Tuvākajā laikā Huawei plāno izlaist savus jaunos viedtālruņus, un Google ir izplatījis paziņojumu, kurā, aizbildinoties ar drošības riskiem, brīdina uz jaunākām Huawei ierīcēm neuzstādīt Google lietotnes un servisus, kā Gmail, Maps, YouTube, Play Store u.c.

Google Android & Play juridiskais direktors Tristans Ostrovskis (Tristan Ostrowski) ir publicējis paziņojumu, kurā plašāk skaidro situāciju, kas ASV sankciju rezultātā izveidojusies starp Google un Huawei.

2019. gada 16. maijā ASV valdība Huawei ievietoja sankciju sarakstā, kas liedz ASV uzņēmumiem sadarboties ar šajā sarakstā esošajiem uzņēmumiem. Tas liedz Google sadarboties ar Huawei, lai uz ķīniešu ražotāja jaunajām ierīcēm palaistu Google lietotnes un servisus. ASV likumdošana atļauj Google sadarboties ar uz Huawei, lai nodrošinātu lietotnes, pakalpojumus un atbalstu produktiem, kas ir izlaisti pirms 2019. gada 16. maija. Tas ir iemesls, kāpēc vecāki Huawei telefoni darbojas, kā ierasts.

Bet tā kā Huawei plāno izlaist jaunas ierīces un sankcijas nav beigušās, aktuāls jautājums par to, kāda būs sadarbība ar Google. Tā būs čābīga, jo Google joprojām nedrīkst sadarboties un tāpēc Google brīdina uz jaunajām ierīcēm nemēģināt patvaļīgi uzstādīt Google lietotnes un servisus, jo tas nav pārbaudīti un droši.

Google ir izveidojis Google Play Protect programmu, kuras ietvaros pamatīgi pārbauda un sertificē ierīces, kas drīkst oficiāli saņemt Google lietotnes un servisus. Ierīces, kuras Huawei izlaidis pēc 2019. gada 16. maija vairs nav sertificēto ierīču sarakstā.

Neizskatās, ka sankciju sakarā tuvākajā laikā kaut kas varētu mainīties uz labo pusi, tāpēc būs interesanti pavērot, kā Huawei izlaidīs jaunās ierīces (bez Google servisiem) un kā tās mēģinās izplatīt ārpus Ķīnas. Baumo, ka Huawei šobrīd aktīvi strādā ar dažādu reģionāli populāru mobilo lietotņu izstrādātājiem, lai palīdzētu tiem savas lietotnes pārveidot un ievietot Huawei izstrādātajā AppGallery lietotņu veikalā, kas tagad aizvietos Google Play Store. Tāpat kaut kādā mērā darbosies iespēja mobilās lietotnes pārnest no vecā telefona uz jauno Huawei ierīci ar datu pārnešanas risinājumu.

Katrā ziņā Huawei ārpus Ķīnas šajā ziņā priekšā gaidāmi pamatīgi izaicinājumi un mēs centīsimies maksimāli ātri uz testu iegūt jaunās ierīces, lai saprastu, kāda praksē izskatās telefona lietošanas pieredze.

Reklāma

24
Leave a Reply

avatar
7 Comment threads
17 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
Kristaps Skutelisrudzu rikasHAKODAwilsNNN Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
LAN
Viesis
LAN

Un ko viņš ar to grib teikt? Labāk pirkt iPhone? Un Google Photos izmantošana uz pārējām ierīcēm ir “pārbaudīta un droša”?
https://www.theverge.com/2020/2/4/21122044/google-photos-privacy-breach-takeout-data-video-strangers
Diezgan interesanti, ja kompānijas veido antireklāmu par sevi, piemēram, Nissan Chademo vads ir neērts sievietēm:
https://ww.electrek.co/2020/01/02/did-a-nissan-exec-really-just-say-that-ev-charging-is-too-difficult-for-women/
Mazda elektroauto jāmaina akumulatori pie vienāda nobraukuma, neatkarīgi no akumulatora lieluma:
https://ww.electrek.co/2019/12/29/mazda-says-long-range-evs-are-worse-for-co2-than-diesel-cars/
Un Renault ir problēmas ar elektroauto lēno uzlādi:
https://insideevs.com/news/381595/renault-australia-portable-chargers-void-warranty/
Lai gan ar ātro lādēšanu arī baigi labi neveicās:
https://youtu.be/ZdNkGC89AxQ

Kristīne Mežaka
Member
Kristīne Mežaka

Un kas tad īsti ir ar Honor ierīcēm?Kas šeit notiek?

Nick Ostrowski
Member
Nick Ostrowski

honor ir tas pats kas huawei

Niks
Viesis
Niks

Ja

Jānis Rozenšteins
Member
Jānis Rozenšteins

Jocīgi. Jo sideloaded Google Play store sanāk ka nav drošs, jo tas uzlikts uz nesertificētas ierīces?!
Tātad pati Google izplata nedrošas aplikācijas??!!

Ieva Šūmane
Member
Ieva Šūmane

Tātad, ja dēls iegādāsies noskatīto Huawei mate 20 pro 256 gb, tad nav zināms vai google apps maz darbosies un vai būs iespējams izmantot popplārākās google lietotnes?

wils
Viesis
wils

“Google Play Protect” programma ne tikai sertificē produktus, bet arī ienes smuku naudiņu “labajai” kompānijai. Tas ka tādā veidā tiek uzspiests, bez Play veikala ielādēt vēl kaudzi “neizdzēšamu” aplikāciju, nekur netiek reklamēts.

NNN
Viesis
NNN

Man ir jautājums! Te rakstīts neuzstādīt, bet kā var neuzstādīt ja viņas jau atrodas telefona cietajā diskā?

NNN
Viesis
NNN

Gmail,Play Veikalu u.t.t

rudzu rikas
Viesis
rudzu rikas

Nez kā ir bankas aplikācijām telefonā kurā oficiāli nav googles servisu? Viss tāpat kā parasti, nav kaut kādi nogriezti limiti vai vispār nestrādošas app?