Patriot nule kā izlaidis jaunos, cenas ziņā pieejamākos NVMe, kurus lietotājs varēs uzstādīt gan portatīvajos, gan personālajos datoros. Jaunajam produktam dots nosaukums “P300” un pieejamās kapacitātes ES reģionā svārstīsies no 128GB līdz 1TB. P300 ir uzbūvēts, izmantojot viduslīnijas (angl. “mid-tier”) PCIe Gen3 x4 NVMe SSD, kas spējīgs piedāvāt saviem lietotājiem par 25% augstākus datu pārraides ātrumus, nekā to spēja nodrošināt PCIe3 x2 risinājumi, kā arī PCIe Gen3 x4 patērē daudz mazāk enerģijas. Tas, savukārt, pozitīvi ietekmē portatīvā datora baterijas darba ilgumu.

Saviem klientiem P300 piedāvā līdz pat 2,100 MB/s secīgo lasīšanas un 1,650 MB/s secīgo rakstīšanas ātrumu. Kā arī līdz pat 290K IOPs. Konkrētie ātrumi un IOPs ir atkarīgi no konkrētā modeļa. TBW (kopējais datu apjoms terabaitos, ko SSD var ierakstīt savā dzīves laikā) rādītājs svārstās no 40TB 256GB modelī līdz 320TB 1TB modelim.

Iepriekš šajā rakstā jau apkopojām Patriot NVMe SSD produktu līniju. Attiecīgi šobrīd tajā ir tikai viena izmaiņa – vecās paaudzes Scorch NVMe vietā nāk jaunie P300.

Tehnoloģija

P300 ir uzbūvēts ar “vienas puses” M.2 dizainu, kas ļauj saglabāt vietu datorā, nodrošinot savietojamību ar visplānākajiem pārnēsājamiem datoriem un nelieliem personālajiem datoriem (piemēram, Intel NUC). Nākamās paaudzes DRAMless kontrolieri (SSD kontrolieri kuros atsevišķi nav ievietota operatīvā atmiņa) savienojumā ar NAND flash samazina ražošanas izmaksas, neapdraudot SSD veiktspēju un kvalitāti.

Izcilu uzglabāšanas produktu galvenie elementi ir stabilitāte un uzticamība. P300 uzlabotā programmaparatūra nodrošina pilnīgu datu ceļa aizsardzību un jaudīgu zema blīvuma paritātes (angl. LDPC – low-density parity-check) ECC algoritmu, lai nodrošinātu datu integritāti, un, lai izvairītos no datu korupcijas, kas attiecīgi ļauj uzturēt maksimālu veiktspēju un samazina enerģijas patēriņu sistēmā.

Patriot P300 atbalsta APST, ASPM un L1.2 enerģijas taupīšanas režīmus, kas var palielināt klēpjdatoru akumulatora izturību un piedāvā drošu dzēšanas komandu, lai notīrītu visus lietotāja datus un atjaunotu rūpnīcas iestatījumus. P300 atbalsta uzlaboto nodiluma nolīdzināšanu (angl. Advanced Wear Leveling), lai pagarinātu NAND Flash kalpošanas laiku, optimizējot katras šūnas rakstīšanas un dzēšanas ciklus.

P300 būs pieejams Baltijas tirgū februāra otrajā pusē. Tā cenas svārstīsies no 55.99 EUR par 256GB līdz 154.99 EUR par 1TB modeli. Produkta garantija no ražotāja sastāda 3 gadus.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
32 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Elvis Meisters

Ir jēga pirkt šo, vai tomēr krāt Samsung Evo Pro 1TB?

digitalk

jautājums, ko tu gribi panākt. Samsung Pro ir visos parametros, ieskaitot cenu, pārāks par 50-100%.

