Droši vien šis nebūs vairs nekāds pārsteigums – Google Android operētājsistēmai atkal atrasta ievainojamība. Protams, mūsdienās ievainojamības ir gaismas slēdžiem un ledusskapjiem, bet Android operētājsistēma ir ļoti izplatīta, turklāt ar tās salāpīšanu ierīču ražotājiem neveicas ideāli, ja arī Google laicīgi izlaiž labojumus.

Šoreiz Android operētājsistēma ļauj urķiem tikt klāt pie lietotāja fotogrāfijām ar kameras lietotnes palīdzību. Potenciāli šī ievainojamība ir simtiem miljonu Android viedierīču. Drošības pētnieki pat izveidoja viltus lietotni, kas it kā paredzēta laika ziņu parādīšanai, bet tā zog lietotāja datus – fotogrāfijas, kā arī tā spēj ierakstīt balss zvanus.

Tiek ziņots, ka Samsung un Google jau sakopuši šo nesmukumu ar Google Camera un Samsung Camera ielāpiem, bet absolūti lielākā daļa Android viedierīču var tā arī nesaņemt nekādus labojumus, kas novērsīs ievainojamību.

Šādu problēmu dēļ vairāki Android ierīču ražotāji cenšas nodalīt pamata operētājsistēmu no papildu lietotnēm un iespējām, izvietojot šīs lietotnes Play veikalā. Ar Google Play starpniecību lietotnes un papildu funkcijas ir ātri atjaunināmas, kā arī labojamas šāda veida ievainojamības. Tā rīkojas Sony un OnePlus, kamēr Samsung uztur paši savu lietotņu veikalu, bet ideja no tā nemainās.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
3 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Arturs Calmanis

Vismaz Android ir lietotnes. /ᐠ。ꞈ。ᐟ\

Karlis

ko dot skaits, ja patiesībā tās pa lielam ir crackware tipa. pilnas ar reklāmām. pilnas ar bagiem un riktīgas bremzes… nu labi, iespējams, ir pārspīlēju.

Krr

Programmas, kuras nepieciešamas ikdienas lietošanai ir jānopērk. Nebūs jāsūdzas ;)