Reklāma

Google brīdina uz jaunākām Huawei ierīcēm neuzstādīt savas lietotnes

Jaunākie raksti

“Google Phone” lietotāji varēs automātiski ierakstīt zvanus no svešiem numuriem

Janvāra sākumā baumu līmenī klajā nāca informācija par to, ka lietotnes "Google Phone" izmantotāji kaut kad tuvā nākotnē varētu...

Programmatūras kļūdas dēļ “Mustang Mach-E” elektriskais krosovers var kļūt neiedarbināms

"Ford" elektriskais krosovers "Mustang Mach-E" programmatūras kļūmes dēļ var palikt ar tukšu 12V akumulatoru, kas savukārt var novest pie...

Izziņots OnePlus Nord LE – nopirkt to nevar, var tikai laimēt

OnePlus atkal atgriezies ar it kā jauna, bet jau kaut kur redzēta OnePlus Nord LE viedtālruņa izziņošanu. OnePlus Nord...

64-bitu Google Chrome Android versijai vajadzēs 8 GB RAM

Apple ar iOS 11 jau 2017. gadā pārlēca uz 64-bitu lietotnēm, tur izstrādātājiem nebija nekādas teikšanas - vai nu...

Pērtiķis ar implantētu “Neuralink” čipu tikai ar prātu spēj dzenāt bumbiņu (video)

Īlona Maska vadītais uzņēmums "Neuralink", kas koncentrējas uz mikroshēmu izstrādi, kuras spēj savienot smadzenes ar datoriem, nācis klajā ar...

Tuvākajā laikā Huawei plāno izlaist savus jaunos viedtālruņus, un Google ir izplatījis paziņojumu, kurā, aizbildinoties ar drošības riskiem, brīdina uz jaunākām Huawei ierīcēm neuzstādīt Google lietotnes un servisus, kā Gmail, Maps, YouTube, Play Store u.c.

Google Android & Play juridiskais direktors Tristans Ostrovskis (Tristan Ostrowski) ir publicējis paziņojumu, kurā plašāk skaidro situāciju, kas ASV sankciju rezultātā izveidojusies starp Google un Huawei.

2019. gada 16. maijā ASV valdība Huawei ievietoja sankciju sarakstā, kas liedz ASV uzņēmumiem sadarboties ar šajā sarakstā esošajiem uzņēmumiem. Tas liedz Google sadarboties ar Huawei, lai uz ķīniešu ražotāja jaunajām ierīcēm palaistu Google lietotnes un servisus. ASV likumdošana atļauj Google sadarboties ar uz Huawei, lai nodrošinātu lietotnes, pakalpojumus un atbalstu produktiem, kas ir izlaisti pirms 2019. gada 16. maija. Tas ir iemesls, kāpēc vecāki Huawei telefoni darbojas, kā ierasts.

Bet tā kā Huawei plāno izlaist jaunas ierīces un sankcijas nav beigušās, aktuāls jautājums par to, kāda būs sadarbība ar Google. Tā būs čābīga, jo Google joprojām nedrīkst sadarboties un tāpēc Google brīdina uz jaunajām ierīcēm nemēģināt patvaļīgi uzstādīt Google lietotnes un servisus, jo tas nav pārbaudīti un droši.

Google ir izveidojis Google Play Protect programmu, kuras ietvaros pamatīgi pārbauda un sertificē ierīces, kas drīkst oficiāli saņemt Google lietotnes un servisus. Ierīces, kuras Huawei izlaidis pēc 2019. gada 16. maija vairs nav sertificēto ierīču sarakstā.

Neizskatās, ka sankciju sakarā tuvākajā laikā kaut kas varētu mainīties uz labo pusi, tāpēc būs interesanti pavērot, kā Huawei izlaidīs jaunās ierīces (bez Google servisiem) un kā tās mēģinās izplatīt ārpus Ķīnas. Baumo, ka Huawei šobrīd aktīvi strādā ar dažādu reģionāli populāru mobilo lietotņu izstrādātājiem, lai palīdzētu tiem savas lietotnes pārveidot un ievietot Huawei izstrādātajā AppGallery lietotņu veikalā, kas tagad aizvietos Google Play Store. Tāpat kaut kādā mērā darbosies iespēja mobilās lietotnes pārnest no vecā telefona uz jauno Huawei ierīci ar datu pārnešanas risinājumu.