Elvis Meisters

Tīri priekš ikdienas PC, gaming, filmas uz tv utt, nekādi baigie dati neglabāsies. Vnk vai ir jēga maksāt 2x vairāk.

digitalk

noteikti nav :) bet te nav obligāti pirkt šo te konkrēto firmu, konkurenti ar līdzīgiem parametriem jau priekšā, piemēram, ADATA XPG SX6000 Pro

Elvis Meisters

Adata uzticami? Nebūs tā, ka pēc 1 mēneša atteiksies?

digitalk

pieredze ar Adata flash produktiem man ir laba, es ņemtu. patīk, ka tur ir SLC cache un 5 gadu garantija pret rakstā minēto P300 ar nav un 3 gadi. bet… (mūžīgais) :)
pameklē info uz Gigabyte GP-GSM2NE3100TNTD. tur specenē sarakstīti kaut kādi fantastiski cipari un nemaksā enterprise cenu.

Krotow

Starp citu paldies par Adata. Jāiepriecina radu bērns, kur negribas spēļu kešam izgāzt lielu naudu. Vispār ļoti trūkst informācija par ne-topa gala SSD/NVMe disku īpašībām un noturību. Jā, zināms, ka Samsung pašlaik taisa labākos, taču cena…

Krotow

Samsung Evo/Evo Plus/Pro ir ātrāki, stabilāki un ilgmūžīgāki minētajā secībā. Tiesa te aprakstītais disks būs Ok budžeta datoram bez pretenzijām uz datu glabāšanas garantiju dažu gadu laikā. Lokālajam pusgada kešam derēs. Īpašniekiem gan ieteiktu ģimenes foto kolekciju turēt kaut kur citur.

Reinis Rozitis

Jēga ir tāda – ja budžets atļauj, var pirkt Pro, ja ne, tad visdrīzak nav vērts .. Viss izriet no (datu) lietošanas paradumiem/rakstīšanas intensitātes. Parastajiem lietotājlīmeņa SSD tā saucamais DWPD (drive writes per day) parasti ir ~0.2 – proti, ir paredzēts, ka disks var “izturēt” 20% parrakstīšanu no savas ietilpības (attiecīgi jo lielāks disks, jo arī lielāku ierakstīšanas apjomu tolerance) katru dienu ~3-5 gadu garumā (uz ko ražotājs dod (kaut kādu) garantiju). 970 PRO DPWD šķiet ir 0.6 (Samsungam ir arī datucentra līmeņa SSD ar 1.3 (PM983) un ~3 dpwd (SM883 šis gan tikai 2.5 sata)) Analogi šim 1Tb modelim… Read more »

digitalk

Crucial MX500 … savu dzīvi … izbeidza pie atlikušiem 30% no nolietojuma.
pag, tad tā arī raksti — nosprāga ;) tas jau nav tieši saistīts ar nolietojumu kā tādu. ja nekļūdos, tad Crucial (kā daudziem citiem moderniem ssd) pie ieraksta resursa izsmelšanas disks pāriet read only režīmā.

Reinis Rozitis

> tas jau nav tieši saistīts ar nolietojumu kā tādu. ja nekļūdos Jā un nē. SSD pretēji rotējošajiem disku mehānismiem/galviņām jau nav īpaši nekas cits kam nolietoties un sabrukt kā vien tikai flash, kas var izturēt kaut kādu skaitu rewrite/erase ciklus. Un praktiski vienīgais veids kā monitorēt diska stāvokli ir viņa paša/firmwares atgrieztie SMART dati (piem konkrēti mx500 – Percent_Lifetime_Remain ). Attiecīgi konkrētais komentārs bija vairākk par to, ka ne vienmēr norādītais dzīves cikls ir uzrādītie ražotāja parametri (ar domu, ka vidējais lietotājs tos diez vai kad sasniegs), kā arī precīzi tāds, par ko ziņo paša diska firmware. Ir, protams,… Read more »

Krotow

SSD pēc specenē norādītā termiņa beigām mēdz taisīt pārsteigumus. Tai skaitā pozitīvus. Pašam mājas datorā Windows atrodas uz 7 gadus veca Samsung SSD 840 120 GB diska. Pēc specenes tam jau sen bija jānobeidzas, taču šis pat nedomā to darīt. Ir pat doma pēc mājas datora upgreida šo SSD ielikt laptopā HDD vietā, lai nodzīvo tur līdz galam.

digitalk

SSD … jau nav īpaši nekas cits kam nolietoties un sabrukt kā vien tikai flash
tas “nekas cits” ir kontrolieris. mirst, ka nemetas, neprasot flasha resursam, cik palicis.

