web analytics

Uber kopā ar Hyundai veidos lidojošos taksometrus

Jaunākie raksti

Arī Xiaomi krīt Trampa nežēlastībā

Lai arī Donaldam Trampam prezidenta amats būs jāpamet jau pavisam drīz, tomēr vēl arvien norit aktīva cīņa ar ārējo...

Pirmoreiz 45 gadu laikā pilnībā tiks pārbūvēta “Lada Ņiva”

Krievu autobūves klasiskais bezceļnieks "Lada Ņiva" pirmoreiz 45 gadu laikā tiks pilnībā pārbūvēts, iegūstot jaunu vizuālo noformējumu un arī...

Tiek izmēģināta funkcija iepirkties tieši no “Youtube” videoklipiem

Iespējams, kāds drīzākā, kāds ne tik tuvā nākotnē kārotās preces iegādāsies pa taisno no "Youtube" videoklipiem. "Youtube" pašreiz meklē...

Sony iepazīstina ar jaunām RA5000 un RA3000 skandām

Sony nāk klajā ar divām jaunām bezvadu skandām – SRS-RA5000 un SRS-RA3000. Abi modeļi ir aprīkoti ar unikālām Sony...

Janvāra beigās tiešsaistē norisināsies Global Game Jam

Global Game Jam (GGJ) ir 48 stundu tiešsaistes pasākums, kas notiek vienlaicīgi daudzās pasaules valstīs. GGJ laikā tiek izstrādātas...Lai arī Uber globāli vairs neiet tik rožaini kā iepriekš, pavisam plinti krūmos uzņēmums mest neplāno un izziņojis ambiciozus plānus par debesu iekarošanu. Uber ir sācis darbu pie Elevate programmas realizācijas, kuras ietvaros kopā ar sadarbības partneriem tiks izstrādāti lidojoši taksometri. Uzņēmums paredz, ka komerciālā režīmā jauno pakalpojumu varēs piedāvāt jau 2023. gadā. Lidojošie taksometri spēs pārvietoties ar ātrumu līdz 320 km/h un dažu gadu laikā maksās līdzīgi, kā šobrīd pieejamie taksometri. Starp ražošanas partneriem ir tādi uzņēmumi kā Hyundai Motor Group, Aurora Flight Sciences (Boeing), Bell, Embraer, Joby Aviation, Pipistrel Aircraft, Karem Aircraft un Jaunt Air Mobility. Tāpat Uber aizsāk sadarbības arī ar nekustamā īpašuma uzņēmumiem, lai varētu attīstīt šādu lidojošo taksometru infrastruktūras projektus.

Tehnoloģiju izstādes CES 2020 ietvaros Uber un Hyundai Motor Company paziņoja par sadarbību un prezentēja pilnizmēra lidaparātu. Sadarbība paredz, ka Hyundai izstrādās un ražos lidaparātus, bet Uber nodrošinās gaisa transporta pakalpojumus, infrastruktūru un klientu atbalsta funkciju. Hyundai ir pirmais Uber Elevate programmas ražošanas partneris.

Konkrētais demonstrētais lidaparāts ieguvis nosaukumu S-A1 un tas ir pilnībā elektrisks. Lidaparāts spēj pacelties un nolaisties vertikāli, kā arī attīstīt līdz 290 km/h lielu ātrumu un pacelties 300-600 metru augstumā. Maksimālais lidojuma attālums ir līdz 100 kilometriem un tā uzlādei nākamajiem lidojumiem būs nepieciešamas vien 5-7 minūtes. S-A1 izmanto vairākus propellerus, lai uzlabotu lidaparāta drošību un to samazinātais izmērs ļaus pārvietoties klusāk, kas ir īpaši svarīgi lidojot virs apdzīvotām vietām.

Lidaparāta kabīnē ir vieta četriem pasažieriem un no sākuma tos vadīs piloti. Laika gaitā gan šie lidaparāti kļūs pilnībā autonomi.

1 komentārs

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
1 Comment
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Krotow

Pasākums no sērijas: paskat kā mēs mākam sad… kvadrokopteru :)

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: