta par inventarizāciju. Inventarizē vīrusu vai biznesa neveiksme?

Oskars

O, shis ir kas interesants.

wils

Viņu mājas lapa jau atkal vēsta, ka drīz “atvērsies”: – https://mi-shop.lv/

Kristaps Skutelis

Hm, vai tiešām tā ir viņu mājaslapa?

Kristaps Skutelis

Pazvanījos apkārt un noskaidroju, ka Xiaomi veikals Rīgā ir beidzis savu darbību, jo tā īpašniekam pamainījās plāni. Šis konkrētais veikals visdrīzāk vairs neatgriezīsies, bet tas nenozīmē, ka kaut ko līdzīgu nevarētu uzcelt augšā citi uzņēmēji.

Xia Omi

Droši vien cilvēki veikalā paglaudīja paraugus un internetbodē pasūtīja vajadzīgo modeli pāris eiro lētāk. Skaidrs, ka šāda biznesa loģisks iznākums ir bankrats – vai nu mums tas patīk vai nē.

Centis Ābele

Artim kaut kādas 10 dienu pohas no plosta? Kā var kaut ko tik slimu publicēt?

digitalk

problēmas ar humora izjūtu? kā var kaut ko tik slimu iekomentēt?

Centis Ābele

Da kāds tur humors, slima suņa murgi. Lēnu updeitu pielīdzina izšķaidītām smadzenēm un to ka Lv arī nez kapēc visi nosprāgst. Pat es tik daudz nevar izdzert, lai tādus murgus sarakstītu.

Artis 🍏

Neapstājies pie sasniegtā!

digitalk

@Centis visparastākais melnais humors, murgi šobrīd nāk no tevis. tu, piemēram, šobrīd melo, vietējā demagoga Reiņa stilā, ka lēnais apdeits ir pielīdzināts pašnāvniekiem Ķīnas rūpnīcās. frāze par “Lv arī nez kapēc visi nosprāgst” tikai 100% apliecina, ka tu pat neesi kārtīgi izlasījis rakstu. ko lai saka — nedzer nešņauc nepīpē, ja pēc tam ir nopietnas problēmas ar uzrakstītā uztveri.

Centis Ābele

Neuzskatu un nepieņemu to, ka kursors.lv tehnikas blogeri ir tik vulgāri un nepieklājīgi. Lasu pārsvarā ārzemju teh.ziņas. Kauns tak lasīt šo galveno LV teh. ziņu portālu.

Kristaps Skutelis

Varu nomierināt, tie ir tikai ziediņi. Mēs varam vēl jaudīgāk uzrakstīt ;)

Centis Ābele

Loģiskāk tomēr izmantot standarta troļu humoru, lai dabūtu apmeklējumus. Kaut ko par Krieviju un pastalām nevis izšķaidītām smadzenēm?

Kristaps Skutelis

Labāk, lai ir dažādība.

Reinis Rozitis

Baigi sūrie un humora pilnie nolasījušies.. Cehs atpūšas.

digitalk

klau, komentāru demagog un Ceha lasītāj. tavs sūda Cehs ir spējīgs izspiest no sevis satīru labi ja reizi pusgadā. šeit reizi pāris gados parādās melnā humora dzirksts un tev jau ir ar to problēmas?
nokomentēšu taviem vārdiem:
nepatīk — nelasi.

digitalk

@Kristaps Varu nomierināt, tie ir tikai ziediņi.
odziņas nāks vēlāk! :))
[kā uzvārda turētājs varu piebilst]

digitalk

@Centis Neuzskatu un nepieņemu
ko nepieņem, savus melus? ;D

Reinis Rozitis

@digitalk nu noskaidro vispirms, ko nozīmē termins demagoģija un tad te ar anonīmu niku tēlo baiso skarbo veci.

digitalk

demagoģija, kā nu tur oriģinālā rakstījās, nozīmēja tautas vara. dažus pēdējos gadsimtus vārds tiek izmantots, lai apzīmētu melīgus un/vai izdomātus apgalvojumus izsakošu personu/ziņu.
[edit] sry, aizmirsu tavu tekstu. nepatīk — nelasi.

Reinis Rozitis

@digitalk es Tev uzrakstīju garāku komentāru pie Amzn veikala raksta, bet nu tur ir pāris linki, droši vien gaida moderatora apstiprinājumu. Tā kā varēsi tur norādīt, kuri ir bijuši mani “izdomātie apgalvojumi” (bet ja nepatīk – nelasi)..

Šā vai tā vari ielikt sev ķeksīti kā diskusijas internetā uzvarētājam, jo visdrizāk esmu patērējis vairāk laika rakstot atbildes uz replikām, kas parasti ir galvenais mērķis..

p.s. ja nu kas Cehs (kuru izrādās lasi) bija domāts kā slikts piemērs, līdz ar to ieteiktu pašam izvērtēt savu humora uztveri :)

digitalk

@reinis tavu komentāru pie Amazon (kad apstiprinās) es izlasīšu. ķeksītis par diskusijām man nerūp. pārpratu tevi par Cehu, dažreiz atveru un pēc pāris rindkopām aizveru, nu nevelk viņu rakstīklis (tikai vienreiz likās par tēmu). bet atgriežoties pie et.Artis Kursora raksta. humors ir dažāds, situāciju tipa mēmais kino ar Basteru Kītonu man liekas smieklīgs. situāciju kino aļa france (Rišārs, piemēram) man jau no 12 gadiem neuzjautrina. iezviegšana par nāvi (kura varbūt gaida mani uz nākamā krustojuma) man ir smieklīga, man aizgājis sestais gadu desmits, un es redzu manas paaudzes cilvēkus aizejam. vai tāpēc mēs raudājām — nē, dzērām, cik jaudājām ;)… Read more »

