Par 88 415 dolāru (79 905 euro) izsolīta diskete, kuru savulaik parakstījis pats Apple dibinātājs Stīvs Džobs. Šī diskete ir īpaša ar to, ka ir viens no retajiem produktiem, kuru “ābola” tēvs parakstījis pats personīgi.

Izsoļu kompānija RR Auction, kuras mājaslapa gan nu neliekas, ka seko līdzi 21. gadsimta dizaina tendencēm, un īpaši jau Apple fanu ekspektācijām, ir izsolījusi šo 3,5 collu balto disketi. Tā ir saglabājusies pietiekami labā stāvokli, melnajam parakstam vienīgi nedaudz izplūstot un izsmērējoties. Tajā ir ierakstīts kompānijas jaunības dienu datoru operētājsistēmas 6. versija, kura bija pieejama tā laika Macintosh datoriem – mūsdienu Mac līnijas aizsākumiem. Disketi bija nepieciešams ievietot katru reizi, lai tikai spētu datoru darbināt.

Vēl viens zīmīgs fakts ir tas, ka Apple iedzīvināja disketes, bet tās arī nogalināja, kā jau tas ierasts kompānijas stilā, jo tiek baumats, ka 2021. gada iPhone modeļos vispār nebūs ārējo pieslēgvietu. Šī diskete tika izlaista 1988. gadā, taču pēc 10 gadiem 1998. gadā ar pirmo iMac datoru diskešu lasītājs jau vairs neeksistēja, kaut gan es pats skolas laikā 2005. gadā tās vēl izmantoju. Interesentiem gan joprojām ir iespēja lejupielādēt šo pirmatnējo operētājsistēmu versijas, tai skaitā pieminēto 6. versiju.

Runājot par vieniem no visdārgāk izsolītajiem produktiem no Apple, var minēt divus Apple 1 eksemplārus. Tie attiecīgi izsolīti par 477 670 un 815 000 dolāru (404 581 un 736 556 euro). Parokoties interneta dzīlēs, par visdārgāko izsolīto “ābola” lietu kļuvuši uzņēmuma dibināšanas dokumenti, kuri sasnieguši 1,59 miljonu dolāru vērtību (1,44 miljoni eiro). Stīva paraksts šādā kolekcionēšanas formā ir īpašs, jo viņš vienmēr uzsvēris, ka Apple ir komandas darbs, tāpēc nav vēlējies kompāniju identificēt tikai ar sevi.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
1 Comment
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Madara Saule

Interesanti, ka viņš savu uzvārdu raksta ar mazo burtu. Stīva darbi…