Droši vien šis nebūs vairs nekāds pārsteigums – Google Android operētājsistēmai atkal atrasta ievainojamība. Protams, mūsdienās ievainojamības ir gaismas slēdžiem un ledusskapjiem, bet Android operētājsistēma ir ļoti izplatīta, turklāt ar tās salāpīšanu ierīču ražotājiem neveicas ideāli, ja arī Google laicīgi izlaiž labojumus.

Šoreiz Android operētājsistēma ļauj urķiem tikt klāt pie lietotāja fotogrāfijām ar kameras lietotnes palīdzību. Potenciāli šī ievainojamība ir simtiem miljonu Android viedierīču. Drošības pētnieki pat izveidoja viltus lietotni, kas it kā paredzēta laika ziņu parādīšanai, bet tā zog lietotāja datus – fotogrāfijas, kā arī tā spēj ierakstīt balss zvanus.

Tiek ziņots, ka Samsung un Google jau sakopuši šo nesmukumu ar Google Camera un Samsung Camera ielāpiem, bet absolūti lielākā daļa Android viedierīču var tā arī nesaņemt nekādus labojumus, kas novērsīs ievainojamību.

Šādu problēmu dēļ vairāki Android ierīču ražotāji cenšas nodalīt pamata operētājsistēmu no papildu lietotnēm un iespējām, izvietojot šīs lietotnes Play veikalā. Ar Google Play starpniecību lietotnes un papildu funkcijas ir ātri atjaunināmas, kā arī labojamas šāda veida ievainojamības. Tā rīkojas Sony un OnePlus, kamēr Samsung uztur paši savu lietotņu veikalu, bet ideja no tā nemainās.

Reklāma

3
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
KrrKarlisArturs Calmanis Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Arturs Calmanis
Viesis
Arturs Calmanis

Vismaz Android ir lietotnes. /ᐠ。ꞈ。ᐟ\

Karlis
Viesis
Karlis

ko dot skaits, ja patiesībā tās pa lielam ir crackware tipa. pilnas ar reklāmām. pilnas ar bagiem un riktīgas bremzes… nu labi, iespējams, ir pārspīlēju.

Krr
Viesis
Krr

Programmas, kuras nepieciešamas ikdienas lietošanai ir jānopērk. Nebūs jāsūdzas ;)