Reklāma

Ņujorkā izveidota 10 miljonu vērta iPhone uzlaušanas laboratorija

Jaunākie raksti

Īlons Masks dod mājienu, ka varētu izveidot pats savu sociālo mediju platformu

Ievērojamu uzmanību šajā vasarā bija piesaistījis Īlona Maska lēmums iegādāties "Twitter". Diemžēl nekas dižs no šī darījuma nesanāca, jo...

ASUS ROG Rapture GT-AX11000 Pro būs spēļu entuziastiem paredzēts maršrutētājs

ASUS Republic of Gamers (ROG) izziņojuši jaunu bezvadu maršrutētāju ROG Rapture GT-AX11000 Pro, kas paredzēts spēļu entuziastiem. ROG Rapture...

Klerb ir kā Tinder tiem, kuri ļoti mīl lasīt grāmatas

Lietotne Klerb varētu būt lieliska ļoti lieliem grāmatu mīļiem, lai tuvējā apkārtnē atrastu cilvēkus, ar kuriem dalīties savā grāmatu...

Miris ikoniskās Stīva Džobsa bītlenes dizaina autors

Gan Stīva Džobsa karstākie fani, gan cilvēki, kas nedaudz seko līdzi tehnoloģiju pasaule, atceras bijušā Apple izpilddirektora ikonisko stilu,...

Tesla ASV un Kanādā pārtrauc pieņemt Model 3 Long Range pasūtījumus

Elektroauto ražotājs Tesla ASV un Kanādā pārtraucis pieņemt jaunus pasūtījumus populārajam Model 3 Long Range modelim. Pasūtījumu lapā tagad...

Pēdējo mēnešu un gadu laikā kompānija Apple ir iesaistīta datu neizpaušanos gadījumos, kad tie ir nepieciešami, piemēram, no slepkavas telefona, jo visa informācija ir speciāli šifrēta, neļaujot tai nevienam piekļūt, jo tas pārkāptu gan uzņēmuma politiku, gan cieņu pret datu drošību.

Speciāli šādiem gadījumiem pašā Ņujorkas sirdī Manhetenā atrodas kāds uzņēmums, kurš 10 miljonu dolāru vērtās telpās veic reāli fizisku telefonu uzlaušanu. Ar to saprotot, ka principā gandrīz visi iPhone būs nodrošināti ar drošības kodu, lai atbloķētu telefonu, līdz ar to speciālisti meklē šos 4 un 6 zīmju kodus, lai atbloķētu telefonus un piekļūtu svarīgajai informācijai. Pat Apple neesot spējīgs zināt drošības kodu, līdz ar to vienīgā iespēja ir to uzminēt, izskaitļot un atrast. Jāpiemin, ka, piemēram, gan pirkstu nospiedums, gan sejas atpazīšana iPhone modeļos pieprasa koda ievadi pirms uzstādīšanas, tāpēc nav tik viegli to atbloķēt, izmantojot kādu mākslīgu detaļu.

Šajā laboratorijā atrodas vairāk nekā 3000 dažādu ierīču, kuras nepieciešams uzlauzt. Uzņēmums apgalvo, ka vidēji pusi no tām arī izdodas atšifrēt, lai spētu lietot telefonu, taču tas var prasīt ļoti ilgu laiku, jo ne vienmēr pietiek ar datora algoritmiem un piedāvājumiem. Bieži vien pašiem cilvēkiem nākas manuāli minēt kodu.

Grūti noticēt, ka ir uzņēmums, kas speciāli ar to nodarbojas. Taču darbinieku ikdiena paiet speciālās telpās ar biezām durvīm, kuras nelaiž cauri dažādus signālus, kā arī noprotams, ka liela daļa informācijas tiek turēta slepenībā. Tomēr mērķis tiek sasniegts, jo telefonus šādā veidā izdodas uzlauzt un piekļūt vērtīgajai informācijai.

Reklāma

11 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
11 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Raimonds Kleinbergs
23.01.2020 13:30
Kursors.lv
23.01.2020 13:46

Ne viss ir uzlaužams. Šifrēšana netiek veikta iCloud mākoņservisā veiktām datu rezerves kopijām, bet citi telefona aspekti (lokālās datu rezerves kopijas vai saziņas risinājumi) tiek šifrēti.

Krotow
23.01.2020 16:43

Lodāmura un knaibļu tehnoloģiju viņiem nebūs lētāk izmantot?

digitalk
23.01.2020 18:16

Grūti noticēt, ka ir uzņēmums, kas speciāli ar to nodarbojas.
grūti noticēt, ka tehnoblogā raksta cilvēks, kurš nekad neko nav dzirdējis par security firms…

Kursors.lv
23.01.2020 19:17
Reply to  digitalk

Parasti IT drošības uzņēmumi nodarbojas ar plašāka profila darbiem un arī es iepriekš nebiju baigi bieži dzirdējis, ka ir uzbūvēts uzņēmums, kas fokusējas tikai uz iPhone projektiem. Nu ja neskaita dažu labu Izraēlas uzņēmumu, kas Apple produktus lauž jau gadiem.

digitalk
23.01.2020 22:19

spriežot pēc info gabaliņiem šāda tipa firmas sevi neafišē un neitrāli saucas par drošības risinājumu kompānijām. tiesa, nav dzirdēts, ka kāda aprobežotu sevi tieši ar āboļprodukciju.

Kursors.lv
23.01.2020 22:30
Reply to  digitalk

Jā, kaut kā tā. Bet es no Izraēlas vizītes atceros, ka viņiem diezgan daudz uzņēmumu speciālizējas uz kiberdrošības risinājumu izstrādi.

digitalk
23.01.2020 22:12

starp citu, kā tad tur ir ar to koda ievadīšanu 10 reizes un čau dati? tas pēc noklusējuma ir izslēgts? vai likvidēts vispār?

Kursors.lv
23.01.2020 22:32
Reply to  digitalk

Es nesen lasīju, ka uz atsevišķiem iPhone ar konkrētām iOS versijām ir iespējams salauzt to sistēmu, kas atbild par datu dzēšanu pēc noteikta skaita nepareizu paroļu ievades. Tālāk jau banāla paroļu piemeklēšana, kas paliek krietni, krietni laikietilpīgāka, ja parole kļūst garāka un sastāv ne tikai no burtiem, bet arī cipariem un citām zīmēm. Pie tam nepietiek ar paroļu ievades ātrumu, ar noteiktu ātrumu notiek to validācija uz pašas ierīces (Secure enclave čipā) un tas laiks pie miljoniem un vairāk piemeklētām parolēm būtiski paildzina visu šo procesu.

digitalk
23.01.2020 23:14

ja salaužot dzēšanas mehānismu neapiet laika aizturi, tad arī defaultais sešciparu kods ir praktiski nesalaužams. bet laikam jau tur kaut kādā veidā noreseto mēģinājumu skaitu un laika aizture nenostrādā.

Kursors.lv
24.01.2020 00:33
Reply to  digitalk

Ar laika aizturi es biju domājis katras koda validācijas ātrumu (laiku). Tās ir kaut kādas sekundes daļas, bet pie liela skaita paroļu minēšanas tāpat baigi ievelkas tas process.

Reklāma