Krotow

– pie ieraksta resursa izsmelšanas disks pāriet read only režīmā.

Bonuss – lai pēc tam pa pasaulie nemētātu slepenos pasaules iekarošanas plānus un tusiņa plikbildes, savu laiku nokalpojušos diskus nāksies izmest smalcinātājā. Lai gan tas attiecas arī uz ripu diskiem, SSD gadījumā to nāksies darīt obligāti, jo read-only miršanas scenārijā viss palikušais saturs būs jauki nolasāms un pats tur ko izmainīt nevarēsi.

Stienis

Raksta sākumā otrais vārds – nule. Kas tas vispar par vārdu? Jau sen biju pamanījis ziņu portālos to vārdu. Kāds var paskaidrot ko tas nozīmē?

Čiekurs

Nule- nupat, tikko.

Stienis

Interesanti kāpēc tika izdomāts tāds sinonīms, lai ietaupītu vietu uz to 1 burtu?
Cerams nesāks izmantot uz ielas sarunvaloda.

Janis Murnieks

Nule – ir tāds kā senvārds , kuru mūsdienās , nu jau tikai retais zin ..

digitalk

es līdzīgu pretenziju redzēju delfu komentāros, kad raksta autors bija lietojis ‘nepopulāru’ latviešu valodas vārdu. viena lieta ir nezināt kādu žargonismu vai nepieņemt un apsmiet jaunievedumu, bet nezināt literārā klasikā lietotu vārdu un lepoties ar savu ‘cerams izglītības’ trūkumu?

Reinis Rozitis

Bēdīgi ..

Kristaps Skutelis

Стиенис, учи латишский: https://tezaurs.lv/#/sv/nule :)

trel

Nule nav nekāds jaunvārds. To vārdu izmanto arī ziņās un raidījumos :)

Krotow

Jauns jēdziens – datu korupcija. Visi datoru diski ministrijā korumpējušies – kur skatās KNAB?

digitalk

drīzumā gaidi, kad korumpētais fails pieprasīs no tevis kukuli, lai atļautos nolasīties ;)

Krotow

Un kriptovīrusu “apstrādātajos” datoros tas jau notiek IRL.

digitalk

jā, jā. īsti vīri bekapus netaisa!

Oskars

Nu, nu. Samsungs nav noteikti tas kuru njemt kaa labaako. Ja finanses lauj, tad enterprise klases ssd, nvme utml. bus stipri labaki, par samsung evo, evo plus, pro serijas ssd, nvme.

Kristaps Skutelis

Kā vari pamatot šādu viedokli? Ir pieejami kaut kādi statistikas dati, kas apliecinātu, ka Samsung atmiņas produkti nav gana labi? Un es runāju tieši par patērētāju galu nevis biznesa klases produktiem.

Oskars

Uzliec uz datu apstradi izmantojos Samsung ssd, NVme, kad ir slodze uz sho, tad redzesi, ka apmeram videji 10-15min laika nokritisies atrums un nebus vairs tik jaudigs, kaa bija.

Kristaps Skutelis

Nu visiem pēc kaut kāda laika (datu apjoma) rakstīšanas (SLC keša aizpildīšanas, kam tāds ir) būtiski kritīsies ātrums. Samsung produkti (īpaši dārgajā galā) šajā ziņā nav tik slikti.

Oskars

Ja dargaja gala doma pro seriju, tad kljuudies.

Kristaps Skutelis

OK, nestrīdēšos, jo pats neesmu vēl reāli testējis Samsung atmiņas produktus. Jāsagaida jaunie un tad jānomedī uz testiem, lai ir praktiska pieredze. Tiesa, pieturēšos pie consumer produktiem, jo biznesa gals tomēr ir pavisam cita opera.