Ziņu aģentūra Bloomberg publiskojusi informāciju par to, ka februārī ražošanā tiks palaists ilgi gaidītais iPhone modelis no “lētā” gala, par kuru tiek runāts jau vairākus gadus. Paredzams, ka jauno telefonu varētu saukt par iPhone SE2, kas būtu pirmās paaudzes SE sērijas turpinājums, vai vienkārši iPhone 9.

Paredzams, ka tam būs 4,7 LCD displejs, ierastā “home” poga ar iebūvētu pirkstu nospiedumu lasītāju, kā arī forma būs līdzīga iPhone 8 modelim. Tāpat nebūs nekādu ekrāna izgriezumu, bet jau vecmodīgā “pieres” daļa, un tikai viena kamera telefona aizmugurē. Tas būs aprīkots ar jaudīgo Apple A13 sērijas procesoru, kas noteikti būs gana. Pēc 2020. gada telefonu ekspektācijām tas noteikti nav nekas elpu aizraujošs, taču šo faktu nozīmīgu padara tas, ka jaunais modelis Apple mērogiem varētu tikt pieskaitīts pie budžeta klases telefoniem, kura cena varētu sākties no 399 dolāriem.

Reklāma

Nozares analītiķi apgalvo, ka ar šo modeli kompānija vēlas ievilkt savus jau esošos lietotājus ar iPhone 6 modeli un vecākiem iOS 13 ekosistēmā, kas jau nodrošina Apple TV+ un Apple Arcade pakalpojumus. Tas atkal nozīmē papildus ienākumus par abonētajiem servisiem. Principā viena ierīce ir tikai sākums visā tajā pakalpojumu shēmā, kurā ikdienā mēs varam tikt ievilkti.

 

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
14 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Edgars

Kāpēc pēdējā laikā par siem mēsliem tiek ziņots tik daudz? Reklāma sūda iphone ? Cacveidīgie tak tikai to mēslu lieto. Atsķirībā piemēram no Huewei…

Kristaps Skutelis

Kas aktuāls, par to arī informējam.

Aigi

Huvijs ir vēsture…

Caca

Paldies, par info! Ļoti gaidu jauno un Iphone, lai arī pārējos ģimenes locekļus varētu ievilkt šajā ekosistēmā ;) Iphone SE bija ļoti veiksmīgs telefons! Varēja , vienīgi., veco izmēru atstāt. Skolēniem būtu vieglāk rokās noturēt.

Viesturs Grabovskis

Gaidu ar nepacietību, kad Apple būs piektās mobilo sakaru standarta, paaudzes (5G) atbalsts.

Prusljix

Jū, tad gan sēdēšu pie Jelgavas Tele2 torņa un skatīšos Youtube kā normāli cilvēki. Šobrīd reāli viss kaitina.

Viesturs Grabovskis

Ja telefonam ir 5G paaudze + AX (802.11ax) WiFi standarts, jebšu 6 paaudzes WiFi, tad ieslēdzot “Personal Hotspot” telefonā ar neierobežotu Datu limita plānu, teorētsiki vajadzētu būt, ka vari ne tikai uz telefona skatīties, bet ar uz 4K TV (NetFlix, LMT, Apple TV e.t.c., kas to nodrošina) vai pat jau 8k, kad būs jau pieejams materiāls…. un vēl pārējās ierīces pieslēgt: Putekļsūcēju, Digitālos asistentus, datorus un t.t.t.t.

trel

Tad tu sēdēsi Jelgavā zem torņa ar visām tām iekārtām?
Domāju, ka vēl diezgan ilgs laiks paies līdz 5G pārklājums būs pieejams tajā vietā, kur nav pieejama optika (parasti privātmāju rajoni, lauki).
kad 5G sasniegs nopietnu pārklājumu, tad Iphone 14 jau būs jāpērk.

Viesturs Grabovskis

Jācer, ka konkurentu netrūkst un 5G vismaz lielākajās pilsētās būs pieejams ātri.

AC/DC

ātrāk būs pieejams Starlink kā normāls 5G pārklājums ne-pilsētu centros.

Usinss

Nesapņo! Torņa limits ir 1Gbit/s Uz visiem klientiem! Drīz būs mobilajam internetam nevis cena par gigabaitiem bet gan ātrums. Varēsi ņemt tele 2 10 Mbit/s vai 100Mbit/s bet ne vairāk…
Un torņi jāmontē būs ik pa 50-100m, ja gribēr ar tādiem ātrumiem lietot, jo īpaši mobilo mājas internetu. Fiziku neviens nav atcēlis…

Viesturs Grabovskis

Tiešām tikai 1Gbit/s ? Šobrīd jau pat mājās, lokālā tīklā var nodrošināt 10Gbit/s pa parastiem ethernet vadiem, atbilstošās kategorijas. Ir tīkla kartes un komutatori, kas pieejami ar 10GBit/s. Ja uz katru torni vilks savu Optisko kabeli, man domāt, ka pieslēgumam jābūt, ja nu ne 100Gbit/s, tad vismaz Tuvu tam. Tas, ka tas prasīs laiku ieviest visu, skaidrs. Mobilo operatoru tirgū konkurentu netrūkst un ceru, ka viss notiks ātri. Man šķiet, ka pati antena var nodrošināt no 1-10Gbit/s… Jāsaliek vairāk antenas un, jau jāgaida 6G :-)

Viesturs Grabovskis

Manuprāt tehnoloģija, kas pielietota 5G antenās nodrošinās katram individuālam lietotājam lielāku interenta ātrumu. Tas nebūt nenozīme to, ka uz visiem lietotājiem būs tikai 1Gbit/s kopējais ātrums. Massive MIMO Today’s 4G base stations have a dozen ports for antennas that handle all cellular traffic: eight for transmitters and four for receivers. But 5G base stations can support about a hundred ports, which means many more antennas can fit on a single array. That capability means a base station could send and receive signals from many more users at once, increasing the capacity of mobile networks by a factor of 22 or… Read more »