USB4 = Thunderbolt 3

Izziņota USB protokola jaunākā versija, kas lietotājiem atnesīs uzlabotus datu pārraides ātrumus, kā arī iespējas, kas šobrīd iekļautas tikai dārgāko ierīču USB atbalsta sarakstos. USB4 piedāvās datu pārraides ātrumus līdz 40 Gb/s, kas ir divas reizes vairāk par USB 3.2 teorētisko maksimumu.

USB Implementers Forum sagatavojuši arī citus labumus kopā ar USB4 – standartā jau būs iekļauta Thunderbolt 3 tehnoloģija, kas ir visai ierasta iespēja dārgākos datoros. Thunderbolt 3 piedāvā 4K video un līdz 100 W uzlādi ar USB Type-C vada palīdzību.

USB4 standarts būs atpakaļsavietojams ar USB 3.2 un USB 2.0, bet USB4 izmantos tikai USB Type-C pieslēgvietu. Varam vien cerēt, ka USB4 nonāks arī lētākos datoros, jo Intel bezmaksas licences Thunderbolt 3 tehnoloģija tomēr pieejama tikai dārgos klēpjdatoros (Apple Mac ir to skaitā).

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
2 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
KKTK

Es vispār nesaprotu, kādiem zābakiem ir jābūt laptopu inženieriem, lai savos dzelžos neliktu Thunderbel 3? Cik tiek ietaupīts? Pa Bahamu salai uz katru laptopa modeli? :D

Krotow

Nu un kā piespiedīsi visiem jau izlaistajiem laptopu modeļiem iemudžināt TB3? Ha, ha. Pacieties, drīz būs jauni laptopu modeļi ar noapaļotām cauruma malām.