Kamēr citas valstis būtu gatavas valsts karogā izvietot Tesla logo, lai tikai uzņēmums ražotu savas iekārojamās automašīnas blakus skolām, bērnudārziem un slimnīcām, tikmēr Vācija uzsākusi dumpoties pret Tesla plānu izvietot Gigafactory rūpnīcu valstī.

Reuters ziņo, ka aptuveni 250 iedzīvotāju Berlīnes pievārtē (plānotās Gigafactory atrašanās vietā) protestējuši pret Tesla plāniem tur celt rūpnīcu. Protestētāji norādījuši, ka Tesla Gigafactory var apdraudēt dzeramā ūdens pieejamību reģionā, kā arī Gigafactory uzbūvēšana noplicinās augu un dzīvnieku populāciju.

Par Gigafactory būvniecību iestājas politiķi, vairākas arodbiedrības un ar auto tehnoloģijām saistīti ražotāji, jo Tesla tieši un arī netieši nodrošinās darbu tūkstošiem cilvēku visā reģionā un Vācijā kopumā.

Tesla Gigafactory darbībai nepieciešami vismaz 300 kubikmetri ūdens stundā, kas var iedzīvotājiem radīt lielas ūdens pieejamības problēmas sausākos gada periodos. Tāpat Gigafactory izvietošanai esot atvēlēta daļa no meža, kas šobrīd skaitās dabas aizsardzības zona.

Reklāma

10
Leave a Reply

avatar
5 Comment threads
5 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
digitalkAstroKrotowLat Met teamJanis Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Lauris Ozo
Member
Lauris Ozo

250 cilvēki nav tik traki :) pie mums būtu vairāk + dīvānu eksperti uzdarbotos delfos! Tas jau nekas, ka veselas pilsētas iedzīvotājiem butu darbs.

Krotow
Viesis
Krotow

Un kāds dīvāna ekspertus arī ņem vērā? :D Karavāna rej, bet suns iet tālāk.

LAN
Viesis
LAN

Dïesel über Alles!

KKTK
Viesis
KKTK

Folksvágena pirksts.

Janis
Viesis
Janis

“250 iedzīvotāju” – tur bija gan PAR, gan PRET grupas savākušās, attiecībā aptuveni 50:50
“šobrīd skaitās dabas aizsardzības zona” – nop, industriālā zona, kur koki tiek audzēti izciršanai, un vieta kur BMW pirms gadiem 20 pats plānoja celt ražotni. Šo “aizsardzības statusu” piešuj dēļ sikspārņiem, kas tur iemitinājušies, bet tā zeme bija un ir paredzēta industriālai ražošanai.
“kas var iedzīvotājiem radīt lielas ūdens pieejamības problēmas sausākos gada periodos” – Tāda bija sākotnējā info, bet pēdējā info ir, ka ražotne neizmantos ūdeni no zemes, līdz ar to arī par šo cepiens laikam nevietā

Krotow
Viesis
Krotow

Sikspārņus lai atdot protestētājiem adoptēšanai. Sadalot uz galvām, katram iznāks pa sikspārnim. Pēc tam šiem mājās būs miers no odiem un pontam varēs rīkot sikspārņu audzētāju saietus.

Vispār dīvaini… Austrumvācijā pēc atkalapvienošanās ir sakarīgas industrijas trūkums, par ko turienieši cepas jau gandrīz 30 gadus. Būtu priecājušies, ka Tesla pie viņiem uzceļ rūpnīcu un ne uz dabas pamatnes un pie kam taisās pieņemt darbā tieši vietējos.

Lat Met team
Member
Lat Met team

Kur tesla liek 300m3 ūdeni stundā? Tas ir sadzīves vai ražošanas vajadzībām. Kāpēc tik daudz?

Krotow
Viesis
Krotow

Tāda ražošanas apjoma rūpnīcai 300 kubikmetri ūdens stundā vēl ir maz :) Visādām skalošanām, bateriju elektrolītam (Tesla paši ražo baterijas saviem auto) utt.

Astro
Viesis
Astro

Ņemot vērā, ka skalošanām un citiem tehniskiem procesiem vajadzētu būt recirkulācijas siatēmai, 300m3 stundā tiešām liekas ļoti daudz. Bet laikam tāpēc jau saucas Giga factory :)

digitalk
Member
digitalk

interesants raksts, kurā redzams, ka viena auto ražošanai 2012. gadā tiek izlietoti ~4.25 m³ ūdens. un citāts:
Major water uses in the automotive manufacturing industry includes surface treatment and coating, paint spray booths, washing, rinsing, hosing, cooling, air-conditioning systems and boilers. The component manufacturing segment has its own list of water-intensive processes.