Android tirgus daļa ir gigantiska – tiek lēsts, ka Google ar Android aizņem 87% no kopējā viedtālruņu tirgus. Attiecīgi pārējā salīdzinoši niecīgā tirgus daļa pieder Apple iOS. Kur ir lielā Android problēma? Naudā jeb precīzāk izsakoties ienākumos no lietotnēm, ko ienes mobilā operētājsistēma. BGR pļāpā, ka naudas jautājums būtu uzskatāms par kārtējo (varbūt pat pēdējo) Android zārka naglu.

Google norādījusi, ka Android lietotņu izstrādātājiem izmaksāti 80 miljardi dolāru (atceramies, ka Google patur 30% no lietotņu veikala apgrozījuma). Apple ar savu it kā niecīgo tirgus daļa lietotņu izstrādātājiem izmaksāja 155 miljardus.

Android pamata uzdevums gan nav lietotņu pārdošana, tā vietā Android ienes peļņu Google no vēl vienas platformas, kur tiek demonstrētas reklāmas. Bet, kā uzskatāmi demonstrē Huawei, tomēr dažkārt kādu lietotni savā viedierīcē vēlas redzēt pat rūdītākie Android fani.

Apple iOS 13 versija jau šobrīd atrodama 80% iPhone un iPad, aktīvo iOS ierīču skaits tiek lēsts ap 1.5 miljardiem. Google jau kādu laiku kaunas no Android versiju statistikas. Daudzi uzskata, ka Google jau aptuveni trīs vai pat četrus gadus strādā pie Android aizvietotāja, ko mēs pazīstam ar nosaukumu Fuchsia.

Google nespēj sakopt Android, lai jaunākās operētājsistēmas versijas varētu veiksmīgi piegādāt līdzvērtīgai viedtālruņu daļai, kā to veic Apple ar iOS. Šeit nākšot talkā Fuchsia. Neviens gan neņemas prognozēt, kad tieši gaidāms Android gals.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
12 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Tramvajs ble

Super. Liels prieks. Pārmaiņas ir foršas… varbūt šis atvērs jaunas vēsmas.

fck sia

Laikam nekas arī neizdosies, kamēr būs milzīgs zoodārzs ar dzelžu ražotājiem kā tagad. Apple panākumi slēpjas tajā, ka viņi spēj pilnībā kontrolēt dzelžu ražošanu.

Jānis Rozenšteins

Es šito parasti lieku kā argumentu daudzajiem “IOS is gaismas gadus priekšā android optimizācijas ziņā” komentātiem. Protams, IOS ir ļoti labi optimizēts, bet ņemot vērā, ja tas ir jāizdara priekš 5-6 modeļiem, kurš katrs nāk pāris izmēros, respektīvi līdz 25 telefoniem kopumā, kamēr android spēj darbināt tūkstošiem dažādu modeļu un arī atjaunoties, tad teikt, ka IOS ir tik ļoti nenormāli pārāks OS ir aplami.

Kristaps Skutelis

Mhm, Google ir jācīnās ar sava lēmuma trūkumiem :)

Krotow

No otras puses ar savu lēmumu viņi atvēra pieeju internetam un tiešaistes maksājumiem vietās, kur līdz tam tas bija pārāk dārgi un nepieejami.

Activity kiber security group

Android ierices ir daudz labakas neka jusu apple ios operetajsistemas android baze sastav linux uz vecas kernel i386 moduļu bazes ko pielieto windows xp sistemai buvejuma un jus cenšaties iestastit ka android likvides.

Kristaps Skutelis

Tu pats vispār saprati, ko gribēji pateikt ar šo komentāru? :D

Reinis Rozitis

Oriģinālais raksts tāds jocīgs: “Yet Google, with a commanding share of the market at 87%, can’t sell more paid apps to Android users than Apple.” – Googles pašas aplikācijas tak ir niecīgs procents no visa. Kā nomainot vienu OS (Android) uz citu (Fuchsia) tiks mainīts izstrādātāju/lietotāju darbība/paradumi jebšu uz kā rēķina augs izmaksātais apjoms? Pēkšņi kāds savas bezmaksas lietotnes sāks/varēs tirgot pa 5EUR gabalā vai kā? Ja vien tas nekļūst kā vienīgais un eksluzīvs izplatīšanas kanāls kurā nekādi nevar ievietot bezmaksas produktus, jo nu šobrīd katrai specifiskai maksas lietotnei ir 10+ bezmaksas alternatīvas (tas vai izstrādātājs iekšēji kaut kā monetizē… Read more »

edza

Bgr nav tā labākā source.

gggg

Par Fucksia jau sen baumo, bet kā nav, tā nav. Nu ko, gaidām nākamo ChromeOS. Varētu pārstāt ražot savus OS un mesendžerus kvantitātē un sākt tos piedāvāt kvalitatīvākus.

yuris

„Стало известно о том, что Google зарегистрировала товарный знак «Pigweed», который, как предполагается, предназначен для новой операционной системы компании.”
https://3dnews.ru/1003074

Arnys

Es gaidu HarmonyOS