Reklāma

Latvijas fiziķu radītais uzņēmums CENOS piesaista investīcijas un iekļūst “500 Startups”

Jaunākie raksti

IKEA un ASUS ROG kopīgi radītās mēbeles būs pieejamas jau oktobrī

Pirms aptuveni gada IKEA un ASUS ROG kopīgi paziņoja par mēbeļu sēriju izveidi datorspēļu cienītājiem. Paziņots, ka jau oktobrī...

“NIO” nākamgad plāno pilnvērtīgi ienākt Eiropas tirgū

Ķīniešu elektroauto ražotājs "NIO" apstiprinājis, ka nākamā gada beigās Vācijā ieradīsies "ET7" elektriskais sedans, kas iezīmēs autoražotāja pilnvērtīgu ienākšanu...

Microsoft izziņo, ka klasiskā Office 2021 versija būs pieejama sākot no 5. oktobra

Jau februāra sākumā Microsoft informēja, ka jaunākā Microsoft Office 2021 versija būs pieejama vēlāk šī gada laika, un pēc...

Apple iPhone 13 Pro modeļa grafiskā apstrādes jauda būs par 55% labāka nekā iPhone 12 Pro

Šajā nedēļā Apple beidzot izziņoja atjaunotus četrus iPhone 13 modeļus. Kaut arī tie vēl nav oficiāli nonākuši pie gala...

Xiaomi Eiropai izziņo Pad 5 planšetdatoru par €349

Xiaomi Pad 5 planšetdators būs pieejams pircējiem Eiropā, tā cena būs no 349 eiro. Xiaomi Pad 5 būs 11...

Pasaulē vadošais akcelerators 500 Startups (Amerikas Savienotās Valstis, ASV) uzņēmis latviešu fiziķu radīto jaunuzņēmumu CENOS, kura 3D datorsimulāciju programmatūra CENOS Platform palīdz ražošanas uzņēmumiem visā pasaulē samazināt līdz pat 80% laika tēriņus industriālo produktu izstrādē. Ar šo investīciju, CENOS ir noslēdzis savu pirmssēklas investīciju raundu, piesaistot kopumā 362’000 euro uzņēmuma attīstībai.

CENOS ir trešais Latvijas jaunuzņēmums, kurš ir iekļuvis pasaules vadošajā akseleratorā 500 Startups, sekojot vienam no veiksmīgākiem Latvijas jaunuzņēmumiem Printify, un jaunuznēmumam Funderful, kura biznesu pagājušajā gadā iegādājās nozares vadošais uzņēmums no ASV. Atšķirībā no priekštečiem, CENOS ir pirmais jaunuzņēmums, kurš, piesaistot investīcijas no ASV fonda, ir saglabājis sava uzņēmuma reģistrāciju Latvijā, radot jaunu precedentu un stiprinot Baltijas jaunuzņēmumu ekosistēmu.

Piesaistot investīcijas no ASV akseleratora, CENOS ir noslēdzis pirmssēklas investīciju raundu, kopā iegūstot 362’000 euro uzņēmuma attīstībai. Starp jaunuzņēmuma investoriem ir arī Baltijas un Austrumeiropas vadošais pirmssēklas akselerators un fonds Startup Wise Guys, kā arī eņģeļinvestori no ASV, Norvēģijas un visām trīm Baltijas valstīm. Starp CENOS investoriem ir arī bijušie inženieri, kuri ieņēmuši vadošos amatus tādos starptautiskajos uzņēmumos kā Ford, Gillette, Kongsberg.

“Mūsu komandā strādā 10 cilvēki – fiziķi, inženieri, programmētāji un pārdevēji. Mūsu klienti ir Vācijā, Polijā, Kanādā, ASV, Meksikā un Brazīlijā. Pagājušajā gadā mūsu apgrozījums pārsniedza 100 tūkstoši euro, izaugot vairāk nekā 5 reizes. Arī šogad mēs plānojam palielināt apgrozījumu vairākas reizes un piesaistīt sēklas investīcijas turpmākai izaugsmei. Iekļūšana akseleratorā ir arī apstiprinājums, ka mūsu darbs interesē agrās fāzes investoriem no ASV, kas atzinuši mūsu tehnoloģiju un komandas augsto kompetences līmeni ,” stāsta par jaunuzņēmumu CENOS līdzdibinātājs un vadītājs Mihails Ščepanskis .

CENOS 2017. gadā dibināja 3 LU Fizmatfakultātes absolventi – fizikas un matemātikas doktori Mihails Ščepanskis, Raimonds Viļums un Vadims Geža. Tanī pašā gadā komanda izgāja uzņēmuma pirmā investora Startup Wise Guys akseleratora intensīvo apmācības kursu Tallinā.

“Pasaule šobrīd iet cauri ceturtajai industriālajai revolūcijai, kur datoru darbu un automatizāciju rūpniecībā papildina ar gudrām un autonomām sistēmām, kuras veido lielie dati un mašīnmācīšanās algoritmi. Tas rada problēmu maziem un vidējiem ražošanas uzņēmumiem (MVU), kas nevar atļauties tādus digitālos rīkus, kā inženiermodelēšana vai procesu datorsimulācija, konkurētspējas nodrošināšanai, ” – skaidro CENOS līdzdibinātājs un produkta izstrādes vadītājs Vadims Geža. ASV no 250 000 industriālajiem ražošanas uzņēmumiem, 240 000 ir mazie uzņēmumi līdz 20 darbiniekiem. Globāli MVU veido 90% no uzņēmējdarbības formām.

CENOS komanda uzvarēja jaunuzņēmumu prezentāciju ( pitch ) konkursā, kurš notika globālā tehnoloģiju, dzīvesstila un jaunuzņēmumu festivāla Digital Freedom Festival , kas ļāva uzņēmuma dibinātajiem iepazīties ar 500 Startups komandu. Pēc tam sekoja vairākas sarunas un intervijas ar pašu akceleratoru, līdz beidzot 2019. gada novembrī CENOS tika uzaicināts uz akselerācijas programmu Sanfrancisko (ASV), kur pašreiz notiek 4 mēnešu intensīvs sēklas stadijas uzņēmumu apmācību kurss.

“I met the team in Riga over 2 years ago and was interested in the space they were tackling. I was impressed with the progress they had made over the years so the decision to invest was a no brainer ,” norādīja «500 Startups» ex-partneris Marvins Liao (Marvin Liao), kurš uzņēma CENOS akseleratorā.

Reklāma

3 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
3 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments

Wow, glauns softs. Lai izdodas iekarot pasaules tirgus! Malači.

Mēģināju saprast ko lasu, bet par daudz sēklas tekstā, nekā nesapratu. Kā nav kauns šādu mēslu rakstīt.

Lasi, kamēr sapratīsi.

Reklāma
Reklāma
Reklāma