Autoražotājs Porsche vēl salīdzinoši nesen, 2019. gada rudenī, pasauli iepazīstināja ar savu elektroauto Taycan, kurš ir visai ekskluzīvs braucamais, jo lētākā versijas maksā sākot no 100 tūkstošiem dolāru, bet dārgākais modelis tuvojas visiem 200 tūkstošiem. Kādā negadījumā Floridas štatā elektroauto ir nodedzis, par laimi bez cietušajiem, ja neskaita apskādētu garāžu.

Kā liecina aculiecinieku teiktais, tad auto esot eksplodējis, taču tam nav precīzu pierādījumu. Kompānija Porsche ir apzinājusies situāciju, taču no plašākiem komentāriem izvairās, nevēloties atklāt tā klienta vārdu, kurš acīmredzami ir zaudējis vērtīgu kustamo īpašumu.

Satraucošākais šajā situācija ir tas, ka Taycan modeļi pavisam nesen sākti piegādāt un to skaits Amerikā ir vien pāris simti, bet jau noticis pirmais aizdegšanās gadījums. Tiesa jebkuram lielajam elektroauto ražotājam ir bijušas šādas problēmas, un tomēr elektroauto aizdegšanās gadījumi notiek krietni retāk kā iekšdedzes dzinēju auto, kaut arī sociālajos tīklos Teslas modeļu aizdegšanās bieži vien ir karstais temats. Jā, elektroauto ir mazāk, taču rezultāts ir par notikumu skaitu pret noteiktām vienībām.

Porsche Taycan sakarā jāpiemin interesants fakts, jo pats Bils Geits intervijā ar “jūtūberi” Markesu Braunliju atklāja (sākums ~4:30), ka iegādājies savu pirmo elektroauto un tas ir Porsche ražojums, kaut arī pieminējis kompāniju Teslu kā cilvēku paradumu un auto industrijas mainošo faktoru.

Reklāma

7
Leave a Reply

avatar
3 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Henrijs AvotiņšArmandsKrotowKristaps Skutelisārdedzes auto Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Agris
Viesis
Agris

Gan jau Bilam Geitsam nodega. Viss reklāmas triks, ķipa nopirka Porsche, bet tas sūds nodega un tagad nopirks Tesla un dzīvos bēdu nezinādams 😄

Krotow
Viesis
Krotow

Ko lai geitss tajā odu un krokodilu bedrē Floridā meklētu?

ārdedzes auto
Viesis
ārdedzes auto

Salīdzinot ar boinga pēdējā laika problēmām viens nodedzis poršs tāds sīkums vien ir. Vai kāds domā, ka ieviešot ko gluži jaunu, iespējams iztikt pavisam bez negadījumiem? Cilvēces vēsture liecina par pretējo.

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Skaidrs, ka “parastie” auto deg biežāk (jo to arī ir vairāk), taču tāpat ir skaidrs, ka svaigi izlaistam jaunam produktam šāda degšana nav laba reklāma.

Armands
Viesis
Armands

Protams ka tā ir florida, kur tad citur mašīna pati no sevus uzsprāgs?