Reinis Rozitis

@digitalk man nekas nav pret melno humoru, arī savā komentārā, manuprāt, neesmu uzrakstījis pretējo, taču neizprotu kapēc “jāuzbrūk” cilvēkam (šajā gadījumā Centim), ja viņs izsaka savu viedokli, ka varbūt tehnoloģiju ziņu lapā (nu kaut vai tas būtu personāls blogs, lai gan mūsdienās jebkuram digitālajam mēdijam un “influenceriem” ir zināmas atbildības (morālā un arī tiesiskā līmenī), īpaši ja nedaudz vēlāk tiek norādīts par ~100k apmeklētājiem) varbūt tas varētu būt nedaudz piezemētāks vai rafinētāks (vai arī iztikt bez tā, jebšu darvas karote medus podā izskatās jocīgi). Autoram, protams, ir visas iespējas ignorēt ieteikumu, bet tas nenozīmē, ka šādam viedoklim nav tiesību eksistēt..… Read more »

digitalk

apskaties manu pirmo “raksta aizstāvības” komentāru, nekāda uzbrukuma cilvēkam par izteikto viedokli. un tad nāk Centis ar ’10 dienu pohām’ un ‘slima suņa murgiem’. kāpēc man būtu jāklusē, ja man nepatīk šāds uzbrauciens autoram?

ps. par nāvi mani vairāk uzrunā Terija Pračeta atvadīšanās vai piemiņas runas Montī Paitonu pirmā aizgājušā biedra Grehema Čepmena bērēs.

Eerks

Šobrīd jau nu nav korekti pārmest par neizdarību. Ņemot vērā visus ierobežojumus kas Ķīnā ir dēļ vīrusa, tad pašsaprotami, ka neko nevar laikā izsūtīt. Nevienu citu jau arī vainot nevar kā korona vīrusu.

Kristaps Skutelis

Vai precīzāk būtu teikt – ķīniešus. Neba nu tas vīruss pats no sevis pārlēca no dzīvniekiem uz cilvēkiem, aplipināja daždesmit tūkstošus cilvēku un sacēla nevāju haju visā pasaules mērogā.

digitalk

varbūt tu brīnīsies, bet vīruss var pats no sevis “pārlekt” starp dažādām sugām, tāds ir evolūcijā attīstījies mutāciju mērķis.
ps. «Pastāvēs, kas pārvērtīsies!» (c) Pliekšāns

Kristaps Skutelis

Jā, īpaši, ja ēd un *āž visu, kas kustās.

ggggg

Tas nav tik vienkārši. Ķīnā ir vājas sanitārās normas, liela populācija, daļa tautas vēl nav iekāpusi 21. gadsimtā. Arī Londona agrāk bija vīrusu ražotne, kad nebija ieviestas sanitārās normas un blakus cilvēku mājvietām dzīvoja tās pašas cūkas aizgaldā. Ir vainīga sistēma.

digitalk

te laikam vietā noderētu komentārs, ka tieši cūciņas ir ģenētiski ļoti tuvas homo sapiens, kamdēļ vīrusi varēja izplatīties.

Krotow

Ķīnieši masā joprojām ir saglabājuši laucinieka domāšanu un sovjetisko nihilismu attieksmē pret sevi un citiem (paldies, Mao). Pilsētnieki Ķīnā ir krietnā mazākumā. Un daudzi esošie pilsētnieki ir nesenie laucinieki, kas nav atmetuši vecos tikumus (arī Rīgā varam novērot ko līdzīgu). Visādu mēslu ēšana un ignorance attiecībā pret personisko higiēnu nav retums. Tie, kas to dara, bieži pat neaizdomājās, ko viņi dara un kādas tam var būt sekas. Ja ir interese un pusstunda laika, zemāk ir video, kurā Ķīnā ilgi nodzīvojis cilvēks par šo tēmu sakarīgi stāsta un rāda. Par nemājlopu ēšanu, higiēnas problēmām utt.

https://www.youtube.com/watch?v=rbHxeOQA1Mc

Krotow

Ticu ka koronavīruss būs attaisnojums daudzām ekonomiskajām, sociālajām un privātajām nebūšanām vēl dažus nākamos gadus :) Arī populisti uz tā rēķina pavārīsies. Xiaomi būs vecais stāsts ar bezvārda čipsetu zooparku, kuram jaunajām Android versijām vairs nav draiveru. Pie kam ķīniešu biznesam ir ļoti padomisks šarms. – Pie mums Latvijā arī nākas nosprāgt, lai kāds sāktu tevi un tavu pienesumu novērtēt. Ir mums darbavietas, kur tevi izlamās, izmetīs no darba, pie vārtiem nomētās ar akmeņiem un uz līķa uzliks brūno lāci tikai par to, ka savā brīvajā laikā un par brīvu salaboji bosa un dažu citu 15 gadu laikā ignorētās nepilnības,… Read more »

Artis 🍏

Reku šeku Xiaomi stops rollout of Android 10 to Mi A3 due to errors https://androidcommunity.com/xiaomi-stops-rollout-of-android-10-to-mi-a3-due-to-errors-20200302/