Kopš pagājušās piektdienas, kad tika prezentēts kompānijas Tesla pikaps Cybertruck, tas ir raisījis ne mazums karstu diskusiju, taču par spīti neparastajam dizainam un ķibelēm prezentācijas laikā, šo auto jau rezervējuši vismaz 250 000 cilvēku. Gan jau daudzus citus, tāpat kā mani pārsteidzis diezgan kantainais un asais dizains, kas raisīja pārdomas par šī auto aerodinamisko pusi.

Šis jautājums nomācis arī daudzus cilvēkus pasaulē, un tā aviācijas inženieris Džastins Martins publiskojis savus pirmos modelētos rezultātus ar pikapu vēja tunelī. Protams, tas ir digitālais vēja tunelis, kurā izmantota datorskaitļošana un mašīnas modelis. Inženieris veltījis veselu diennakti, lai maksimāli precīzi izveidotu auto modeli, apskatot visas pieejamās bildes no visiem leņķiem.

Rezultāti vērtējami kā pietiekami labi, jo pēc pieejamajām bildēm vismazāk aerodinamiskie punkti loģiski bija auto taisnā priekša un tieši lielā vējstikla malas, visam pārējam esot ar atbilstošu un labu aptekamību, kā mēdz teikt par mūsu bobsleja kamanām. Ar šo dizainu ir panākta vēja virpuļa samazināšanās tieši pikapa aizmugurējā daļā, kurā atrodas “kaste”, par ko acīmredzami parūpējies nolaižamais bagāžas jumts. Tāpat asā vējstikla šķautne savā veidā ļauj gaisam pēc tam piespiesties šajā zonā. Cybertruck modelis gan nav spējis izbēgt no virpuļa, kurš rodas tieši aiz mašīnas, taču tāds rodas jebkuram auto, jo visaerodinamiskākā forma būtu piliens, taču tādu fiziski nebūtu iespējams uzbūvēt.

Džastins Martins atteicies paust pretestības koeficientu, jo joprojām nav precīzu detaļu par riteņiem, kas rezultātu var ļoti ietekmēt.Gan jau acīgākie vērotāji būs pamanījuši, ka auto nav spoguļu. Šeit noteikti nevar spekulēt par spoguļiem-kamerām, kā Audi E-Tron, jo ASV tādus vienkārši nav atļauts lietot. Līdz ar to ir vēl pāris “bet”, tomēr inženieris ir pārliecināts, ka iegūts ļoti precīzs rezultāts par auto virsbūves aerodinamiku, kas kopumā pārspēj sava smagnējā ārējā izskata pazīmes.

Tā kā dati nekad nemelo, tad Teslas pikapa prezentācijas bijusi visu laiku skatītākā salīdzinot ar citu modeļu prezentācijām.

Reklāma

4
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Kristaps SkutelisHenrijs AvotiņšArturs CalmanisČiekurs Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Čiekurs
Viesis
Čiekurs

Brīdī, kad kāds mēģina uz aci noteikt aerodinamiskās īpašības šis ir pirmais, kas nāk prātā-
https://m.youtube.com/watch?v=OMDQzITWJyU

Arturs Calmanis
Viesis
Arturs Calmanis

Neko nezinu par aerodinamiku. Šis autiņš iznīcina poršus drag reisos.

Un pats galvenais.

Izskatās superīgi.

Un ir diezgan laba cena civilpersonu bruņutransportam.

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

* Cybertruck pagaidām ir prototips nevis reāls auto, kas kaut ko var iznīcināt. Poršus tas iznīcina tikai Īlona sapņos. Pat Model S netiek galā ar Poršiem.
* Izskatās tizli.
* Nav bruņutransports.