Katrā ziņā Huawei ārpus Ķīnas šajā ziņā priekšā gaidāmi pamatīgi izaicinājumi un mēs centīsimies maksimāli ātri uz testu iegūt jaunās ierīces, lai saprastu, kāda praksē izskatās telefona lietošanas pieredze.

AvotsGoogle
Reklāma

24 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
24 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
LAN

Un ko viņš ar to grib teikt? Labāk pirkt iPhone? Un Google Photos izmantošana uz pārējām ierīcēm ir “pārbaudīta un droša”?
https://www.theverge.com/2020/2/4/21122044/google-photos-privacy-breach-takeout-data-video-strangers
Diezgan interesanti, ja kompānijas veido antireklāmu par sevi, piemēram, Nissan Chademo vads ir neērts sievietēm:
https://ww.electrek.co/2020/01/02/did-a-nissan-exec-really-just-say-that-ev-charging-is-too-difficult-for-women/
Mazda elektroauto jāmaina akumulatori pie vienāda nobraukuma, neatkarīgi no akumulatora lieluma:
https://ww.electrek.co/2019/12/29/mazda-says-long-range-evs-are-worse-for-co2-than-diesel-cars/
Un Renault ir problēmas ar elektroauto lēno uzlādi:
https://insideevs.com/news/381595/renault-australia-portable-chargers-void-warranty/
Lai gan ar ātro lādēšanu arī baigi labi neveicās:
https://youtu.be/ZdNkGC89AxQ

Kristīne Mežaka

Un kas tad īsti ir ar Honor ierīcēm?Kas šeit notiek?

Nick Ostrowski

honor ir tas pats kas huawei

Niks

Ja

Jānis Rozenšteins

Jocīgi. Jo sideloaded Google Play store sanāk ka nav drošs, jo tas uzlikts uz nesertificētas ierīces?!
Tātad pati Google izplata nedrošas aplikācijas??!!

Ieva Šūmane

Tātad, ja dēls iegādāsies noskatīto Huawei mate 20 pro 256 gb, tad nav zināms vai google apps maz darbosies un vai būs iespējams izmantot popplārākās google lietotnes?

Ieva Šūmane

Paldies! Es vienk. pēs Jūsu raksta paskatījos, ka tas Mate 20 pro, kuram atmiņa 256GB skaitās 2019.jūnijā izlaists… Vai tā ir?

wils

“Google Play Protect” programma ne tikai sertificē produktus, bet arī ienes smuku naudiņu “labajai” kompānijai. Tas ka tādā veidā tiek uzspiests, bez Play veikala ielādēt vēl kaudzi “neizdzēšamu” aplikāciju, nekur netiek reklamēts.

wils

Es nezinu patiesās izmaksas. Nav bijis vajadzības licenzēt 30.000 iekārtu partiju. Bet nojaust tak var – https://www.theguardian.com/technology/2014/jan/23/how-google-controls-androids-open-source

NNN

Man ir jautājums! Te rakstīts neuzstādīt, bet kā var neuzstādīt ja viņas jau atrodas telefona cietajā diskā?

NNN

Gmail,Play Veikalu u.t.t

HAKODA

Tad jau sanak ka jaunais un pedejais izlaistais Huawei p30 pro ir safe to buy tā teikt.

rudzu rikas

Nez kā ir bankas aplikācijām telefonā kurā oficiāli nav googles servisu? Viss tāpat kā parasti, nav kaut kādi nogriezti limiti vai vispār nestrādošas app?

rudzu rikas

Nē, nu skaidrs, ka nav. Es domāju, kas notiek ja mēģina kaut kur “izrakt” .apk un ieinstalēt manuāli.

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: