Intel kopā ar Tiger Lake sērijas mobilajiem klēpjdatoru procesoriem izziņoja arī Thunderbolt 4, kas seko pēdās Thunderbolt 3 savienojumam. Dīvaini, bet Thunderbolt 4 saglabājis tos pašus datu pārsūtīšanas ātrumus līdz 40 Gbps, kas jau šobrīd izmantojami ar Thunderbolt 3.

Thunderbolt 4 izmantos to pašu USB Type-C spraudni, bet pagaidām nav skaidri zināms, vai Thunderbolt 4 ir bāzēts uz PCIe 4.0, jo Thunderbolt 3 izmanto PCIe 3.0. Intel paziņojis, ka plašāk par Thunderbolt 4 tehniskajām niansēs tiks izstāstīts kaut kad vēlāk.

Thunderbolt 4 nosaukums gan radīs kārtējo haosu, jo nesen izziņotais USB 4 ir bāzēts uz Thunderbolt 3, faktiski starp USB 4 un Thunderbolt 3 var likt vienādības zīmi.

Vienīgi varam cerēt, ka Thunderbolt 4 būs plašāk pieejams klēpjdatoros, jo šobrīd Thunderbolt 3 pamatā izmanto jaunie Apple klēpjdatori un citi ražotāji Thunderbolt 3 izvieto klēpjdatoros, kuru cena ir aptuveni 1500 un vairāk eiro.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
1 Comment
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Krotow

Klēpjdatori ar Thunderbolt 4 arī nemaksās 300 EUR. Turpat pie 1000 EUR robežas un vairāk. Lētākos Thunderbolt diemžēl neliek – mārketings neļauj.