Reklāma

Izziņoti tehnoloģiju gada balvas “Platīna pele 2019” ieguvēji

Jaunākie raksti

Xiaomi laiž pārdošanā Mijia 610 L Rock ledusskapi

Xiaomi Ķīnā uzsācis pārdot Mijia Refrigerator 610 L Rock ledusskapi. Mijia Refrigerator 610 L Rock ledusskapim ir 20 nodalījumi...

Bentley saviem modeļiem ieviesīs “Azure” versiju īpaši komfortablai braukšanai

Luksusauto ražotājs Bentley paziņojis, ka savos modeļos tas ieviesīs "Azure" versiju - tas nav jauns modelis, bet gan aprīkojuma...

Tesla piesakās papildus zemesgabalam, lai paplašinātu rūpnīcu Berlīnē

Elektroauto ražotājs Tesla pieteicies iegādāties "Gigafactory Berlin" pieguļošo zemesgabalu, autoražotājam jau plānojot rūpnīcas paplašināšanās darbus. Šadas ziņas izplatījuši vācu...

Marks Zakerbergs: “Meta” metaversa projekts tuvākos piecus gadus izmaksās ļoti dārgi

Nav nekāds noslēpums, ka metaversa kā iekļaujošas virtuālās pasaules izveide izmaksās ļoti dārgi. Daudzi uzņēmumi, ieskaitot "Google", "Microsoft", "Meta"...

Vai un kā paaudzes īpatnības ietekmē finanšu paradumus?

Viena no jomām, kur diezgan labi var aplūkot atšķirības dažādās paaudzēs, ir finanses. Šobrīd, kad tehnoloģijas attīstās straujāk nekā...

Vakar, 5. decembrī, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) gadskārtējās konferences “Zināšanu Arēna” laikā tika pasniegta tehnoloģiju nozares gada balva “Platīna pele 2019”. Balvas pasniegšanas mērķis ir apzināt veiksmīgākos, Latvijā radītos digitālos risinājumus, novērtēt izcilākos projektu autorus un izstrādātājus, kā arī veicināt izpratni par jēgpilnu tehnoloģiju pielietojumu – sabiedrībā, biznesā, pārvaldē un izglītībā.

Balvas “Platīna pele 2019” laureāts kategorijā “Mākslīgā intelekta risinājums – sabiedrībai un biznesam” ir Kultūras informācijas sistēmu centra izveidotā platforma “Latvijas valsts pārvaldes valodas tehnoloģiju platforma Hugo.lv”, ko izstrādāja valodu tehnoloģiju uzņēmums Tilde. Finālā iekļuva arī SIA Smart Solutions izstrādātais projekts “Risinājums klientu kategorizācijas procesa pilnai automatizēšanai” un SIA Tet algoritms “Personalizētas satura rekomendācijas algoritms Shortcut klientiem”.

Kategorijas “Uzņēmuma digitālā transformācija” uzvarētājs ir AS Sadales tīkls pakalpojums “’Atstāj papīru citām vajadzībām! Tiekamies e-vidē – sadalestikls.lv!”. Galvenajai balvai tika izvirzīts arī SIA Tieto Latvia izstrādātais projekts “Tieto Open Banking” un SIA Latvijas Mobilais Telefons izveidotā sistēma “Elektroniskā darba laika uzskaites sistēma (EDLUS)”.

Visaugstāko novērtējumu kategorijā “Valsts digitālā transformācija” ieguva Valsts reģionālās attīstības aģentūras un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas projekts “Oficiālā elektroniskā adrese”, kura izstrādātāji ir A/S RIX Technologies, SIA ABC Software, SIA ZZ Dats un Ventspils pašvaldības iestāde “Ventspils Digitālais centrs. Finālistu sarakstā iekļuva arī lietotne “eParaksts viedtālrunī – identitātes apliecināšanai, dokumentu parakstīšanai”, kura īpašnieks ir VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs un Lietotne eParaksts mobile, bet izstrādātājs ir Komandītsabiedrība “Personu apvienība EUSO, UNISO, IDENTITY SOLUTIONS un CORPORATE SOLUTIONS”, kā arī Latvijas Bankas izstrādātais pakalpojums “Zibmaksājumu serviss”.

Kategorijā “Labākais E-skolotājs” galveno balvu saņēma Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas programmēšanas skolotāja Aija Lūse. Starp “Platīna pele 2019” nominantiem bija arī Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas skolotājs Kaspars Antonevičs un PIKC Ventspils Tehnikums vadošais pedagogs Māra Kalneja.

Balvu “Platīna pele 2019” kategorijā “Labākā kiberdrošības iniciatīva” saņēma Vidzemes Augstskolas izveidotā maģistra programma “Kiberdrošības inženierija”. Starp finālistiem bija arī SIA Tet sistēma “Pakalpojumu atteices uzbrukumu aizsardzības sistēma Tornado” un Samsung sadarbībā ar Komunikācijas aģentūra/Edelman Affiliate izveidotais projekts “Skolēna Digitālais IQ”.

Uzvaru kategorijā “Veiksmīgākais E-paraksta integrācijas risinājums” un SIA Latvijas Mobilais Telefons speciālbalvu ieguva biedrības “Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs” izveidotā aplikācija “Mobilā lietotne LTAB OCTA ar saskaņotā paziņojuma aizpildīšanas funkciju”. Finālistu sarakstā iekļuva arī If P&C Insurance izstrādātais projekts “If Mobile” un SIA Tieto Latvia izveidotais projekts “Būvniecības procesu un IS attīstība” Būvniecības valsts kontroles biroja vajadzībām.

Jāatzīmē, ka arī SIA Tet pasniedza speciālbalvu, kuru ieguva Latvijas Zvērinātu notāru padomes projekts “DigiNotārs”, kuru izstrādāja SIA MAK IT. Notariālo pakalpojumu platforma tika iesniegta balvai “Platīna pele 2019” kategorijā “Valsts digitālā transformācija”.

“Balvas “Platīna pele” mērķis ir ne tikai akcentēt un cildināt inovatīvākos Latvijā radītos digitālos risinājumus un to radītājus, bet arī pastāstīt un iepazīstināt ar tiem sabiedrību. Šīs digitālās tehnoloģijas un inovācijas sniedz mums aizvien plašākas iespējas atvieglot dzīvi un ikdienu teju jebkurā jomā. Mums ir liels prieks būt vieniem no pirmajiem, kas par mūsu uzņēmumu, organizāciju un speciālistu digitālajiem sasniegumiem stāsta plašāk,” saka LIKTA prezidente Signe Bāliņa.

Balva “Platīna pele” ir dibināta 2007. gadā un tās pasniegšanas mērķis ir izcelt veiksmīgākos, Latvijā radītos digitālos risinājumus. No tehnoloģiju prasmīgas izmantošanas ieguvēji ir plašs sabiedrības loks, tāpēc LIKTA ik gadu aicina iepazīt to autorus un izstrādātājus, kas veicina izpratni un nepieciešamību par mūsdienīgām un viegli saprotamām tehnoloģijām sabiedrībā, biznesā, valsts pārvaldē, izglītības sistēmā un citās nozarēs.

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
0 komentāri
Inline Feedbacks
View all comments
Reklāma