Facebook un Instagram jau iepriekš bija lieguši savos reklāmu kanālos izvietot saturu, kas saistāms ar tā dēvēto veipošanu (nikotīnu saturoša šķidruma iztvaicēšanu speciālā elektroniskā ierīcē) un liegums skāris arī ieroču reklamēšanu. Bet tikai oficiālajos reklāmu kanālos iepriekš bija liegts reklamēt minētos netikumus.

Šobrīd Facebook un Instagram skaidri pateikuši, ka veipošanu (ar to saistītus aksesuārus, tabakas izstrādājumus u.c.), kā arī ieroču pārdošanu nedrīkstēs sekmēt arī tā dēvētie influenceri.

Vienlaikus noteikts, ka tiks nodrošināti speciāli rīki, lai reklāmu ierakstos būtu skaidri pateikts, ka tiek reklamēts alkohols, un arī diētas produkti. Influenceriem nāksies pirms ieraksta publicēšanas norādīt, ka tiek reklamēts alkohols vai speciāli diētas produkti, lai tie neparādītos gados jaunākiem sociālo tīmekļu izmantotājiem.

Instagram ļoti bieži pārmests, ka influenceri reklamē bīstamus produktus, kurus paši nelieto un pat nesaprot to pielietojumu. Tiek uzskatīts, ka Instagram pārāk vēlu spēris šo soli, lai ierobežotu potenciāli bīstamas influenceru reklāmas.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
1 Comment
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Krotow

Tad jau izbanos arī reperus (ieroči) un daļu hipsteru (dažs tvaicē kā tvaika lokomotīve).