No šī gada Ogres novadnieka kartei ir piesaistīts jauns maksāšanas līdzeklis – Mobilly maciņš. Pievienojot savu Ogres novada iedzīvotāja karti Mobilly kontam, iespējams apmaksāt pusdienas Ogres 1. vidusskolā un Jaunogres vidusskolā un iegādāties braukšanas biļeti pašvaldības sabiedriskajā transportā, maksājot ar līdzekļiem no sava virtuālā maciņa.

Mobilly lietotnē vai Ogres novada pašvaldības tīmekļvietnē ogresnovads.lv jebkurš Ogres novada iedzīvotājs savam Mobilly kontam var pievienot pilsētnieka karti, un turpmāk, iegādājoties braukšanas biļeti pašvaldības sabiedriskajā transportā un maksājot par pusdienām skolā, pirkuma summas subsidētā daļa tiks segta automātiski, savukārt atlikusī daļa – ieturēta no Mobilly konta.

Ogres novada pašvaldība sadarbībā ar Mobilly jauno pakalpojumu piedāvā Ogres novada skolu skolēniem un novadā deklarētajiem pensionāriem, tādējādi paplašinot 2018. gada augustā ieviestās Ogres novadnieka un skolēna kartes piedāvātās iespējas.

Izmantot karti kā maksājuma līdzekli īpaši ērti ir vecākiem, kuriem tagad ir iespējams nosūtīt naudu uz bērna Mobilly kontu, lai ikdienā bērns varētu norēķināties skolā vai sabiedriskajā transportā, neņemot līdzi skaidru naudu vai maksājumu karti.

Mobilly grupas uzņēmuma MobillyTX vadītājs Valdis Bergs norāda, ka šāda veida inovācijas palīdz ne tikai ietaupīt, bet arī efektīvāk izmantot pašvaldību finanšu līdzekļus un plānot citus resursus: “Priecājamies, ka Ogres novada dome sava novada iedzīvotājiem izvēlējusies šādu inovatīvu risinājumu, kas piedāvā iespēju veikt maksājumus vienuviet, veicinot gan publiskā, gan privātā sektora pakalpojumu pieejamību. Risinājums ir ļoti ērts novada iedzīvotājiem, viegli ieviešams un pielāgojams dažādu veidu maksājumiem. Tas ir solis pretim mūsdienīgai valsts pārvaldei, kurā finanšu pārvaldība ir caurredzams  un rentabls process.”

Kopš subsīdiju uzskaites risinājuma ieviešanas Jelgavā pilsēta esošā subsīdiju budžeta ietvaros spējusi par 30 % palielināt to cilvēku skaitu, kuri saņem atvieglojumus sabiedriskajā transportā, kā arī ietaupīt aptuveni 20 % no brīvpusdienām atvēlētā budžeta. “Šāda būtiska ekonomija ir iespējama, jo MobillyTX risinājums palīdz pašvaldībai izsekot subsīdiju izmantošanas apjomam, proti, cik cilvēku izmantoja bezmaksas transporta iespējas un cik bērnu, kuriem piešķirtas brīvpusdienas, faktiski pusdienojuši,” skaidro V. Bergs.

Inovatīvais MobillyTX risinājums jau saņēmis vairākas starptautiskas atzinības, tostarp izvirzīts prestižajai World Summit Award balvai, saņēmis atzinību starptautiskajā pilsētu attīstības konferences Smart City 2019 konkursā par inovatīviem risinājumiem Jelgavas, Liepājas un Ogres pilsētas pašvaldības budžeta pārvaldīšanā, ieviešot pilsētnieka kartes un caurredzamu  subsīdiju uzskaites sistēmu. 2019. gada jūnijā MobillyTX saņēma Vācijas‒Latvijas Uzņēmējdarbības balvu kā gada labākais finanšu tehnoloģiju uzņēmums.

Sīkāka informācija par to, kā Ogres novadnieka kartei piesaistīt Mobilly kontu, atrodama Mobilly tīmekļa vietnē.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments